Výber vhodného pavúka

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Septembra 2006, 20:07

dudo64 napísal:Zrejme týmto odbočím od témy,ale nedá mi nepovedať jeden pribeh zo života.Na vlastne oči som videl ako v Egypte predávajú škorpiony !!!Androctonus Australis!!! úplne každému,kto si zaplatí.U nás sa zbieraju černice,tam si ludia zarabajú takýmto sposobom.Pokial nejaké dieťatko chcelo ako darček malého škorpionika,tak neviem.... Z tej optimistickej stranky asi tolko- nech si kupite hociktoreho vtačkara ako prveho,nemože to byť horšie ako toto :?
no to si zatal naozaj uplne mimo :D ... Androctonus australis: kupuju ich ludia co nemaju ani paru co si vlastne domov priniesli a obchodnik sa stara o svoj zisk, myslis ze keby kazdemu zavesil na nos aky je jedovaty kolko by ich asi predal? Avsak tu mame urcite znalosti (aspon niektory) a mozme pomoc zacinajucemu chovatelovi aby si vybral vhodny a vyvaroval sa nevhodnych druhov. Nie radit niekomu koho znalosti pozostavaju zo zakladnych informacii ako prve rod Poecilotheria a podobne.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Septembra 2006, 20:09

KOLEKTOER napísal:Ten clovek chce 1. sklipkana. Podle dotazu o nich vi leda kulovy a vy mu jeste doporucujere rody Poecilotheria, Citarischius, Hysterocrates?!
ano suhlasim s tebou niektori si to tu mylia s klubom chvalenkarov co najedovatejsie na zaciatok tym lespie... neviem skutocny chovatel sa podla mna sprava inak.

Užívateľov profilový obrázok
Mactans
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 3. Septembra 2006, 11:31
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mactans » 4. Septembra 2006, 20:41

Ale no my chces povedat..ze kupim si neaku B. albopilosum tu budem chovat polroka, zistim ze mi to s nou ide, kupim si agresivnejsieho a chovatelsky narocnejsieho a takto to postupne zvysujem.....Tak neviem akoze moze to tak robit...Ale aj ked zaciatocnikovy odporucis mierne agresivny druh tak akoze co....Nezvladne ho?Hned ho na druhy den uhryzie alebo co?...Poznam typkou ktory zacali s tymi "jedovatymi" druhmi...Vsak moze to byt akykolvek druh staras sa o neho rovnako a ku vsetkym pristupujes s rovnakym respektom:)Lebo kde je napisane ze ta aj ten pokojnejsi spider necvakne....A ked je nevyzretost ze niekto zacne s jedovatym?!!Akoze no neviem.....
Stokrat opakovana loz sa stane pravdou.....J.Gebels

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 4. Septembra 2006, 21:03

Mactans mactans, píšeš bludy.
Musíš predsa rešpektovať úroveň začiatočníkov a nevedomosť s akou nastupujú do chovu. Netušia nič o podmienkach a väčšinou ani o hrozbách, ktoré im neopatrnosť alebo neznalosť niektoých vecí môžu priniesť. Musia si najskôr osvojiť niektoré danosti a základné postupy, ktoré sa spájajú s chovom vtáčkarov a preto sa práve správne odporúčajú druhy, ktoré nie sú náročné na chov a ani nemajú príliš veľký temperament, pretože na týchto sa minimalizuje možnosť že sa stane niečo neočakávané napríklad uhryznutie alebo útek resp. nejaká iná hrozba.
Pri druhoch vhodných pre začiatočníkov je toto riziko minimálne a preto sa aj odporúčajú. To máš ako v autoškole. Nikde sa predsa neučia jazdiť závodne na Porsche, vždy sa začina pozvolna. Takto sa to skrátka robí už storočia a takéto sú základné didaktické zásady, ktoré stanovil pred mnohými rokmi už J.A. Komenský.
Ako sumárum chcem napísať, že žiadny toxicky významný, rýchli alebo agresívny druh nie je vhodný ako prvý pavúk pre začínajúcich chovateľov, ktorý nemajú ani dostatočné vedomosti a skúsenosti

