Brachypelma smithi

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Domca1129

Príspevok od užívateľa Domca1129 » 29. Októbra 2009, 14:45

adi napísal:je to plesen, ostatne otazky su zodpovedane na fore. Treba hladat, ale tak, ze si budes citat cele topicky ....

Odporucam raselinu miesat s lignocelom a menej vlhcit. Smitka je z Mexika ...,


Taktiez odporucam pavuka nebrat na ruku. Je to pre neho stres.

Viac detailov ked tak SS.
A prosím ťa mohol by si mi poradiť ako mu mám vymeniť substrát? Respektívne ako mám pavúka dostať z akvária aby som mu mohla vyčistiť.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 29. Októbra 2009, 14:57

normalne ....

daj ho do mensej krabicky a vymen a zas ho vrat ....., nic zlozite ... :roll:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 29. Októbra 2009, 16:20

to na obrazku plesen nieje je to drveny vapenec ktory sa dava do raseliny alebo raselinovej zeminy aby nebola az taka kysla...
pre pavuky uplne neskodny nemusis menit nic zatial
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Domca1129

Príspevok od užívateľa Domca1129 » 29. Októbra 2009, 16:37

Z0oMb3E napísal:to na obrazku plesen nieje je to drveny vapenec ktory sa dava do raseliny alebo raselinovej zeminy aby nebola az taka kysla...
pre pavuky uplne neskodny nemusis menit nic zatial
Ale v sáčku s rašelinou to nie je a v akváriu je toho tak veľa len po stenach akvária inak na vrchu substrátu kde je pavúk je toho pomenej.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 29. Októbra 2009, 17:21

ked pises ze je to ako piesok, kamienky tak je to ono. objavilo sa to tam kde si substrat poliala alebo porosila ze? jednoduco si ich len umyla
ja to mam tak isto lebo kupujem taku raselinu a tam je to vzdy ono sa ti to pomaly rozpusti vo vode
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 29. Októbra 2009, 18:25

pekne , pekne .... zahradnu raselinu pouzivat ... pozor aby nebola hnojena ...

:roll:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Domca1129

Príspevok od užívateľa Domca1129 » 29. Októbra 2009, 20:05

adi napísal:pekne , pekne .... zahradnu raselinu pouzivat ... pozor aby nebola hnojena ...

:roll:
Čo???? To nie je záhradná rašelina. Mám to z chovproduktu a na zadnej strane je písané, že je vhodná pre Brachypelmi.

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 29. Októbra 2009, 21:16

Domca1129 napísal:Zdravím, mám B. Smithi 6zv. kúpila som ju 14.8.09 (v tedy mala / mal 5zv.) chovateľ od ktorého ju mám mi povedal, že ju mám mať zatiaľ v krabičke tak tam aj bola, ako substrát mala rašelinu, pravidelne som jej vlhčila a po čase sa v substráte začalo objavovať niečo malé biele, vyzeralo to ako piesok, niektoré čiastočky boli aj ako malé kamienky. Po zvleku som ju dala do akvária (prerobené pre pavúka) ako substrát má tiež rašelinu a zase sa tam to biele objavilo, pls neviete čo to je a či to vadí pavúkovi? Na ňom to nie je a nevadí mu byť na substráte.
Tu je foto:
http://img202.imageshack.us/img202/5457/p1040393.jpg
Inak susbstrát v akváriu som mu ešte nemenila a má ho v tzv. guličkách, to sú výkali alebo čo?

A ako často meníte pavúkom substrát a ako? Ja svojho pavúka neberiem na ruky, nebojím sa jeho ale je dáky plachý a bojím sa, že by mi ušiel :(

Ešte sa chcem spýtať, kedy začne pavúk robiť pavučiny. Bratranec mal 3zv. B. Smithi a robila mu pavučiny a moja spravila prvýkrát malú pavučinu pri poslednom kŕmení, ale už aj tá je fuč.

Pardon, že to sem píšem ale nenašla som na nete odpovede na také "primitívne" otázky :oops:
Mne to skor pripadá ako nejaké vyzrážané minerály, odporúčam vymeniť substrát za lignocel alebo zmes lignocelu a nejakeho piesku (samozrejme ošetreného). Vydrzi to dlhsie ako raselina a nebudes musiet riesit tieto problemy.

Substrát velkemu pavukovi meň tak cca raz za pol roka - ak je velmi opotrebovany. Ako - nazen pavuka do krabicky napriklad stetcom, vezmi rukavice, substrat vyber, daj tam novy, pavuka opat stetcom nazen do terarka a hotovo.

A co sa tyka pavuciny - B. smithi nepatrí medzi druhy ktoré silno zapriadajú, práve naopak, moja si robí siete akurát tak pred zvliekaním na lôžko, toť vsjo. Ak chceš praduceho netoxic pavuka, odporucam Ch. cyaneo.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 29. Októbra 2009, 22:44

Substrát velkemu pavukovi meň tak cca raz za pol roka
proč? u některých samic mám lignocel nebo jeho směs už kolem 8mi let a nepředpokládám že bych ho musil někdy měnit...substrát v mexiku aspon co sem slyšel leží pod smitkama už docela dlouho (byl tam ještě před smitkama) a nikdo jho tam nemění :lol:
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Domca1129

Príspevok od užívateľa Domca1129 » 30. Októbra 2009, 07:50

Ďakujem za odpovede, vymením mu substrát a zmiešam s lignocelom a uvidím či sa to opäť objaví :)

Ešte by som sa vás chcela spýtať, ako často mi odporúčate rosiť pavúkovi :)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 30. Októbra 2009, 08:59

Domca1129 napísal:Ďakujem za odpovede, vymením mu substrát a zmiešam s lignocelom a uvidím či sa to opäť objaví :)

