Nhandu coloratovillosum

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
!Profi!Hunter
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 9. Marca 2009, 22:20
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovať užívateľa:
Nhandu coloratovillosum

Príspevok od užívateľa !Profi!Hunter » 11. Marca 2009, 23:18

Nazdar vsetci,som zaciatocnik a chcel by som radu ci je moj Nhandu coloratovillosum dostatocne velky na to ze je po 4 zvleku, co je tu o nom popisane ze ma rast do velkosti az do 20cm s nohami,tak mi to nejak na tych 10-12 zvlekov nevychadza kupil som ho po prvom zvleku 16.11.2008 a 4 zvliekanie mal 4.3. 2009,,je vsetko ok???za odpovede vopred dakujem posielam foto dufam ze sa mi to podari :P klik pre zvacsenie [img][img]http://img232.imageshack.us/img232/2775/forumy.th.jpg[/img][/img]

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 12. Marca 2009, 00:37

Na 4svlek je trochu moc přerostlej, takhle je mívám kolem 7svleku. Kde je napsáno, že musí mít pavouk dospělou velikost ve 12tém svleku? Pavouci rostou po celý život.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Marca 2009, 00:59

Haja ...


Pises, ze ho mas od 1.zv. a vies, ze je na isto v 4.zv. - je uplne v poriadku aky je velky. Mozno trosicku vacsi ....

Pisal si, ze narastie do velkosti 20cm v nohach - ale podla teba to stihne za 10-12 zvlekov ? Urcite nie. Teda je to malo pravdepodobne.

Rod Nhandu patri medzi vacsie vtackare - a myslim si ze 20 cm je este malo ... trufnem si povedat ze ti dorastie do velkosti aj 25 cm ak je to samica.

Ako vtackar rastie ? Ako je to zo zvliekanim ?

- vsade je napisane, ze rast a nasledne zviekania zavysia od podmienok ... ( teplota , vlhkost, krmenie)
- dlska rastu do adultneho jedinca je priamo umerna podmienkam chovu
- cim lepsie tak rychlejsie rastie ....,

Ake su to vhodne podmienky ?
- su to take kt. najviac napodobnuju prirodzeny biotop druhu a prisposobuju sa jeho zivotnym ciklom

Takze je to v priemere konstantnych 26 stupnov a 70-80% vlhkost ?

Urcite NIE - teplota nikdy nesmie byt konstantna, najdolezitejsie su nocne poklesy ...., V prirodzenom prostredi nikdy nie je stale 26 ... vzdy je menej alebo viac .... teplota cez den kolisa ...

Tak ako mu mam vytvorit vhodne podmienky ?.... mam v izbe 23 ....,

- jednoducho .... 25W ziarovka a kazdych par hodin svietit - nikdy nevyhrievat v kuse , na noc vypnut az do predobedia ..., vypinanim a zapinanim sa da simulovat zmena teplot .... ale nie je to az tak potrebne ...

-vlhkost hra tiez vysoku rolu .... odparovanie vody je znakom tepelnej vymeny - okolie sa ochladuje a substrat nabera vyssiu teplotu z okolia.

Polozme si otazku - Dosiahne pavuk hned prvym adultnym vekom svoju maximalnu velkost ?

SAMEC - ano ... ako nahle sa zvlecie tak je najvacsie aky mohol byt
SAMICA - NIE - samice ziju v priemere aj 20 rokov - a stale rastu

Tak ako je to s rastom ?

Odpoved je jednoducha - pavuk rastie stale ... cim je mladsi tak tym je rast rychlejsi. Starsie jedince sa mozu zvliekat pokojne aj raz za rok .... niekolko rocne adult samicky aj raz za 2 roky ...,

Vsade vsak citam, ze sa mlady pavuk zvlieka kazdy mesiac, tak preco moj nie ?

- to ze sa chovatelia , presnejsie povedane vacsina vlastnikov vtackarov chvali kedy a kolkokrat a za aky kratky cas sa mu zliekol chovanec nie je smerodajna informacia
- zvliekanie je podmienene vyssie uvedenym podmienkam chovu.
( mam kamosa kt. ma rad pavuky ale jeho 2 rocna chromatopelma ma necelych 5 cm v nohach ... -- nema na nu cas , takze ani nekrmi a ani velmi teplo nema v izbe ...., )

Takze ked bude mat "vlhko a teplo" a casto ho budem krmit bude mi rast rychlejsie ?

- da sa povedat, ze ano ... ale nie je to dobre
- pavuka by sme nemali prekrmovat , prehnane mnozstvo potravy nie je dobre

Preco ?

- 2 dovody ... - nie je to pre neho zdrave
- v snahe ho vykrmit moze nastat opacny proces - krmivo sa nakrmi pavukom. --- ak zabudneme zive krmivo pri pavukovy kt. sa ide zvliekat tak sa necudujme, ze nechce papkat a je velmi pravdepodobne, ze taky cvrcek mi zje pavuka prave pri zvliekani.


Ako teda krmit ?
- s mierou :lol:


Hehe ... som sa nechal uniest tym pisanim ....