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 4. Septembra 2006, 21:05

Sceptic napísal:
dudo64 napísal:Zrejme týmto odbočím od témy,ale nedá mi nepovedať jeden pribeh zo života.Na vlastne oči som videl ako v Egypte predávajú škorpiony !!!Androctonus Australis!!! úplne každému,kto si zaplatí.U nás sa zbieraju černice,tam si ludia zarabajú takýmto sposobom.Pokial nejaké dieťatko chcelo ako darček malého škorpionika,tak neviem.... Z tej optimistickej stranky asi tolko- nech si kupite hociktoreho vtačkara ako prveho,nemože to byť horšie ako toto :?
no to si zatal naozaj uplne mimo :D ... Androctonus australis: kupuju ich ludia co nemaju ani paru co si vlastne domov priniesli a obchodnik sa stara o svoj zisk, myslis ze keby kazdemu zavesil na nos aky je jedovaty kolko by ich asi predal? Avsak tu mame urcite znalosti (aspon niektory) a mozme pomoc zacinajucemu chovatelovi aby si vybral vhodny a vyvaroval sa nevhodnych druhov. Nie radit niekomu koho znalosti pozostavaju zo zakladnych informacii ako prve rod Poecilotheria a podobne.



Jasné,zrejme to zistia,až keď ich jeden ripne,najlepšie nejaké malé decko.Ten obchodník bol velmi akčný,po dvoch dnoch po ňom nebolo ani chýru ani slychu,skutočne neviem prečo :lol: .Ale aby som sa vrátil k téme-zoberiem to z druhého konca:nekupujte si ako začiatočnik haplopelmu lividum, to sú sice krásne, ale rozmaznané pavúky :wink: .Ako tu už bolo spomenuté,najlepšia je zrejme g.rosea(hneď po mojom extraflegmatickom chromatusovi :lol: )-klasika klasík...

dracula
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 09:52

Príspevok od užívateľa dracula » 5. Septembra 2006, 11:26

bebekexxx napísal:Mactans mactans, píšeš bludy.
Musíš predsa rešpektovať úroveň začiatočníkov a nevedomosť s akou nastupujú do chovu. Netušia nič o podmienkach a väčšinou ani o hrozbách, ktoré im neopatrnosť alebo neznalosť niektoých vecí môžu priniesť. Musia si najskôr osvojiť niektoré danosti a základné postupy, ktoré sa spájajú s chovom vtáčkarov a preto sa práve správne odporúčajú druhy, ktoré nie sú náročné na chov a ani nemajú príliš veľký temperament, pretože na týchto sa minimalizuje možnosť že sa stane niečo neočakávané napríklad uhryznutie alebo útek resp. nejaká iná hrozba.
Pri druhoch vhodných pre začiatočníkov je toto riziko minimálne a preto sa aj odporúčajú. To máš ako v autoškole. Nikde sa predsa neučia jazdiť závodne na Porsche, vždy sa začina pozvolna. Takto sa to skrátka robí už storočia a takéto sú základné didaktické zásady, ktoré stanovil pred mnohými rokmi už J.A. Komenský.
Ako sumárum chcem napísať, že žiadny toxicky významný, rýchli alebo agresívny druh nie je vhodný ako prvý pavúk pre začínajúcich chovateľov, ktorý nemajú ani dostatočné vedomosti a skúsenosti
s týmto môžem len súhlasiť, som jeden zo začiatočníkov o ktorých sa v horeuvedenom príspevku hovorí. Pavúkov mám doma asi mesiac. Vybral som si pokojné druhy - B.vagans a B.albopilosum. Na niečo toxicky významné, agresívne alebo rýchle by som nemal odvahu. Už len preto, že nemám dostatok skúseností, ktoré dúfam nadobudnem pri týchto miernych druhoch. Ak by som niečo nebodaj pokazil, čomu sa snažím samozrejme všemožne predchádzať, vačšiu neplechu by to urobilo asi pri toxicky významnom pavúkovy, agresívnom alebo tak...

KOLEKTOER
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 4. Septembra 2006, 14:30
Bydlisko: CZE

Príspevok od užívateľa KOLEKTOER » 5. Septembra 2006, 14:43

Mactans asi nechape jednu vec, ze zacatecnik sice muze uspesne a bez nehody zacit s temi temperamentnejsimi druhy, mozna nebude mit strach, ale nebude mit ani zodpovednost. Ti, kteri zacali napr s rodem Pterinochilus a nic se jim ani nikomu v okoli nestalo, meli pouhe stesti! Az nejake ucho dostane od cloveka jako Mactans "dobrou radu", koupi P. murinus a ten mu utece k sousedovi, kde kousne male decko, ktere umre, pak se rozlucte s benevolenci s jakou se zatim k chovatelum pristupuje ze strany statu.
Chovat jedovate pavouky je radost, ale i starost a zodpovednost, ne machrovina...

