Výber vhodného pavúka

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Mike
Výber vhodného pavúka

Príspevok od užívateľa Mike » 20. Augusta 2006, 23:12

tento milacik by mal byť môj prvý dosť som študoval tuto stranku no neviem sa stale rozhodnuť a tak by som sa chcel spýtať skusenejších chovateľov. môj pavučik by mohl byť trochu jedovaty no jeho jed by nemal byť moc silny (rodičia by ma po uštipnutií...) chcel by som však aby bol agresivny a trošku nenajedeny aby som ho často vídaval v akcii, nechcel by som však šampiona vo vykopávaní chĺpkov. cena do 1000,-


:idea: :arrow: :?: :!:

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 20. Augusta 2006, 23:32

na tvoje konkretne poziadavky nelahko odpovedat, tou ciastkou myslis dospeleho jedinca alebo mlada?
Idealneho pavuka najst tazko ale ak ta lakaju stromove druhy tak dobrou volbou je Avicularia versicolor http://www.lasiodora.sk/index.php?page= ... versicolor tu najdes nejake info o nej, tu je vseobecne o rode avicularia http://www.lasiodora.sk/index.php?clano ... ularie_spp.

Ak ta lakaju skor zemne druhy tak za 1000 korun by si celkom v pohode mohol zohnat pokojny druh, ktory velmi nevycesa a nie je ani moc jedovaty, napriklad Grammostola aureostriata. http://www.lasiodora.sk/index.php?page= ... reostriata tu je zakladne info. Moje jedince su velmi zrave a aj krasne. Momentalne som ju videl na predaj za dobru cenu.

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 20. Augusta 2006, 23:34

hmm no predpohladam ze noroveho nechces ale napis ci chces zemneho alebo stromoveho pavuka...

ale inac sa mi zda tvoj pristup k pavukom na zaciatocnika taky ...hm ako by som to nazval....no ako ked si niekto kupi pitbula nie kvoli tomu, ze bude mat kamarata, alebo ze sa mu paci, alebo mu bude uzitocny...ale preto ze je silny a moze sa nim vystatovat atd....taky sa mi to zda dost nezodpovedny pristup

no ale co ti mozem poradit, pozri si www.iFauna.sk , pozri ake pavuky su v ponuke a potom si k nim najdi popis, tak to budes mat asi najlepsie

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 20. Augusta 2006, 23:34

Vyskúšaj hajzloveho,ten splna všetky podmienky...
A na druhom mieste by som ti odporučil jednoznačne nhandu chromatus,z vlastnej skusenosti,neni moc toxicky,na mna ešte ani raz nevyčesal chlpky a žere jak po nebohom... A keď ti ujde tak budeš mať skutočný adrenalin... Subadulta v pohode kupiš do 500 Sk.

mike

Príspevok od užívateľa mike » 21. Augusta 2006, 00:28

idem ho chovať pre jeho krásu ak už v akejkolvek forme.


diki za typi

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 21. Augusta 2006, 19:42

dudo64 napísal:Vyskúšaj hajzloveho,ten splna všetky podmienky...
A na druhom mieste by som ti odporučil jednoznačne nhandu chromatus,z vlastnej skusenosti,neni moc toxicky,na mna ešte ani raz nevyčesal chlpky a žere jak po nebohom... A keď ti ujde tak budeš mať skutočný adrenalin... Subadulta v pohode kupiš do 500 Sk.
chromatus by som nikdy neodporucil, je to stresový pavuk

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 21. Augusta 2006, 19:52

Dudo nemozes na zaklade jedneho jedinca, ktory vybocuje z normy u tohto druhu davat doporucenia. N. chromatus vykopava chlpky hned ked moze.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 21. Augusta 2006, 20:17

Ponížene sa ospravedlňujem za moju nevedomosť :cry: .Je pravda,že doma mam len jedneho,ale stretol som sa už s viacerymi jedincami a ani jeden nevykopaval,aj keď mali prdele chlpate... Že su hysterickí priznávam,ale kolega chcel dačo,čo by bolo stale v akcii. :roll: Hádať sa s vami nebudem,lebo skusenosti s týmto aj hociktorým druhom máte určite min. 1000x väčšie,tak možem povedať iba tolko,nech sa dotyčný zariadi ako uzná za vhodné...

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Augusta 2006, 22:25

no ked chces nieco trochu agresivne a nie majstra vo vykopavani chlpkov a hlavne do 1 000 ,- , tak ti mozem odporucit asi len

norove : Citharischius crawshayi ale to trochu nad 1 000 , ale mladeho jedinca v poho http://www.thebts.co.uk/gallery_images/ ... awshay.jpg ...
hysterocrates hercules tam by sa dala aj adult samica http://www.spidy.goliathus.com/foto/H.% ... %200,1.jpg ....

Stromove : tych tam je viac ... ale :

v podstate cela celad Psalmopeus ......
Poecilotheria regalis ale tam skor mlada .. ale aj samicu v cca 6zv. http://botarby8s.com/images/spiders/pregalis2.jpg ...

Zemne : no to je dost problem kedze ma byt agresivny a nevykopavat ... ale teoreticky nervozny pavuk je Eathlus pulcherimaklaasi http://edderkopper.dk/Euathlus_Pulcherimaklaasi01.jpg ......
alebo aj taka Acanthoscurria geniculata , len ta aj dost vykopava ... http://www.bighairyspiders.com/pix/kuni7.jpg


PS : ber to tak ze ti radim s tym ze tam ruky davat moc nebudes ... maximalne menit vodu ale aj to s pinzetou v ruke ....