Snazil som sa napodobnit otazky kt. mozu napadnut zaciatocnika s takou otazockou ....
Dufam , ze som pomohol ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
!Profi!Hunter
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 9. Marca 2009, 22:20
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa !Profi!Hunter » 12. Marca 2009, 21:12

:shock: to je super dik,,vazne si sa dost rozpisal :D ale si mi to super vysvetlil,,,,,co sa toho tepla tyka ,,tak to mam spravene tak ze tam mam 25W\220Vcervenu ziarovku na ten maly zavit taku malu,,svietim mu od 7:00 do 22:30 s tym ze tam ma teplotu 25 stupnov,v noci tam ma teplotu okolo 20 stupnov,,myslis ze to je zle???ako by som to mal teda upravit,,,,,vlhkost tam ma okolo tych 70,steny sa mi nerosia to je dobre nie??

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Marca 2009, 21:37

[quote="!Profi!Hunter] co sa toho tepla tyka ,,tak to mam spravene tak ze tam mam 25W\220Vcervenu ziarovku na ten maly zavit taku malu,,svietim mu od 7:00 do 22:30 s tym ze tam ma teplotu 25 stupnov,v noci tam ma teplotu okolo 20 stupnov,,myslis ze to je zle???ako by som to mal teda upravit,,,,,vlhkost tam ma okolo tych 70,steny sa mi nerosia to je dobre nie??[/quote]

Myslim si , ze som sa naozaj rozpisal .... ale skus precitat este raz a poriadne ....,

Pisal som, ze teplota kolisa .... teda aj vlhkost ... proste secko ....

ved si to predstav .... skus sa zamerat na nase podnebie ... ale pridaj 20% vlhkosti naviac a priemerne 12 stupnov hore .... CCA ...

Ziadne zvieratko predsa nezije v skatulke .... a iba v konkretne vymedzenych podmienkach ( leda tak zopar druhov pred vyhynutim)

A ak si cital clanky po nete , knihy a neviem co secko .... dokonca aj tu na stranke to je spomenute ... a na fore niekolko krat .... ze: pavuk sa dokaze velmi dobre prisposobit - celkovo ma vynikajuce adaptacne schopnosti

Tak ako v zivote cloveka ani v zivote zvierata nic nie je dokonale. Raz to ide hore a raz dole ....

Skus si precitat toto forum ... naozaj postupne skoro cele ... v X temach je X poznatkou a skusenosti. Nezameriavaj sa len na konkretne temy a konkretne druhy .... lebo vzdy plati, ze vsetko zo vsetkym suvisi ....

Pozravjam ... :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
!Profi!Hunter
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 9. Marca 2009, 22:20
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa !Profi!Hunter » 12. Marca 2009, 22:26

ved viem snazim sa to vsetko citat ale je toho pomerne dost :wink: dik za info dost si mi pomohol

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 13. Marca 2009, 10:24

Osobne si nemyslim zeby prave tento zastupca rodu mal dosahovat rozpetie noh 20 cm, pripadne cez 20 cm az 25 je to blud, prave colloratovillosum je jeden z tych mensich druhov z rodu, podla mna tak 18 cm aj to u samca. Opravte ak sa mylim...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 13. Marca 2009, 12:20

SKUUUUUBI napísal:Osobne si nemyslim zeby prave tento zastupca rodu mal dosahovat rozpetie noh 20 cm, pripadne cez 20 cm az 25 je to blud, prave colloratovillosum je jeden z tych mensich druhov z rodu, podla mna tak 18 cm aj to u samca. Opravte ak sa mylim...
:roll: asi mas pravdu ....., teda dobre upresnenie .... :idea:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
!Profi!Hunter
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 9. Marca 2009, 22:20
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa !Profi!Hunter » 19. Mája 2009, 22:11

cawes ludia,,moj jedinec je teraz v 6 zvleku,,troska som sa pomylil som zistil ze som ho mal od 2 zvleku a nie od 1 :oops: ,,,,,ide o to ze sa ide zvliekat,prave teraz si robi pavucinove lozko v nore,ma ju z boku tak ho pekne vidim,no ona mu je uz teraz mala,ma problem sa v nej otocit teraz :( ,,dufam ze vie co robi,,no tak ci tak asi nemozem nic robit,,,

Užívateľov profilový obrázok
!Profi!Hunter
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 9. Marca 2009, 22:20
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa !Profi!Hunter » 20. Mája 2009, 10:15

bola asi blbost pisat to :roll: ved pavuk sam vie kde sa ma zvliekat, ale je to moj prvy pavuk tak som sa bal no,lebo uz pred tym sa zvliekal inde,necakal som ze sa tam tak nasklada a ze to bude v pohode :)
[img][img]http://img132.imageshack.us/img132/2200 ... ora.th.jpg[/img][/img]

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 20. Mája 2009, 14:13

S prilisnou starostlivostou mozes pavuka zabit
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

murinus
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 5. Decembra 2009, 16:14
Bydlisko: ke

Príspevok od užívateľa murinus » 17. Decembra 2009, 21:00

AHOJ MOŽEM SA opitat ze asi v ktorom zvleku bude ten pavuk co onom pisete ked ma v tele 3cm

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 17. Decembra 2009, 21:08

8? 9? 10? X? velkost v zoologii nieje exaktna velicina toboz nie u pavukov
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

murinus
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 5. Decembra 2009, 16:14
Bydlisko: ke

Príspevok od užívateľa murinus » 17. Decembra 2009, 21:25

to si mi velmi nemomohol leboo mam preneho prichisstane box 11 x18 x18 a taki isti aj pre hatopelma albostiratum a te boxi mam zadara vies tak si ta mdavam šetko co ma nad 3 cm do 4cm taze može to tam ist??

