Zaciatocnik - vlhkost vo filmovke (Brachypelma, Grammostola)

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra
Zaciatocnik - vlhkost vo filmovke (Brachypelma, Grammostola)

Príspevok od užívateľa lipo » 24. Októbra 2008, 19:27

ahojte som zaciaotcnik a potrebujem poradit ohladom vyhrievania a udrzovania vlhkosti vo filmovke a salotvke ak nemam vlhkomer ani teplomer a kde by sa dali kupit teplmeri a vlhkomeri dakujem



zaciatocnik

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 24. Októbra 2008, 20:54

ahoj, teplota nemusi byt presne udrziavana ... ked mas pavuky doma v byte tak sa o teplotu nemusis vobec starat a vlhkost to tak odoka :P musis si to odskusat. Neviem ci zozenies nieco na meranie vlhkosti vo filmovkach - urcite nic lacne :D

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 24. Októbra 2008, 21:26

a potom ked uz budu v tera co by si mi odporucil na meranie vlhkosti a teploty prip. kde by som to zohnal a do kolkeho zvleku mozu byt pavuky-vtacakare vo filmovke ja viem je to rozdielne lebo kazdy druh je iny a ma inu velkost ale tak zaujmal by ma rod Brachypelma Gramostola Lasiodora



zaciatocnik ak mam nieco zle opravte budem iba rad

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 24. Októbra 2008, 22:02

tie merace kupis v akva-tera obchode nieco cez 100sk to stoji myslim ( take nieco http://www.akva-tera.myeshop.cz/cs/kate ... 84136fd5dd )

si pozri tuto temu o presuvani mozno ti pomoze
http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php?t=952

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 24. Októbra 2008, 23:22

Exo-terra nedoporučujem :!:

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 25. Októbra 2008, 12:10

preco nedoporucujes ?? ale aj tak ja by som chcel nieco slovenske lebo tam je aaj dost drahe postovne Dudo co by si mi doporucil ty dakujem za rady




zaciatocnik

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: zaciatocnik

Príspevok od užívateľa Sceptic » 25. Októbra 2008, 12:46

lipo napísal:potrebujem poradit ohladom vyhrievania a udrzovania vlhkosti vo filmovke a salotvke
Podobnych tem je tu nespocetne mnozstvo, hore mas funkciu Hľadať ...

1. Vlhkost a teplota zalezi od druhu - Brachypelmy a ani Grammostoly nepotrebuju extra vlhkost a ani teplotu (staci izbova).

2. Vo filmovke a ani salatovke to fakt nemusis riesit, radsej si kup dalsieho pavuka ako vlhkomer.

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 25. Októbra 2008, 13:01

dakujem a poradte mi ako mam osvetlit tera ked nechcem len cervenou zairovkou ?? dakujem za rady


lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 25. Októbra 2008, 13:22

dakujem

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 25. Októbra 2008, 17:08

ahojte este by som sa chcel spytat ako casto krmit ( myslim tym ze napr. ked dam pavukovi v nedelu a potom mu dam v stredu ci je to dobre myslim tym ze ked mu dam ako chcem ze napr. v endelu a potom zase v piatok ci ej to dobre ci musi mat pravidelnu alebo nepravidelnu stravu a ako uchovavat zvlecky alebo ic radsej vyhadzovat ?? dakujem za odpovede ale prosim dajte mi nazory z vasho chovu





zaciatocnik

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 25. Októbra 2008, 17:58

Ahoj

Ja si myslim ze o krmeni su tu docela dobre diskusie a materialy takze, najpr to by si mal precitat. Vo filmovke udrzuj tak vlhkost aby sa tam nevytvarali az take velke kvapky do ktorych sa mozu zalepit a zadusit sa.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 25. Októbra 2008, 18:10

ale tak ja som len chcel vase rady ako casto krmit a ja som uz pozeral ale aj tak to chcem este raz vediet ako krmite vy ci pracidelne alebo nepravidelne ako sa vam cche

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 25. Októbra 2008, 18:46

lipo napísal:ale tak ja som len chcel vase rady ako casto krmit a ja som uz pozeral ale aj tak to chcem este raz vediet ako krmite vy ci pracidelne alebo nepravidelne ako sa vam cche
a preco ti to maju vsetci pisat este raz ked sa to tu uz rozoberalo vela krat? aj tak ti napisu to iste co si sa uz mohol docitat na tomto fore(a na stranke tiez)... kazdy chovatel krmi inak...takze to je len a len na tebe co si z toho vyberies a budes krmit tak isto,alebo si v tom najdes vlastny nejaky sposob ktory bude tebe najviac vyhovovat
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 25. Októbra 2008, 19:36

mm ale ja som len chcel vedeit ci mam krmit pravidelne alebo nepravidelne a este co so zvleckami mam si ich radsej nechavat aelbo vyhadzovat ??

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 25. Októbra 2008, 22:17

lipo napísal:mm ale ja som len chcel vedeit ci mam krmit pravidelne alebo nepravidelne a este co so zvleckami mam si ich radsej nechavat aelbo vyhadzovat ??
Krm raz za 3 dni - odporucam ti vzdy len mrtvu potravu primeranej velkosti. Ked je cervik velky nakrajas ho napr: orezavacom na mensie kusky. Ak ziskas cit pre chov potom im mozes dat poprehanat aj ziveho cvrcka. Predtym nez sa spytas preco precitaj si vsetky clanky na hlavnej stranke :). Ak ti bude zrat pavuk napr: len 1x za tyzden nie je dovod na paniku.