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 5. Septembra 2006, 17:47

no ja osobne som zacal s 20timi pavukmi s chovom pred dvoma mesiacmi a mam aj miernejsie druhy napr. br. albopilosum aj jedovatejsie strom. calceatum alebo h.hercules a aj rychlejsie p.cambridgei alebo p.redunctus a rozne ine a k vsetkym sa respektom ale na tie "horsie" si davam vEcsi pozor.....ale druha vec je ze mam tu poradcu cvaba :wink: co mi ochotne pomoze ked je problem taze preto som sa odvazil chovat aj nieco narocnejsie...a uz sa tesim na burzu v KE ze nieco dokupim ;)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Septembra 2006, 13:55

rad poradim ked viem a to robia (chvala panu) aj vsetci chovatelia .. alebo aj vela veci sa dozvies na tejto stranke .. keby to tu nebolo tak by to bolo velmi zle a kazdy sa tu dozvie nieco nove ... aj ja vdaka tejto stranke viem vela novych veci a zato jej dakujem :) --.......

Užívateľov profilový obrázok
Mactans
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 3. Septembra 2006, 11:31
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mactans » 7. Septembra 2006, 19:55

Ty brdo..Chalani vy ale viete strhnut...xa xa:)Normalne ste ma aj ukeceli.....No dobre tak skusim este raz odporucit neaky ten druh pre zacinajucich chovatelov....Myslim, ze taka L parahybana by mohla byt vhodna...Je lacna , dostupna a v dospelosti proste nadherne velka..tu svoju mam 3 roky..Takze odporucam ju?!?!...
Stokrat opakovana loz sa stane pravdou.....J.Gebels

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 8. Septembra 2006, 10:41

parahybana je pri vacsich velkostiach dost agresivna a sila jej jedu je tiez dost velka. ale urcite je to lepsie ako C. crawshai, Poecilotherie a podobne...

Užívateľov profilový obrázok
Mactans
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 3. Septembra 2006, 11:31
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mactans » 9. Septembra 2006, 20:42

Vsak ale myslim ze zaciatocnik si nebude hned kupovat nieco dospeleho.....
Stokrat opakovana loz sa stane pravdou.....J.Gebels

dracula
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 09:52

Príspevok od užívateľa dracula » 1. Novembra 2006, 17:57

Mactans napísal:Vsak ale myslim ze zaciatocnik si nebude hned kupovat nieco dospeleho.....
asi tak, ja som si kúpil ako začiatočník dve 2zv. parahybany...a sú to vcelku pojašené pavúky.....ich veľkosť mi zatial plne vyhovuje :P

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 10. Marca 2007, 17:08

Já bych byl pro A. geniculatu , jak tady někdo psal... podle mě nenaročný pavouk ( mě nevykopává ) a jedové kousnutí pouze v nouzi , radši se "zklidí" do úkrytu , podle mě ... byl to můj první pavouk :)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 11. Marca 2007, 12:14

no ja si myslim ze aj geniculata aj parahybana moze byt ... i ked asi najvhodnesie su brachypelmi a aj v dospelosti byvaju kludne ... a su aj lacne druhy , vagans/ albopilosum ...

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 11. Marca 2007, 14:04

Ale kluk psal že nechce vykopáváče , ale nejjedovaty agresory :lol:

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 11. Marca 2007, 14:50

jaj tak v tom pripade beriem spat tie brachypelmy....

michal1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31. Júla 2013, 21:15
Bydlisko: Revuca
Re: Výber vhodného pavúka

Príspevok od užívateľa michal1 » 31. Júla 2013, 21:30

ahojte,
Mam doma Brachypelma Albopilosa. U mna je uz skoro 2 roky a ma 3. zvlek za sebou.No bohuzial ho musim dat prec z rodinnych dovod. Nerad by som ho dal hocikomu, ale iba do dobrych ruk, kde mu bude minimalne tak dobre ako mu bolo u mna. Bohuzial nepoznam nikoho v mojom okoli kto by sa tomuto venoval a komu by som ho daroval. Hladal som na fore temu o darovani, predaji a kupe, ale som nic nenasiel. Preto sa obraciam na Vas s prosbou o radu, ci nepoznate niekoho kto sa vyzna a chcel by takeho pavuka (vek a ani pohlavie neviem). V pripade zaujmu poslem foto.
Dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Výber vhodného pavúka

