akoze toto ste uz v terarku vypestovali?

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
ADALLICA
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 15:05
Bydlisko: Petržalka, Bratislava
akoze toto ste uz v terarku vypestovali?

Príspevok od užívateľa ADALLICA » 22. Novembra 2008, 19:17

akoze nechapem...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

neviete, ci je to jedle, pripadne to ma podobne ucinky ako magic mushrooms? ;)
A. diversipes 0,0,2; A.braunshauseni 0,0,2; A. metallica 0,0,1; A. purpurea 0,0,1, A.versicolor 0,1; B.boehmei 1,1; B.klaasi 0,1; B.smithi 0,1; B. vagans (za kýbel); E. cyanognathus 0,0,1; G.rosea 0,1; Ch. cyaneopubescens 0,0,1; P. irminia 0,0,1; X.Immanis 1,1
______________________________________
Nunc protestas ADALLICAe vivet.

It is better to be hated for who I am than to be loved for who I am not. So am I Evil? I am man,yes I am.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 22. Novembra 2008, 19:24

no, a presne pre toto píšeme aby ste substrát pred použitím prevarili, vypiekli alebo inak ošetrili, aby vám pod pavúkmi nezačali rásť dubáky :) čo si to mala za podklad, z kade to bolo resp obsahovalo to dačo z vonkaješej pôdy alebo to bola nejaký substrát z kvetinárstva?

Užívateľov profilový obrázok
ADALLICA
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 15:05
Bydlisko: Petržalka, Bratislava

Príspevok od užívateľa ADALLICA » 22. Novembra 2008, 19:29

ale nije, co si. cisty lignocel z chovprodaku zaliaty prevarenou vodou z kanvice. ked uz ani toto nestaci, tak potom neviem. uz jedine ze sa to vzduchom prenasa tie vytrusy, lebo to najprv bolo v kvetinaci (okrem pavukov mam este aj kopec rastlin) a potom to postupne zacalo najprv v jednom terarku a potom druhom...
A. diversipes 0,0,2; A.braunshauseni 0,0,2; A. metallica 0,0,1; A. purpurea 0,0,1, A.versicolor 0,1; B.boehmei 1,1; B.klaasi 0,1; B.smithi 0,1; B. vagans (za kýbel); E. cyanognathus 0,0,1; G.rosea 0,1; Ch. cyaneopubescens 0,0,1; P. irminia 0,0,1; X.Immanis 1,1
______________________________________
Nunc protestas ADALLICAe vivet.

It is better to be hated for who I am than to be loved for who I am not. So am I Evil? I am man,yes I am.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 22. Novembra 2008, 19:37

výtrusy sa vzduchom prenášať môžu, ale lignocel je sám o sebe dosť nehostinná pôda pre akékoľvek rastliny. Viac sa na ňom darí plesniam za vysokej vlhkosti na zvyškoch potravy. Neviem ako presne funguje látková výmena u húb ale myslím že podhubie sa šíri metódou "rastiem tam, kde sa mám čoho najest". Čiže tvoje hríby (plodnice) vyrástli z nejakého podhubia, ktoré nazbieralo dosť živín na to, aby vytvorilo plodnicu.

Do terárka je podľa môjho názoru vhodné vždy dať lignocel nový, prevarený alebo "zapečený" v trúbe alebo mikrovlnke. Potom sa Ti toto nestane.

Nesvieti v noci? :)

Užívateľov profilový obrázok
ADALLICA
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 15:05
Bydlisko: Petržalka, Bratislava

Príspevok od užívateľa ADALLICA » 22. Novembra 2008, 19:47

to ho mam dat do hrnca a dusit jak maso? :lol: ked uz prevarena voda nestaci, ja fakt neviem... ale to nie hned vyrastlo a zbytky potravy a vykaly odstranujem. plesne sa mi tvoria taketo:

Obrázok

tie sa tiez snazim vzdy pozbierat. mam zle odvetrane terarko a zas ked ho dam vetrat,tak na druhy den je substrat uplne suchy alebo mi ujde pavuk... by som neverila,ze sa prepcha cez taku malu dzuru. no rozumis, dojde stary rano z nocnej, vojde do kupelne a skoro ho ***** - vo vani rozcapeny Xeno, skoro infarkt dostal.
A. diversipes 0,0,2; A.braunshauseni 0,0,2; A. metallica 0,0,1; A. purpurea 0,0,1, A.versicolor 0,1; B.boehmei 1,1; B.klaasi 0,1; B.smithi 0,1; B. vagans (za kýbel); E. cyanognathus 0,0,1; G.rosea 0,1; Ch. cyaneopubescens 0,0,1; P. irminia 0,0,1; X.Immanis 1,1
______________________________________
Nunc protestas ADALLICAe vivet.

