Parenie

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

kotlet
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14. Júna 2008, 11:35
Parenie

Príspevok od užívateľa kotlet » 8. Septembra 2008, 07:00

samica sa mi zvliekla do adultneho zvleku...po kolko dnoch mozem dat k nej samca????

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 8. Septembra 2008, 09:53

Nechaj ju aspon tyzden, nech sa skonsoliduje, potom jej daj par krat nazrat, znizis hlad po samcovi aj nazrata samica je v podstate kludnejsia :) a mozes parit.

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 8. Septembra 2008, 14:32

griwe napísal:Nechaj ju aspon tyzden, nech sa skonsoliduje, potom jej daj par krat nazrat, znizis hlad po samcovi aj nazrata samica je v podstate kludnejsia :) a mozes parit.
ak je samica dospela, tak je tyzden malo, potrebuje aspon 2 (zavisi od druhu)

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa meo » 8. Septembra 2008, 14:42

kotlet napísal:samica sa mi zvliekla do adultneho zvleku...po kolko dnoch mozem dat k nej samca????
Ale zase, ked k nej ho da hned, znizi tym riziko, ze napadne samca vzhladom na to, ze este nema stvrdnute zubky...

Ved nech to skusi a uvidi, ci samica vobec bude mat zaujem...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa Razor » 8. Septembra 2008, 15:02

meo napísal:
kotlet napísal:samica sa mi zvliekla do adultneho zvleku...po kolko dnoch mozem dat k nej samca????
Ale zase, ked k nej ho da hned, znizi tym riziko, ze napadne samca vzhladom na to, ze este nema stvrdnute zubky...

Ved nech to skusi a uvidi, ci samica vobec bude mat zaujem...

To si kde počul, že sa to robí ??? Samica samca neprijme, pretože ešte musí poriadne stvrdnúť. Samca vkladáme až po niekoľkých týždňoch ak je už samica dostatočne vykrmená. Ja som dával páriť insubtilisi po 3 týždňoch samica bola vykrmená aj tak ho zožrala. Určite pred párením treba podat čo najväčšie sústo potravy aby bol apetít potlačený. Samica pri bubnovaní samca musí odpovedať.... Zase vela záleží od druhu pavúka. Iné je párit Avicularie, a iné je páriť Citharischiusy !!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa Chruno » 8. Septembra 2008, 15:43

meo napísal: Ved nech to skusi a uvidi, ci samica vobec bude mat zaujem...
nezda sa ti nevhodne reagovat na veci, o ktorych nic nevies? ja by som si nedovolil tvrdit nieco o teorii relativity ak by som o nej nic nevedel... tymto sposobom len maties zaciatocnikov a mzoe to dopadnut zle
(prepacte za OT, dalsi nezmysel od mea som nemohol len tak preskocit)

kotlet
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14. Júna 2008, 11:35

Príspevok od užívateľa kotlet » 8. Septembra 2008, 17:06

ide o druh Nhandu coloratovillosum

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa meo » 8. Septembra 2008, 17:21

Chruno napísal:
meo napísal: Ved nech to skusi a uvidi, ci samica vobec bude mat zaujem...
nezda sa ti nevhodne reagovat na veci, o ktorych nic nevies? ja by som si nedovolil tvrdit nieco o teorii relativity ak by som o nej nic nevedel... tymto sposobom len maties zaciatocnikov a mzoe to dopadnut zle
(prepacte za OT, dalsi nezmysel od mea som nemohol len tak preskocit)
Neda mi nereagovat na dalsiu poznamku od Chruna /aj ked jeho prezyvka hovori sama za seba/....... To, ze je dobre dat samca k samici, kratko po jej zvleku, viem od skusenich ceskich chovatelov...

Ako sa mi zda, len Ty mas problemi s mojimi prispevkami a taktiez sa mi podla Tvojich prispekov zda, ze Ty viac buzerujes ako radis... Takze by si sa mal troska uvedomit... neber to prosim v zlom, to je len dobra rada, ved ked Ti daju obciansky ci maturitne vysvedcenie, budes sa na svet divat inak...