Ešte by som sa vás chcela spýtať, ako často mi odporúčate rosiť pavúkovi :)
Podla toho ake ma poziadavky na vlhkost.

http://lasiodora.sk/index.php?page=vizi ... lma_smithi
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 30. Októbra 2009, 10:14

Presne, tak ako to je prakticky v popise - navlhci tretinu teraria, zvysok nechaj suchy. Ak je pavuk velky, je treba dať mu napajačku - taktiež udrzi vlhkost. Ide o puštneho pavuka - netreba to prehaňať.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Domca1129

Príspevok od užívateľa Domca1129 » 30. Októbra 2009, 10:36

No len myslím ako často, vlhčím 1/3 akvária každé ráno 2-3-krát streknem s rozprašovačom, nikdy tam nestojí voda ani to nie je nejako extra mokré. Môžem v takom vlhčení pokračovať či to mám obmedziť? Inak pavúk nemá žiadnu misku s vodou.

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 30. Októbra 2009, 22:16

nebude se ani zlobit kdyz bude mít část substrátu vlhkou(ne poprasenej vodou ale tak aby zustal vlhkej až do dalsiho vlhčení kdy jen doplníš množství h2o :)
i když pochází ze sušších oblastí,drží se většinou na místech,kde není tak uplně sucho a vyprahlo :wink:
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Smithi1441
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19. Júna 2009, 15:43

Príspevok od užívateľa Smithi1441 » 4. Novembra 2009, 17:24

nevedely by ste my pomoct?...mam 3zv. B.smithi a prave si vvykopala noru,lenze ta nora je dost dlha a bojim sa ,ze ked idem vlchcit ci sa nahodov substrat nezosunie na pavuka...este jednu vec ,ona ked si tu noru vykopala chodievala vecer aj von z ukrytu ale teraz sa jej otvor zasypal a neviem ci tam nieje nejak uveznena.Rozmyslal som ale aj nad tym ze ked si vie noru urobyt tak asi neni pre nu problem sa z nej aj dostat...poradte prosim :?:

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 4. Novembra 2009, 19:10

jj mne sa take veci stavaju s mladatami tiez, u vagansiek geniculatiek(acanthoscurria), a albopilosky, je to normalne, ked "zaciti" vodu tak sa vyhrabe :-)

edit: nie ze zalejes celu filmovku ci v com ju mas :wink:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 4. Novembra 2009, 23:40

ide o mnozstvo substratu spadnuteho na pavuka, jeho konzistenciu a vlhkost - treba porovnat s velkostou a silou pavuka a rozhodnut sa co robit ....


Zlozite ?

tak ju vyhrabaj a znova daj s5
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 5. Novembra 2009, 08:33

Smithi1441 napísal:nevedely by ste my pomoct?...mam 3zv. B.smithi a prave si vvykopala noru,lenze ta nora je dost dlha a bojim sa ,ze ked idem vlchcit ci sa nahodov substrat nezosunie na pavuka...este jednu vec ,ona ked si tu noru vykopala chodievala vecer aj von z ukrytu ale teraz sa jej otvor zasypal a neviem ci tam nieje nejak uveznena.Rozmyslal som ale aj nad tym ze ked si vie noru urobyt tak asi neni pre nu problem sa z nej aj dostat...poradte prosim :?:
Pavouk se možná chystá na svlek , a noru si substrátem zadělal sám , dělaj mi to i stromáci , žádná věda , ros strikáčkou a nebo rozprašovačem pomocí stěn krabičky. Pavouka můžeš nechat , vyhrabat se umí. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 5. Novembra 2009, 10:04

ja take veci neriesim... ak ten substrat nie je udupany tak sa nemas coho bat ... ak je dost kypri tak mu nic nehrozi ... a kolko je pre teba hlboka nora ? .. u mna maju zemne druhy cca 1cm vrstvu udupaneho lignocelu ... viac im netreba ... stomaky 2cm aby som to nemusel casto rosit a trhat pavuciny a norove cca 10 ako ktore a zalezi to aj od krabice v ktorej su ...

Užívateľov profilový obrázok
Smithi1441
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19. Júna 2009, 15:43

Príspevok od užívateľa Smithi1441 » 5. Novembra 2009, 19:34

hlboka je tak cca 1 cm , vlhcim tak priblizne 2-krat do tyzdna + pri ohrievani sa jej rosi krabicka.je to asi tak 50-65%...je v trochu vacsej krabicke nez filmovka 5cm x 6,5cm (š,v) :D :D :D

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 5. Novembra 2009, 20:58

ak sa jej rosi krabicka tak to je urcite viac ako 50 - 60%.
a ze sa zahrabava je v pohode,ona sa neskor prestane ked bude vacsia

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 5. Novembra 2009, 21:39

50-60% vlhkost je normalna izbova

ak sa krabicka rosi znamena to ze je vnutri 100% vlhkost
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Domca1129

Príspevok od užívateľa Domca1129 » 9. Januára 2010, 12:20

Zdravím, vedeli by ste mi prosím vás, podľa tejto fotky povedať, či mám samičku alebo samčeka?

http://xipic.hysteron.net/server_h1/Hl6 ... 040431.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 9. Januára 2010, 12:49

samcek, a na buduce do spravnej temy
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Domca1129

Príspevok od užívateľa Domca1129 » 23. Januára 2010, 13:51

Prosim vas neviete, co je mojmu pavukovi? Okolo 11:00 som mu striekala substrát a bol OK a teraz ho idem pozriet a je na chrbte, stuchla som do neho stetcom, otocil sa a nemohol ani ujst, ma akoby ochrnute 2 zadne koncatiny :( prosim vas co mu je?? je bezvladny skoro ako mrtvola :cry:


Napísať odpoveď