It is better to be hated for who I am than to be loved for who I am not. So am I Evil? I am man,yes I am.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 22. Novembra 2008, 19:55

na začiatok by som ti odporúčil si toto prečítať: http://lasiodora.sk/index.php?clanok=vtackare/terarium

Terárium nie je akvárium (hoci vela ľudí si myslí že z akvárka sa dá automaticky spraviť terárium), potrebuje kvalitné vetranie. Medzi vlhkosťou a prúdením vzduchu musíš spraviť kompromis, Xenesthis nepotrebuje chodiť po mláčkach. Ak bude substrát suchý ale vzdušná vlhosť dostatočná, všetko je v poriadku == nepotrebuješ mať mokrý lignocel. vlhosť sa dá zabezpečiť aj napájačkou a dobré je vedieť akú máš asi vlhosť vzduchu v miestnosti.

Si fakt prvý človek u koho som videl hríb v terárku :shock: :shock: :shock:

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 22. Novembra 2008, 21:07

to bebekexxx

tak to mate na slovensku asi kvalitnější lignocel :lol:
Když jsem ještě používal tenhle druh substrátu,houbařil jsem skorem pravidelně...většinou když jsem neměl delší dobu čas kouknout do terárek,ale někdy jsem je i nechal vyrůst záměrně :oops:

tady lignocelové houbičky (když sem nechtěl rušit C.schioedtei s kokonem tak takle vyrašily) :
Obrázok
zas lignocel:
Obrázok
tadytoto roste zas z rašeliny :
Obrázok
kombinace rašeliny s lignocelem:
Obrázok

a takhle bych mohl pokračovat kdybych měl fota někde na webu a ne jan na disku-nemam cas e upravovat a nahrávat :(

až nepujdou zobrazit,znamená to že jsem je při rekonstrukci stránek smazal tak když mi to někdo připomene zas je obnovím.
Naposledy upravil/-a Nery v 23. Novembra 2008, 10:37, upravené celkom 1 krát.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 22. Novembra 2008, 22:07

díky za ukážku :-)

no mne osobne sa takéto nič nikdy nestalo a tiež sa mi stalo že som pavúky nepozrel dlhšiu dobu. Vždy som používal čistý nemiešaný lignocel a nič.

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 22. Novembra 2008, 22:19

no ale podla mna je to ako doplnkova vybava teraria uplne super :) je to esteticke, mile, sice neziaduce a nebezpecne ale vyzera to pekne :D
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 22. Novembra 2008, 23:34

mne narastla jediny krat huba.aj to z raseliny

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 23. Novembra 2008, 00:19

Ja som tiez zbieral asi pred tyzdnom urodu u T.blondi.Pod napajackou,ktoru som umiestnoval stale na to iste miesto,takze pod nou bola vyssia vlhkost substratu(cisty lignocel),sa vytvorilo doslova podhubie a vsimol som si to az ked mi vyrastol asi 5 cm "dubak" :shock:

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 23. Novembra 2008, 01:15

HnnbL napísal:mne narastla jediny krat huba.aj to z raseliny
Jj,v casoch davno minulych keď som použival ešte rašelinu sa to aj mne stalo.

Užívateľov profilový obrázok
ADALLICA
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 15:05
Bydlisko: Petržalka, Bratislava

Príspevok od užívateľa ADALLICA » 24. Novembra 2008, 15:45

na vetranie mam asi 7cm siroke plexi prevrtane dierkami... plus este zozadu mam tiez take vetranie,takze nechapem. vlhkost v byte, nakolko sa kuri naplno, je velmi nizka, nemeram. keby ste videli terarka mojho brata, ten rosi mozno raz za mesiac, misky s vodou maju,niekedy aj prazdne, krmi, ked si spomenie a nema ziadne problemy s pavukmi...

no a vidim, ze nie som sama a prevarena voda by mala sterilna. opakujem otazku, ako sa vari lignocel? lebo tomu celkom nerozumiem. v navode je napisane, ze to treba zaliat horucou vodou.
A. diversipes 0,0,2; A.braunshauseni 0,0,2; A. metallica 0,0,1; A. purpurea 0,0,1, A.versicolor 0,1; B.boehmei 1,1; B.klaasi 0,1; B.smithi 0,1; B. vagans (za kýbel); E. cyanognathus 0,0,1; G.rosea 0,1; Ch. cyaneopubescens 0,0,1; P. irminia 0,0,1; X.Immanis 1,1
______________________________________
Nunc protestas ADALLICAe vivet.