A laskavo ma klamlivo neohovaraj...
Naposledy upravil/-a meo v 8. Septembra 2008, 19:28, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 8. Septembra 2008, 17:23

kotlet napísal:ide o druh Nhandu coloratovillosum
No tak v tom prípade poriadne vykrmiť samicu ak nechceš o samca prísť. Nhandu nie je žiaden tolerantný pavúk ! Poriadne vykrmiť samicu ak jej stvrdne kutikula. A potom sa pokúsiť o párenie. Vyžaduje si to všetko čas, nie rychlo rychlo....potom to aj tak dopadne....

Veľa úspechov.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 8. Septembra 2008, 17:28

Meo ak ti skúsený chovateľ povie, že skoč do studne skočíš ? Ak ti to radili skúsení chovatelia oni mysleli pravdepodobne násilné párenie aj ked mi to nejde do hlavy, samicu pridržia a samec vsunie bulby. Je to dosť neprirodzené, pretože za normálnych okolností samica samca NEPRIJME !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

kotlet
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14. Júna 2008, 11:35

Príspevok od užívateľa kotlet » 9. Septembra 2008, 06:39

ja sa len bojim aby mi dovtedy ten samec nezdochol, takze je mi jedno ci ho zozere alebo nie

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina

Príspevok od užívateľa Gabo » 9. Septembra 2008, 19:05

kotlet napísal:ja sa len bojim aby mi dovtedy ten samec nezdochol, takze je mi jedno ci ho zozere alebo nie


Jak ti to moze byt jedno vsak to neni dobre ked ti samica zozere samca. Ked ti to je fakt velmi jedno tak tie pavuky ani nepar.

kotlet
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14. Júna 2008, 11:35

Príspevok od užívateľa kotlet » 9. Septembra 2008, 20:27

"pan nechapajuci" , ked som cakal ze ten samec sa nedozije samicinho zvleku a ze kazdu chvilu zdochne tak mi to moze byt jedno, lebo sa bojim ci sa dozije stuhnutia samicinho pancieru------preto mi to je jedno

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 9. Septembra 2008, 20:51

kotlet napísal:"pan nechapajuci" , ked som cakal ze ten samec sa nedozije samicinho zvleku a ze kazdu chvilu zdochne tak mi to moze byt jedno, lebo sa bojim ci sa dozije stuhnutia samicinho pancieru------preto mi to je jedno
Podla mna, uz sa mozes pokusit o parenie...

A k tomu ne/zozratiu, ved aj v prirode sa stane, ze samica usmrti samca. A hej, je to drastickejsie v terarku, vzhladom na to, ze samec nema kam ujst, ale stava sa...

Pozri sa na take poecky, tie mozu spolu na pytackach stravit aj par tyzdnov a chovatel ich predsa nemoze nonstop strazit...

kotlet
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14. Júna 2008, 11:35

Príspevok od užívateľa kotlet » 12. Septembra 2008, 10:01

tak vsetko prebehlo v poriadku vcera som dal k samici samca.samica bola po zvleku presne tyzden,akonahle som ho tam dal bubnoval,samica mu hned dala signal pedipalpami,za 5 min boli hotovi,samec od nej rychlo zdrhol.dufam ze to bolo uspesne.teraz jej musim dat nejake ziviny,pojdem jej kupit 2 holiatk..
Ak mi spravi kokon tak to bude prvy krat co ho budem mat...
Ako mam potom dalej s nou pokracovat???