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 17. Decembra 2009, 21:40

noo plati take nepisane pravidlo ze nadoba by mala mat min. velkost pavuka v nohach x 2
u noracov vyska substratu by mala mat tak isto 2x viac ako velkost pavuka v nohach
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

murinus
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 5. Decembra 2009, 16:14
Bydlisko: ke

Príspevok od užívateľa murinus » 17. Decembra 2009, 21:46

prepac neje to norak Haplopelma albostriatum je to zemak ale neva mili sa kaži hatopelma lividum je norak

Jan Horčička (Horči)
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22. Novembra 2009, 14:20

Príspevok od užívateľa Jan Horčička (Horči) » 17. Decembra 2009, 22:12

Upřímně řečeno se dá chovat téměř každý sklípkan na norový způsob. Když vytvoříš patřičné podmínky.

murinus
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 5. Decembra 2009, 16:14
Bydlisko: ke

Príspevok od užívateľa murinus » 17. Decembra 2009, 22:23

ISTO NIE naprikal taki P.regalis abo subfuska irimina a tak dalen a tak dalej,,,.... iso nie ale zemne druhi to mas pravdu

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 17. Decembra 2009, 22:28

a kde jsi slyšel že regalisce nebo irmince se nelíbí v norách???
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Jan Horčička (Horči)
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22. Novembra 2009, 14:20

Príspevok od užívateľa Jan Horčička (Horči) » 17. Decembra 2009, 22:53

Proto sem řekl téměř všechny což je dost relativní pojem a můžu tím myslet v podstatě cokoli. Každopádně máš pravdu, že ne vždy si stromáci udělají noru, ale taky mám doma pár stromáků, kteří si od malička dělali jen nory s punčoškou v rohu krabičky nebo teraria. Škoda, že nemám žádné foto mé P.striata například, protože ta si doopravdy udělala hnízdo pod zemí a nevypadá že by tím nějak trpěla normálně se svléká a je v pohodě. Ale u H.albostriatum bych pochyboval o tom, že si neudělá noru když jí nabídneš vyšší vrstvu substrátu.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Decembra 2009, 23:06

Jediny pavuk, kt. si nerobi nory s pouzitim substratu a okolitych maskovacich prvkov je .... Avicularia spp. a Irodopelma asi tiez, ale s nimi nemam skusenost , iba z pocutia atd ...

Takze ostatne sa daju ... aj poecky maju nory - v chovoch ... ak nemaju obrovske , dzunglove tera ...


A kazdy zemak sa zakope ked moze ....

Oni to maju v popise prace :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 19. Decembra 2009, 12:37

murinus napísal:tak to mate pravdu ale neviete precomoja lugardi vichadza prsne o 12 00 vnoci celi den je pod drevom je dospela
lebo pavuky su nocne ziv. a hlavne pustne druhy ... lebo bezne v prirode je cez den horuco a zalezena je aj potrava. Je to instinkt.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 25. Januára 2010, 00:00

!Profi!Hunter napísal:bola asi blbost pisat to :roll: ved pavuk sam vie kde sa ma zvliekat, ale je to moj prvy pavuk tak som sa bal no,lebo uz pred tym sa zvliekal inde,necakal som ze sa tam tak nasklada a ze to bude v pohode :)
[img][img]http://img132.imageshack.us/img132/2200 ... ora.th.jpg[/img][/img]
Jej presne tak bola kedysi zakopana moja samica :!) tiez pri skle a tiez pod kokosom :)

Užívateľov profilový obrázok
dj_kissiakos
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17. Novembra 2009, 21:20
Bydlisko: Spišský Štiavnik (Poprad)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa dj_kissiakos » 25. Januára 2010, 11:01

moja samica sa vobec nikdy nezakopavala...naopak spaciruje sa po terarku cely den...ma kamenný domcek do ktoreho sem tam vojde...ale za kratky cas ihned vylezie.... :D
moj chov :

Nhandu colloratovilosum
Brachypelma Vagans

Užívateľov profilový obrázok
!Profi!Hunter
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 9. Marca 2009, 22:20
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa !Profi!Hunter » 12. Júla 2010, 16:55

cavte ludia :),, tu je zvlecka toho mojho nhandu je to 10 zvlek,, mal by to byt samec ,, ci???

Obrázok
Psalmopoeus irminia
Brachypelma smithi
Lasiodora parahybana
Chromatopelma cyaneopubescens


Napísať odpoveď