It is better to be hated for who I am than to be loved for who I am not. So am I Evil? I am man,yes I am.

Užívateľov profilový obrázok
ADALLICA
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 15:05
Bydlisko: Petržalka, Bratislava

Príspevok od užívateľa ADALLICA » 24. Novembra 2008, 15:46

nery a co pouzivas teraz? necham si poradit :oops:
A. diversipes 0,0,2; A.braunshauseni 0,0,2; A. metallica 0,0,1; A. purpurea 0,0,1, A.versicolor 0,1; B.boehmei 1,1; B.klaasi 0,1; B.smithi 0,1; B. vagans (za kýbel); E. cyanognathus 0,0,1; G.rosea 0,1; Ch. cyaneopubescens 0,0,1; P. irminia 0,0,1; X.Immanis 1,1
______________________________________
Nunc protestas ADALLICAe vivet.

It is better to be hated for who I am than to be loved for who I am not. So am I Evil? I am man,yes I am.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 24. Novembra 2008, 16:28

Hodíš to do nejakej starej ponožky a tú daš do nejakeho stareho hrnca :wink:

Užívateľov profilový obrázok
ADALLICA
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 15:05
Bydlisko: Petržalka, Bratislava

Príspevok od užívateľa ADALLICA » 24. Novembra 2008, 16:30

STARE VECI NEVEDEME ;)
A. diversipes 0,0,2; A.braunshauseni 0,0,2; A. metallica 0,0,1; A. purpurea 0,0,1, A.versicolor 0,1; B.boehmei 1,1; B.klaasi 0,1; B.smithi 0,1; B. vagans (za kýbel); E. cyanognathus 0,0,1; G.rosea 0,1; Ch. cyaneopubescens 0,0,1; P. irminia 0,0,1; X.Immanis 1,1
______________________________________
Nunc protestas ADALLICAe vivet.

It is better to be hated for who I am than to be loved for who I am not. So am I Evil? I am man,yes I am.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 24. Novembra 2008, 16:49

Tak do novej a noveho,alebo popros suseda :)

Užívateľov profilový obrázok
ADALLICA
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 15:05
Bydlisko: Petržalka, Bratislava

Príspevok od užívateľa ADALLICA » 24. Novembra 2008, 17:06

suseda??? a myslis, ze by som to potom prezila ja? :lol:
A. diversipes 0,0,2; A.braunshauseni 0,0,2; A. metallica 0,0,1; A. purpurea 0,0,1, A.versicolor 0,1; B.boehmei 1,1; B.klaasi 0,1; B.smithi 0,1; B. vagans (za kýbel); E. cyanognathus 0,0,1; G.rosea 0,1; Ch. cyaneopubescens 0,0,1; P. irminia 0,0,1; X.Immanis 1,1
______________________________________
Nunc protestas ADALLICAe vivet.

It is better to be hated for who I am than to be loved for who I am not. So am I Evil? I am man,yes I am.

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 24. Novembra 2008, 17:23

Sorry že ruším túto veľmi "záživnú" konverzáciu ale nemohli by ste si podobne veci písať v chate tu na stránke poprípade ICQ, skype, pokec...
Keď totiž človek bude chcieť nájsť niečo užitočné, bude sa musieť prehrabávať vláknom plným susedových ponožiek :roll: :?

K téme:
Sceptic a Bebekexxx napísal:Dôležité: pred tým ako substrát vložíme do terária ho najprv treba zbaviť všetkých roztočov, húb, spór, vajíčok hmyzu a iných v prírode zastúpených škodcov, ktoré sú pre nás výsostne nežiadúce.

Ako na to: Množstvo substrátu ak máte toho veľa si rozdeľte na časti. Môj postup: Rašelinu (zmes) si vložím do starej bavlnenej ponožky a varím ju v starom hrnci asi 30 min. Po uplynutí doby to všetko vyberám, predhrejem si trúbu na 200 stupňov, kde obsah ponožky vysypem priamo na plech a pečiem 20 min. vetrajte J. Ak nechcem pošpiniť plech niekedy dám na spodok výkresový alebo kancelársky papier a nezabudnite farebný je jedovatý. Niektorý odporúčajú, že stačí dať zmes do mikrovlnky na 20 min. Takto dezinfikovanú zmes nechám pol dňa chladnúť a až potom ju dávam do terárií.
:arrow:

Kód: Vybrať všetko

http://www.lasiodora.sk/index.php?clanok=vtackare/terarium/zariadenie
To isté robim aj s lignocelom.
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 24. Novembra 2008, 20:39

prosím smazat - dvoják :oops:
Naposledy upravil/-a Nery v 24. Novembra 2008, 20:41, upravené celkom 1 krát.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 24. Novembra 2008, 20:40

