Potrava (obojživelníky)

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
ToMaSS104
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28. Decembra 2008, 19:27
Potrava (obojživelníky)

Príspevok od užívateľa ToMaSS104 » 11. Apríla 2009, 10:28

Poraďte my môžem dat ako potrvu Kunku žltobruchu pre Acanthoscurriu geniculatu pretože neviem lebo ma na vrchu svojho tela jedovaté žlazy a neviem či by to mojmu Vtačkarovy nemohlo uškodiť.
Naposledy upravil/-a ToMaSS104 v 11. Apríla 2009, 11:07, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Potrava (obojživelníky)

Príspevok od užívateľa adi » 11. Apríla 2009, 10:40

ToMaSS104 napísal:Poraďte my môžem dat ako potrvu Kunku žltobruchu pre Acanthoscurriu geniculatu pretože neviem lebo ma na vrchu svojho tela jedovaté žlazy a neviem či by to mojmu Vtačkarovy nemohlo uškodiť.
Pocuvaj ma sem !!!

Ako je pekne , ze hladas alternativu , ale kurnik preco prave jeden z najohrozenejsich druhov na slovensku ?

Pokial viem tak kunky su ohrozene druhy !!!!


Sa spametaj !!!

A druha vec .... preco asi ma tie jedove zlazi na tele ?

Nabuduce pohni hlavou pokial sa opytas taku hovadinu !!!


PS: Moj kamos obcas krmi jastericami .... a tie su celkom hodne zastupene ... a niesu jedovate !!!
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

ToMaSS104
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28. Decembra 2008, 19:27
Re: Potrava (obojživelníky)

Príspevok od užívateľa ToMaSS104 » 11. Apríla 2009, 11:06

ja som sa len pital ci to je mozne ale nikto nehovoril o tom že ju chcem dať ja som len nasiel taku na dvore co mala zlomenu noho tak som ju chcle dat ale uz zdochla tak mne to je jedno

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 11. Apríla 2009, 12:28

Pozor páni! Ako kunka žltobruchá, tak aj jašterica obyčajná sú zákonom chránené a zároveň ohrozené druhy.

Adi spoločenská hodnota jašterice obyčajnej je dokonca oveľa vyššia ako hodnota kunky žltobruchej takže tvoja reakcia na ToMaSSa bola sice primeraná ale rozhodne neprimerané je tvrdenie že skrmujme jaštericami pretože su hodne zastúpené. Takže do budúcna si aj ty najprv prečítaj zoznam chránených druhov. Hodil som ho niekde do sekcie o chovateľstve.

Je veľmi smutné že sa tu často na fóre ľudia hádajú o tom čo by mali páriť a čo by páriť nemali, pretože je to prekrížené a podobne ale prehliadajú fakty, že existujú živočíchy, ktoré sa nespária len tak jednoducho a sú ohrozené a niekoho ešte k tomu napadne skrmovať nimi. Podľa mňa aj na túto stránku chovateľstva by sme sa mali zamerať. Veď celé je to vlastne o láske k prírode a k živočíchom, čo však neznamená že by jeden druh mal byť ukrátený na úkor druhého.

Preto odporúčam každému koho napadne podobná otázka aby si najprv prečítal zoznam chránených druhov živočíchov.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Apríla 2009, 12:44

patmos napísal:Pozor páni! Ako kunka žltobruchá, tak aj jašterica obyčajná sú zákonom chránené a zároveň ohrozené druhy.

Adi spoločenská hodnota jašterice obyčajnej je dokonca oveľa vyššia ako hodnota kunky žltobruchej takže tvoja reakcia na ToMaSSa bola sice primeraná ale rozhodne neprimerané je tvrdenie že skrmujme jaštericami pretože su hodne zastúpené. Takže do budúcna si aj ty najprv prečítaj zoznam chránených druhov. Hodil som ho niekde do sekcie o chovateľstve.

Je veľmi smutné že sa tu často na fóre ľudia hádajú o tom čo by mali páriť a čo by páriť nemali, pretože je to prekrížené a podobne ale prehliadajú fakty, že existujú živočíchy, ktoré sa nespária len tak jednoducho a sú ohrozené a niekoho ešte k tomu napadne skrmovať nimi. Podľa mňa aj na túto stránku chovateľstva by sme sa mali zamerať. Veď celé je to vlastne o láske k prírode a k živočíchom, čo však neznamená že by jeden druh mal byť ukrátený na úkor druhého.

Preto odporúčam každému koho napadne podobná otázka aby si najprv prečítal zoznam chránených druhov živočíchov.
To ze su jasterice chranene viem ....

napisal som iba to, aky je stav tu u nas, nepisal som svoj nazor na to ...., teda nacrtol som to pri tej kunke. Ale kedze ja to nerobim a kamarata neovplyvnim tak to nechavam tak.

A to o jaserici som si mohol nechat pre seba, ale napisal som to, pre to aby som nebol ako pokritec.

Takze ja si suvislosti uvedomujem ...., no ale s niektorimi vecami uz clovek nedokaze pohnut. Bohuzial ... .
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
macky
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 28. Decembra 2008, 17:31
Bydlisko: Hanušovce

Príspevok od užívateľa macky » 11. Apríla 2009, 15:14

tak mozno lepsím riešením by bola nejaká malá rybka tie niesu chránené aj ked neviem ci by sa jej pavuk nezlakol ked sa bude velmi trepat.

No jednoznacne radsej holíca ako kunku alebo jastericu.....

a obojzivelníky a plazi su chranene asi vsetky preto je v tejto téme tasko
nieco poradid...

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 11. Apríla 2009, 21:51

dokonce i některé druhy malých rybek jsou chráněné :lol:

mnohem míň práce (než se honit po krajině a lovit co se šustne) dává sáhnout do kýble a odsypat si pár švábů...
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
macky
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 28. Decembra 2008, 17:31
Bydlisko: Hanušovce

Príspevok od užívateľa macky » 12. Apríla 2009, 14:26

mas pravdu Nery s tými švábmi. A s tými rybkami som to skôr myslel na nejakú akvarkovu gubku alebo tak nieco nechranene a bezné no domyslel som to az po odoslaní príspevku :D ze som to tam mal predsa len napísat, ale aj tak dik za upozornenie. :idea:


Napísať odpoveď