Parenie

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa Sturm » 28. Decembra 2012, 12:45

U mňa celé odchovy vyzerajú asi tak PARENIE-KRMENIE-CAKANIE samicu napárim nakŕmim a čakám na kokon myslím že samica vie najlepšie čo robiť a tak nechávam kokony až do otvorenia v teráriách potom otvorím terárium mamičku vyberiem do krabičky a začnem 1ZV pavúky postupne dávať do filmoviek / krabičiek a počítať ich :) ... každopádne ešte som nepáril toxicky významné druhy no onedlho sa chystám na P.striatu :)

mimochodom takých 6 týždňov počas čakania ani neotváram terárium jedine že by veľmi schlo a v takom prípade dolievam vodu do jedného rohu s ktorého sa postupne rozpije do celého substrátu tak vyruším samicu len minimálne :)
Veľa zdaru a ak sa ti to podarí kúpim od teba nejaké stromatopelmy :)

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa metalkohol » 28. Decembra 2012, 13:46

Blondi :) napísal:
metalkohol napísal:Mám otázku, potreboval by som získať praktické skúsenosti z odchovom, a keď si vyberiem z pavúkov ktoré sú v mojom chove, tak mi príde ako vhodná kandidátka Stromatopelma, aj tu na fóre som čítal že tam robia odchovy aj amatéri, je to tak? Páril som už samičku C.marshali, ale to nieje zrovna kandidát na ľahký odchov a tak to zatial aj vyzerá, teda na ľahší. Ide mi hlavne o fázu po vytvorení kokóna, teda zabezpečiť aby ho nezožrala, prípadne aby nezhnil, o larvách zatial ani nevravím... Aj keď pri druhoch ktoré robia stacionárne kokóny je to možno ľahšie, stačí držať podmienky, prípadne odobrať samicu, ďakujem za rady. :)

definuj mi prosím pojem amatér :-) na odchove je asi najťažšie navodiť podmienky vhodné nato, aby sa pavúky chceli páriť a neskôr podmienky, aby samica vytvorila kokón...potom to len udržuješ :-) ... aby samica nezožrala kokón - nevyrušovať, nepremáčať zbytočne substrát...
Amatér som ja :D , teda človek ktorý nemá praktické skúsenosti s odchovom. Vieš ja teoreticky viem všetko :D ale prakticky v podstate nič. Preto som sa pýtal že či je Stromatopelma naozaj tak ľahko odchovatelná ako sa píše v jej popise tu na fóre. Viem že každý druh, každý jedinec môže spraviť hocičo, niekomu sa podarí"náhodne" odchovať roseu, niekomu nejdú ani pri všetkej snahe odchovať ani vagansky, irminie, to viem. Ale štatisticky či je to jednoduchšie, ako povedzme ceratogyrusy, pteriny, a podobne, nechcem návod, iba skúsenosť. Je blbosť začať s muticusom nie? :)

Strum, ja sa nechystám ,ale adult, subadult mám doma iba stromku, Chromatopelmu, a napárenú C.marshali. preto som si ju vybral :) ani neviem či je už adult alebo len sub.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 28. Decembra 2012, 15:25

metalkohol napísal:ja teoreticky viem všetko :D
fúúúúha...tak to Ti teda závidím :wink:
metalkohol napísal:Preto som sa pýtal že či je Stromatopelma naozaj tak ľahko odchovatelná ako sa píše v jej popise tu na fóre.
páril som dve samice...z toho iba jedna urobila kokón, kde bolo asi 30 drobcov .. príšerne malé boli mlá´datá a životnosť nebola boh vie aká :-(
metalkohol napísal:Ale štatisticky či je to jednoduchšie, ako povedzme ceratogyrusy, pteriny,
Pteriny sa dobre odchovávajú ;)
metalkohol napísal:Je blbosť začať s muticusom nie? :)
Prečo?? kamoška ako prvé párila T.blondi :-) samcovi sa najprv nechcelo..po pár pokusoch odpáril...samica sa neskôr zvliekla...nasledovalo opätovné párenie a asi po pol roku bol kokón..po dvoch mesiacoch cez 100 drobcov :-) ... takže sa netreba báť "ťažko odchovatľných druhov" :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa metalkohol » 28. Decembra 2012, 16:05

myslel som tie poucky, vedel som že sa chytis :-D ok tak to budem asi brat za radom :) dik.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa terno » 28. Decembra 2012, 20:34

Blondi :) napísal: Prečo?? kamoška ako prvé párila T.blondi :-) samcovi sa najprv nechcelo..po pár pokusoch odpáril...samica sa neskôr zvliekla...nasledovalo opätovné párenie a asi po pol roku bol kokón..po dvoch mesiacoch cez 100 drobcov :-) ... takže sa netreba báť "ťažko odchovatľných druhov" :-)
tak to mala stastie.......

u theraphos je kokon s viac ako 30 mladatami rarita..... blondii som odchoval par krat a kokon s viac ako 20timi mladatami bol skor vynimka..... od nemeckych priatelov som kupil par celych kokonov t.stirmi od odchytovych samic a v kazdom bolo priemerne 22 mladat.... s t. apophysis osobne skusenosti nemam......
facebook: Marek Terno
Obrázok

kokoskajezis
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24. Januára 2013, 13:53
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa kokoskajezis » 24. Januára 2013, 14:11

sevas lidi mam brachypelmu boehmei kedy je čas na parenie ?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 24. Januára 2013, 14:46

kokoskajezis napísal:sevas lidi mam brachypelmu boehmei kedy je čas na parenie ?
koľko má v tele? kedy sa zvliekala? máš adultného samca?
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

kokoskajezis
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24. Januára 2013, 13:53
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa kokoskajezis » 24. Januára 2013, 15:03

V tele ma zhruba 5 cm a vzliekat sa bude asi tak za mesiac !! samca zatial nemam to sa len informujem

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa Sturm » 24. Januára 2013, 16:05

Hmm ako vieš že sa bude zvliekať tak za mesiac :shock: :?: No ak tak ju nechaj zvliecť vytvrdnúť vykrm ju a hurá do párenia :)

kokoskajezis
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24. Januára 2013, 13:53
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa kokoskajezis » 24. Januára 2013, 16:25

no neviem presne ale jak ma predel trochu vypadanú tak ju mala bledu a teraz ju ma tak do čierna tak podla toho viem ža sa onedlho bude zvliekat to je iba moj nnazor

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 24. Januára 2013, 18:28

kokoskajezis napísal:no neviem presne ale jak ma predel trochu vypadanú tak ju mala bledu a teraz ju ma tak do čierna tak podla toho viem ža sa onedlho bude zvliekat to je iba moj nnazor

v jednom máš pravdu...ak je teraz tmavá, tak sa bude čoskoro zvliekať....ale musím Ťa upozorniť... žiadna prdel, ale ABDOMEN, popr. bruško!!!!!!!!!!!!!! ....ak má v tele cca 5-6cm, tak by si ju páriť mohol..., resp. mohla by byť sexuchtivá
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html


Napísať odpoveď