Já už desinfekci nijak neřešim,mám toho povícero a asi bych se zbláznil.Koupím velký pytel zahradní rašeliny, nasypu část do velkeho kbeliku a hned používám.Houby poslední dobou nerostou, plísním moc ph rašelyny nevyhovuje a roztoči se mi poslední dobou vyhejbají. Jedinej problém mám s těma zmršenejma muškama :x

jo jednou jsem před lety strčil lignocel do mikrovlnky...po 5ti minutách ač vlhkej začal doutnat...vyhořel asi po 3dnech za oknem.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
ADALLICA
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 15:05
Bydlisko: Petržalka, Bratislava

Príspevok od užívateľa ADALLICA » 25. Novembra 2008, 11:48

PO 5TICH MINUTACH? ALE BEBEKEKS A SKEPTIK TO MAJU 20 MINUT V MIKROVLNKE... :lol: MNE SA PO 2MIN. ZOSKVARIA PARKY... JE TO BLBOST, ANI V PRIRODE NIC NENI STERILNE A NIKTO PAVUKOM NIC NEVYVARA
A. diversipes 0,0,2; A.braunshauseni 0,0,2; A. metallica 0,0,1; A. purpurea 0,0,1, A.versicolor 0,1; B.boehmei 1,1; B.klaasi 0,1; B.smithi 0,1; B. vagans (za kýbel); E. cyanognathus 0,0,1; G.rosea 0,1; Ch. cyaneopubescens 0,0,1; P. irminia 0,0,1; X.Immanis 1,1
______________________________________
Nunc protestas ADALLICAe vivet.

It is better to be hated for who I am than to be loved for who I am not. So am I Evil? I am man,yes I am.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 25. Novembra 2008, 12:44

ADALLICA napísal:PO 5TICH MINUTACH? ALE BEBEKEKS A SKEPTIK TO MAJU 20 MINUT V MIKROVLNKE... :lol: MNE SA PO 2MIN. ZOSKVARIA PARKY... JE TO BLBOST, ANI V PRIRODE NIC NENI STERILNE A NIKTO PAVUKOM NIC NEVYVARA
máš pravdu, v prírode im nikto nič nevyvára ani nikto nedbá o to, aby mali kľud a dosť potravy. Lenže v prírode sa dospelosti dožije z 600 mláďať tak 1 percento dospelosti, kdežto v hobby ich prežije väčšina. A práve o tom je tá straostlivosť, chceme aby nám náš exemplár prežil a prosperoval.

v mikrovlnke sa ti párky zoškavia za dve minúty preto, lebo sú samá mastnota a na tú mikrovlny pôsobia extra. Dobrú chuť: http://www.youtube.com/watch?v=glHidcf9Mvs

Aďaliča: mikrovlnky majú také prepínatko na výkon, je rozdiel dať niečo na 1500W na 1 minútu a 200W na 5 minút :-)

Užívateľov profilový obrázok
ADALLICA
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 15:05
Bydlisko: Petržalka, Bratislava

Príspevok od užívateľa ADALLICA » 25. Novembra 2008, 19:28

NO TO SI NEPISAL, ZE 200W, LEN V RURE 200 °C. OKI, NEHADAM SA, PREZIJU AJ S HRIBAMI, SAK ICH NEZERU
A. diversipes 0,0,2; A.braunshauseni 0,0,2; A. metallica 0,0,1; A. purpurea 0,0,1, A.versicolor 0,1; B.boehmei 1,1; B.klaasi 0,1; B.smithi 0,1; B. vagans (za kýbel); E. cyanognathus 0,0,1; G.rosea 0,1; Ch. cyaneopubescens 0,0,1; P. irminia 0,0,1; X.Immanis 1,1
______________________________________
Nunc protestas ADALLICAe vivet.

It is better to be hated for who I am than to be loved for who I am not. So am I Evil? I am man,yes I am.

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 25. Novembra 2008, 19:33

Houby nijak neškodí (podhoubí bych řekl dokonce spíš prospívá přirozenějšímu prostředí v terárku) ale rozhodně je lepší nenechat plodnice vyprášit výtrusy, to by mohlo dělat spiderovi problémy...

Sterilizace snad může pomoci proti roztočum a ostatnim členovcum, třebas spory plísní jsou všude a i kdyby se ti je podařilo v lignicelu zahubit,běhěm několika minut tam máš malé množství zárodků znovu.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !


Napísať odpoveď