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 1. Augusta 2013, 07:14

michal1 napísal:ahojte,
Mam doma Brachypelma Albopilosa. U mna je uz skoro 2 roky a ma 3. zvlek za sebou.No bohuzial ho musim dat prec z rodinnych dovod. Nerad by som ho dal hocikomu, ale iba do dobrych ruk, kde mu bude minimalne tak dobre ako mu bolo u mna. Bohuzial nepoznam nikoho v mojom okoli kto by sa tomuto venoval a komu by som ho daroval. Hladal som na fore temu o darovani, predaji a kupe, ale som nic nenasiel. Preto sa obraciam na Vas s prosbou o radu, ci nepoznate niekoho kto sa vyzna a chcel by takeho pavuka (vek a ani pohlavie neviem). V pripade zaujmu poslem foto.
Dakujem.
na tému o predaji si tu nenašiel, lebo nato tu je inzercia...nebolo by odveci, keby si aj povedal, čo je to to Tvoje okolie -> odkiaľ si..možno my niekoho poznáme...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Výber vhodného pavúka

Príspevok od užívateľa joky77 » 1. Augusta 2013, 08:48

RE Blondi:
tak ma tu napisane ako bydlisko Revucu. Tak zrejme okolie Revucej :D

A ako uz pisal Filip je tu na to inzercia http://www.lasiodora.sk/index.php?page=inzercia popripade mozes skusit aj http://www.ifauna.sk/inzercia/13-pavuky . Ked tam napises, ze darujes verim, ze sa najde rychlo niekto kto si to vezme :D (derie sa mi na jazyk slovo daka socka co chce vsetko zadarmo :D) jediny problem bude asi to,ze vacsinou takyto co chcu vsetko zadarmo niesu schopny dat ani tych par eur na postu :) A urcite by bolo dobre uviest minimalne velkost pavuka v tele potom nech ma clovek apson aku taku predstavu.

michal1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31. Júla 2013, 21:15
Bydlisko: Revuca
Re: Výber vhodného pavúka

Príspevok od užívateľa michal1 » 1. Augusta 2013, 20:46

ahojte
ano som z Revucej.
Velkost pavuka je 5-6cm.
Preto pisem sem a nie na bazar stranky, lebo viem (teda dufam), ze tu su ludia ktory sa o pavuky staraju a neberu ich len ako akusi hracku ci modny doplnok bytu.
V pripade ze by mal miekto zaujem a nieje to daleko som ochotny mu ho aj doniest.
Dakujem. caute

Užívateľov profilový obrázok
perkunas
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 20. Novembra 2012, 12:52
Bydlisko: Rimavské Brezovo, Senica
Re: Výber vhodného pavúka

Príspevok od užívateľa perkunas » 5. Augusta 2013, 09:41

ja som z okolia Hnuste, ja by som aj zobral ale momentalne nam krachuje firma takze az sa budem stahovat domov nebudem mat miesto pre nu ale poznam este jedneho z Hnusti co tiez chova (Palo Kolesar -az ti to niečo hovori) momentalne sa mu neviem dovolat lebo pracuje v hore ale opytam sa ho vecer ked bude doma ci nechce
Brachypelma Smithi 12zv. 0,1 7cm
Acanthoscurria Geniculata 5zv 0,0,1 1,5cm
2x Avicularia Versicolor 8zv. 1,1 4cm
Lasiodora Parahybana 9zv. 1,0 3,5cm
Poecilotheria Striata 7zv. 0,0,1 4cm

michal1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31. Júla 2013, 21:15
Bydlisko: Revuca
Re: Výber vhodného pavúka

Príspevok od užívateľa michal1 » 6. Augusta 2013, 21:26

perkunas napísal:ja som z okolia Hnuste, ja by som aj zobral ale momentalne nam krachuje firma takze az sa budem stahovat domov nebudem mat miesto pre nu ale poznam este jedneho z Hnusti co tiez chova (Palo Kolesar -az ti to niečo hovori) momentalne sa mu neviem dovolat lebo pracuje v hore ale opytam sa ho vecer ked bude doma ci nechce
Ak je to chlap co sa vie postarat o pavuky, mozne by to aj bolo.
Cez Hnustu zvyknem chodit raz do tyzdna autom tak by som sa za nim mohol aj zastavit, ak by chcel. A dal by som s nim rec, ze co a jak.
Poslal som foto jednemu zaujemcovy o samcekov a on mi povedal ze to moze byt aj Phormictopus platus ale tazko povedat z tychto fotiek. Co poviete? O aky druh sa jedna?

michal1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31. Júla 2013, 21:15
Bydlisko: Revuca
Re: Výber vhodného pavúka

Príspevok od užívateľa michal1 » 6. Augusta 2013, 22:37

Obrázok
Obrázok
Obrázok
takze aky je to podla vas druh?
dik

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Výber vhodného pavúka

Príspevok od užívateľa Sceptic » 7. Augusta 2013, 20:01

Urcite mas rod Phormictopus ale druh je tazko s foto. povedat, pretoze su si v rode velmi podobne.


Napísať odpoveď