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 12. Septembra 2008, 10:27

nechcem ti kazit radost, ale netes sa predcasne. Z vlastnej skusenosti ti mozem povedat ze parenie je na odchove to najlachsie.......
facebook: Marek Terno
Obrázok

kotlet
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14. Júna 2008, 11:35

Príspevok od užívateľa kotlet » 12. Septembra 2008, 14:02

ved to mi je jasne parit je hracka pokial nejde o agresivny a rychly druh...tazsie je postarat sa o kokon a s tym nemam skusenosti preto sa pytam
potrebujem vediet ako mam potom postupovat ci mam ten kokon nehat samici alebo sa on starat osobitne a ake podmienky mam zabezpecit atd

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 12. Septembra 2008, 14:12

stromovym druhom odoberam kokon priblizne po mesiaci (poecilotherie aj skor) ked su v nom este nymfy 1, zemnym najskor po 6 tyzdnoch (vetsinou az po 2 mesiacoch) ked su v kokone nymfy 2. Neviem cim to je ale u zemnych druhoch mavam dost velke straty ked otvorim kokon prescasne. Nymfy 1 maju dost velky problem zvliekat sa a dost ich zostava vo zvleckach. U stomovych druhoch tento problem nie je a v pohode sa zvliekaju.

Drzim palce s odchov.....
facebook: Marek Terno
Obrázok

kotlet
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14. Júna 2008, 11:35

Príspevok od užívateľa kotlet » 15. Októbra 2008, 09:33

uz ubehol mesiac a este nespravila kokon...kolko to moze maximalne trvat???

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 15. Októbra 2008, 09:44

kym sa ti nezvliekla je stale sanca ;) skus jemne poupravit podmienky, vlhkost, teplotu...

paril si ju len raz, alebo si skusal opakovane?

kotlet
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14. Júna 2008, 11:35

Príspevok od užívateľa kotlet » 15. Októbra 2008, 10:06

neska som k nej dal toho isteho samca,pred par dnami sa precerpal,on samici dal signal ale ona jemu nie.Mam jej este skusit hodit cvrcka???

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 15. Októbra 2008, 12:31

kotlet napísal:uz ubehol mesiac a este nespravila kokon...kolko to moze maximalne trvat???
aj 9-10 mesiacov zalezi od druhu a od podmienok
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
extrem86
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 22. Augusta 2008, 22:11
Bydlisko: Nová Dubnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa extrem86 » 15. Októbra 2008, 15:25

ja idem parit teraz som tiez zwedawy co bude :shock:

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa metalkohol » 28. Decembra 2012, 00:15

Mám otázku, potreboval by som získať praktické skúsenosti z odchovom, a keď si vyberiem z pavúkov ktoré sú v mojom chove, tak mi príde ako vhodná kandidátka Stromatopelma, aj tu na fóre som čítal že tam robia odchovy aj amatéri, je to tak? Páril som už samičku C.marshali, ale to nieje zrovna kandidát na ľahký odchov a tak to zatial aj vyzerá, teda na ľahší. Ide mi hlavne o fázu po vytvorení kokóna, teda zabezpečiť aby ho nezožrala, prípadne aby nezhnil, o larvách zatial ani nevravím... Aj keď pri druhoch ktoré robia stacionárne kokóny je to možno ľahšie, stačí držať podmienky, prípadne odobrať samicu, ďakujem za rady. :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Parenie

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 28. Decembra 2012, 11:40

metalkohol napísal:Mám otázku, potreboval by som získať praktické skúsenosti z odchovom, a keď si vyberiem z pavúkov ktoré sú v mojom chove, tak mi príde ako vhodná kandidátka Stromatopelma, aj tu na fóre som čítal že tam robia odchovy aj amatéri, je to tak? Páril som už samičku C.marshali, ale to nieje zrovna kandidát na ľahký odchov a tak to zatial aj vyzerá, teda na ľahší. Ide mi hlavne o fázu po vytvorení kokóna, teda zabezpečiť aby ho nezožrala, prípadne aby nezhnil, o larvách zatial ani nevravím... Aj keď pri druhoch ktoré robia stacionárne kokóny je to možno ľahšie, stačí držať podmienky, prípadne odobrať samicu, ďakujem za rady. :)

definuj mi prosím pojem amatér :-) na odchove je asi najťažšie navodiť podmienky vhodné nato, aby sa pavúky chceli páriť a neskôr podmienky, aby samica vytvorila kokón...potom to len udržuješ :-) ... aby samica nezožrala kokón - nevyrušovať, nepremáčať zbytočne substrát...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html


Napísať odpoveď