Problem s pohybom

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
matilda
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10. Mája 2008, 09:05
Problem s pohybom

Príspevok od užívateľa matilda » 13. Septembra 2008, 13:09

Brachypelmi smithy 6zv.
zvliekla sa pred 2 tyzdnami, po tyzdni som jej skusala dat mensieho cwrcka, ale zlakla sa ho, vyliezla na stenu krabicky a 3 dni odtial nezliezla :( ked konecne zliezla, ponukla som jej cerva,nechcela ho, ani o 2 dni a ani dnes...lenze dnes sa divne pohybovala akoby nevedela co s nohami,stale ich natahovala, vyzerala dost nervozne :( teraz sa ulozila do rohu krabicky a vyzera ze sa nedokaze ani postavit, stale hybe s nozickami ale nedokaze sa pohnut z miesta. nie som si ista ci prijala nejake tekutiny, aj ked som krabicku rosila pravidelne :( co mam robit?

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 13. Septembra 2008, 13:12

ZdraWím, fotku nemáš?
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

matilda
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10. Mája 2008, 09:05

Príspevok od užívateľa matilda » 13. Septembra 2008, 13:30

Obrázok
Obrázok
Obrázok[/img]

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Septembra 2008, 13:59

Podľa mňa to vyzerá na dehydratáciu...to máš celú krabičku so smithim takú suchú ? A zbytočne mu tlačíš do úst potravu, ked smithi bude žrať až neskor a potravu si chytí sám....

Skús pavúka vložit do krabičky s vlhkou vreckovkou...dúfam že mu to pomoze zotaviť sa... :?
Obrázok
Obrázok
Obrázok

matilda
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10. Mája 2008, 09:05

Príspevok od užívateľa matilda » 13. Septembra 2008, 14:03

dakujem vam :( fakt to nechapem..rosim jej tu krabicku kazdy 2-3 den ma tam podla mna dost vlhko :(

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Septembra 2008, 14:10

matilda napísal:dakujem vam :( fakt to nechapem..rosim jej tu krabicku kazdy 2-3 den ma tam podla mna dost vlhko :(
Takto smithi vysokú vlhkosť nemusí...ale ako vidím tam je inde problémik...pri dehydratácii pavúka pavúk nemá silu aby pohyboval končatinami preto sa mu zasúvajú pod telo. Ak sa má pavúk výborne pohybovať musí mať dostatok vody v tele. PReto napr. stromové pavúky toľko pijú aby vedeli svižne skákať a utekať tak rýchlo...Ak nezasiahneš rýchlo tak možno už pavúkovi nepomôžeš...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:
Re: Problem s pohybom

Príspevok od užívateľa sexisexo » 13. Septembra 2008, 19:30

matilda napísal:Brachypelmi smithy 6zv.
zvliekla sa pred 2 tyzdnami, po tyzdni som jej skusala dat mensieho cwrcka, ale zlakla sa ho, vyliezla na stenu krabicky a 3 dni odtial nezliezla :( ked konecne zliezla, ponukla som jej cerva,nechcela ho, ani o 2 dni a ani dnes...lenze dnes sa divne pohybovala akoby nevedela co s nohami,stale ich natahovala, vyzerala dost nervozne :( teraz sa ulozila do rohu krabicky a vyzera ze sa nedokaze ani postavit, stale hybe s nozickami ale nedokaze sa pohnut z miesta. nie som si ista ci prijala nejake tekutiny, aj ked som krabicku rosila pravidelne :( co mam robit?

alebo sa len natahuje po zvleku ...

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 14. Septembra 2008, 08:26

...takto dlho po zvleku sa taky maly pavuk uz rcite nenatahuje..skor sa priklanam k dehydratacii ale moze to byt aj tym ze je to slaby jedinec,neol by to prvy ani posledny priklad..
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 14. Septembra 2008, 09:23

ahoj,

s tym rosenim to prosim ta neprehanaj. Smithini si na vlhkosti az tak velmi nepotrpia. Staci vetsia miska s vodou. Dehydrovany pavuk sa pohybuje minimalne a stahuje pod telo vsetky koncatiny. To co popisujes ty mi skor pripada ako "dyskinetický syndrom". Pavuk sa stale snazi pohybovat ale jeho pohyb posobi krcovito, chaoticky a nekoordinovane, vizera to ako keby sa pri pohybe knisal zo strany na stranu. Vtomto pripade ta asi sklamem pretoze tvojmu pavuky uz s najvetsou pravdepodobnostou nepomozes. Ak ti mozem poradit hned ho izoluj od ostatnych pavukov, pretoze je to velmi nakazlive a dokaze to sposobit v chove poriadne straty.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sexisexo » 14. Septembra 2008, 09:47

Johny.700 napísal:...takto dlho po zvleku sa taky maly pavuk uz rcite nenatahuje..skor sa priklanam k dehydratacii ale moze to byt aj tym ze je to slaby jedinec,neol by to prvy ani posledny priklad..
som si neuvedomil ze ma este len 3zv.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 14. Septembra 2008, 09:49

sexisexo napísal:
Johny.700 napísal:...takto dlho po zvleku sa taky maly pavuk uz rcite nenatahuje..skor sa priklanam k dehydratacii ale moze to byt aj tym ze je to slaby jedinec,neol by to prvy ani posledny priklad..
som si neuvedomil ze ma este len 3zv.
..na zaciatku pisal ze ma 6zvlekov..ale to je aj tak jedno..tyzden po zvleku by to uz malo byt pri hocijakom pavukovi v pohode...
Obrázok

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 15. Septembra 2008, 21:20

..nebudem rozoberať, čo mu može byť, pretože do toho až tak nevidím. Pred nedávnom som mal podobný prípad. Stalo sa mi to pri 7zv. H. Incei. Poriadne som zvýšil vlhkosť a po niekoľkých hodinách bol ok. Je to len moja skúsenosť.


Napísať odpoveď