Male zvlecky vychadzuj neviem ake vyuzitie by som ti poradil. O nejaky ten rok, dva si potom podla nejakej vacsej zvlecky urcis pohlavie. Pri malych to je velmi obtiazne.

Štaflik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 1. Septembra 2008, 22:06
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:
Osvetlení

Príspevok od užívateľa Štaflik » 28. Októbra 2008, 09:39

lipo napísal:dakujem a poradte mi ako mam osvetlit tera ked nechcem len cervenou zairovkou ?? dakujem za rady
Ahoj, já řeším osvětlení tím, že si seženu kousek umělohmotné trubky co používají např. plynaři, nebo vodaři (pr. třeba 5cm). Ten rozříznu na polovic. Pak zvršku to půlky vyvrtám 5 dírek o prům. 5mm a koupím si 5 diodek o shodném prům. Doma jsem našel 12V trafo do 230V zásuvek (může být třeba od zesilače antény i jiné.. ). Diody zapojím sériově a připojím k trafu a už svítím, pořizovací cena je cca 35kč(podle druhu diod a podle ceny v různých obchodech). Jinak jsem měl vše doma.

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 28. Októbra 2008, 11:21

jee to moze byt super napad dakujem :D :D aj to je celkom dobre riesenie lebo ja mam taku mensiu izbu a mam tu iba jednu zasuvku tak to sa mi zda ako celkom dobry napad a tie diody mas cervene ??

Štaflik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 1. Septembra 2008, 22:06
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:
Diody

Príspevok od užívateľa Štaflik » 28. Októbra 2008, 12:15

lipo napísal:jee to moze byt super napad dakujem :D :D aj to je celkom dobre riesenie lebo ja mam taku mensiu izbu a mam tu iba jednu zasuvku tak to sa mi zda ako celkom dobry napad a tie diody mas cervene ??
Ahoj,
ano tyto diody jsou červené, kupuji ale větší svítivost cca 8 až 10 kandela a osvítí to dost velký prostor. Nežere to skoro nic oproti klasické žárovce a na jedno to trafo se může připojit i více těchto "světýlek". Zase ale na druho stranu pokud by jsi stím chtěl terárium vytápět, jak to tu někdo dělá, moc by to nešlo. Bylo by lepší použít např. tu žárovku, kámen, nebo kabel ... prostě jiný způsob. Je to bohužel jen na přisvicování.

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 28. Októbra 2008, 12:41

no ja by som to chcel tiez na osvetlenie na vyhrievanie bude nieco ine ale nad tym teraz nerozmyslam kedze mam v izbe 22-24 °C takze to je dobre zatial a kde zozenem to trafo ... ina mozes mi vysvetlit co to to trafo je ja mam 13 rokov a tak moc toho vela neviem dakujem

Štaflik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 1. Septembra 2008, 22:06
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:
Trafo

Príspevok od užívateľa Štaflik » 28. Októbra 2008, 15:26

lipo napísal:no ja by som to chcel tiez na osvetlenie na vyhrievanie bude nieco ine ale nad tym teraz nerozmyslam kedze mam v izbe 22-24 °C takze to je dobre zatial a kde zozenem to trafo ... ina mozes mi vysvetlit co to to trafo je ja mam 13 rokov a tak moc toho vela neviem dakujem
No můžu se pokusit to vysvětlit, snad to nějak pochopíš ode mě :-). Je to jen převodník napětí z 230V co máš doma v zásuvce na určitě napětí, pro které je to trafo navrhnuté třeba těch 12V. Jednoduše řečeno, ještě se ale musí usměrnit, vyfiltrovat atd... to rozebírat nebudu.

Já mám něco podobné tomuto. Určitě se dá sehnat i jiné.
http://www.kamerove-systemy-cctv.cz/osz ... -0-5a.html

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 28. Októbra 2008, 15:44

dakujem velmi pekne pokusim sa zohnat nieco podobne .. snad zozeniem lacnejsie

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 28. Októbra 2008, 17:10

a tie diody nieco om pozeral na nete a chcem sa ta spytat ze ake pouzivas a ake su najlpesie podla teba mm zohnal som takeho: standardna okruhla-velkost:1,8-10mm, nizkoprikonova-velkost:3mm a 5mmm, vysokosvietiaca-velkosti:3-10mm, obldlznikova-velkost:2,3-5mm dakujem za rady ... dufam ze sa nejake najdu

Štaflik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 1. Septembra 2008, 22:06
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:
Diody

Príspevok od užívateľa Štaflik » 29. Októbra 2008, 13:15

lipo napísal:a tie diody nieco om pozeral na nete a chcem sa ta spytat ze ake pouzivas a ake su najlpesie podla teba mm zohnal som takeho: standardna okruhla-velkost:1,8-10mm, nizkoprikonova-velkost:3mm a 5mmm, vysokosvietiaca-velkosti:3-10mm, obldlznikova-velkost:2,3-5mm dakujem za rady ... dufam ze sa nejake najdu
Ahoj,
tak nejlepší, to nevím jaké jsou, myslím že je to jedno já se většinou řídím jen svítivostí těch diod a rozptylem. Jen tak lehce jsem nakouknul do GMe. Tak třeba tyto, ale klidně můžeš i jiné je to fakt jedno. Je jen na tobě co ti bude vyhovovat.

http://www.gme.cz/cz/index.php?page=pro ... il=511-438

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 29. Októbra 2008, 13:53

no dakuje uz zohanam ...


Napísať odpoveď