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 21. Augusta 2006, 22:37

Citharischius crawshayi a Hysterocrates hercules maju dost silny jed...

Užívateľov profilový obrázok
asddsa
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 26. Februára 2006, 14:02
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asddsa » 22. Augusta 2006, 00:06

ja by som odporucil acanthoscurria geniculata, sice je pravda, ze vykopava, no tie moje skor utocia napred ako by mali vykopavat..
inak je to pavuk dravy, zravy, pekne sfarbeny.. no jednoducho, ja som mal a aj mam z nich radost :) a este to je aj jeden z tych lacnejsich..

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 22. Augusta 2006, 00:14

Acanthoscurie patria medzi najjedovatejšie zemné druhy... a sú aj dosť agresívne...ak to ma byt prvy pavuk tak radsej nie, u mna to bol stvrty pavuk

Užívateľov profilový obrázok
asddsa
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 26. Februára 2006, 14:02
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:
Re: vyber vhodného pavuka

Príspevok od užívateľa asddsa » 22. Augusta 2006, 01:38

Mike napísal:...by mohl byť trochu jedovaty no jeho jed by nemal byť moc silny (rodičia by ma po uštipnutií...) chcel by som však aby bol agresivny a trošku nenajedeny...
u mna bol asi treti, ale ja som prve pavuky kupoval kratko po sebe, takze mozem povedaj, ze aj "prvy" a nemal som s nim problemy, skor naopak. Mike chce aby bol agresivny.. ale tiez hovorim, ze nema na to ten "spravny" pohlad - "chem agresivneho pavuka".. ale to je uz civilizacna choroba.. stare zname..
rozumiem ta bebekexxx, co si chcel povedat.. hmm.. ale aj tak by som ja chalanovi odporucil geniculatu. lebo ked sa ja pozriem dozadu, ze keby mne niekto odporucil a.g. predtym, ako som mal nejakeho pavuka, tak by som bol z neho radsej ako z hocicoho ineho:)!
a ked sa on rozhodne pre tohto alebo ineho, tak opatrnost je urcite namieste. ved to vsetci vieme..klišé..
ale urcite je a.g. vhodnejsia ako poecilotherie, hercules alebo crawshayi..co sa tyka spominanej toxicity..
inak poznam exota, ktory jeho jedinemu pavukovi -herculesovi- daval cvrcky z holej ruky - "v prstoch podstrcim pod chelicery a on si to zoberie"!.. pokial som mu to trosku nevyhovoril.. cau hanula.. omg.. to len tak na pobavenie:)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 22. Augusta 2006, 07:50

no to uz zalezi na nom co si vyberie ... moj druhy pavuk bol pterinochilus murinus ... a nemal som s nim nikdy problem (klop klop klop) , a geniculaty sa netreba bat , len treba davat pozor ... a aj hecules nie je zly len ho netreba casto rusit ....

truhlik
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14. Februára 2006, 19:43
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa truhlik » 22. Augusta 2006, 09:34

no ja by som mu doporucil podla toho na co si trufa... ci si trufne postarat sa aj o viac jedovateho alebo radsej menej jedovateho... Ak menej, tak by som doporucil P. irminia. Je velmi pekne sfarbena, pekne zere, samec je pri dobrych podmienkach do roka dospely, samici to o moc dlhsie netrva... Je trosku agresivnejsi, ale jeho jed je naozaj slaby... a ani cena nieje vysoka

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 22. Augusta 2006, 11:32

a aj mlada g. rosea by nebola odveci chuti im, nevykopávajú a keď ho sekne nič sa mu nestane

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 22. Augusta 2006, 12:08

malo5 napísal:a aj mlada g. rosea by nebola odveci chuti im, nevykopávajú a keď ho sekne nič sa mu nestane
g rosea je klasika..

Užívateľov profilový obrázok
asddsa
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 26. Februára 2006, 14:02
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asddsa » 22. Augusta 2006, 12:58

cvabo napísal:no to uz zalezi na nom co si vyberie ... moj druhy pavuk bol pterinochilus murinus ... a nemal som s nim nikdy problem (klop klop klop) , a geniculaty sa netreba bat , len treba davat pozor ... a aj hecules nie je zly len ho netreba casto rusit ....
jj murinusa som mal aj ja medzi prvymi, takisto ako parahybanu, geniculatu ci roseu, nemal som s nim problemy, ale nemal som z neho ani radost, lebo som z neho mal vzdy obavy, ale to uz je individualne.
no a malu roseu by som mu urcite neodporucil - to je tiez jeden z pavukov, ktory mi zere nervy.. ja mam radost, ked vidim ako rychlo mi pavuky rastu.. rosea nie je pavuk, rosea je slimak:)
ine je, ked si kupi roseu adult - to vrele odporucam, sice nebude velmi podla jeho predstav: "agresivny a nenazrany".
irminia, ako pisal truhlik alebo versicolor, ako pisal bebekexx su podla mna tiez dobre tipy, ale su to stromace.. a tie byva niekedy problem vidiet, ked su v hniezde. ale su pekne, drave, zrave - tiez radost chovat.

miselino
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:39
Bydlisko: TT - ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa miselino » 22. Augusta 2006, 17:19

Nacrem trochu do ineho sudka a poviem Brachypelma Beohmei, agrasivna dost, pazrava ajajaj, kraaaasne sfarbena, no vykopava jak diva, toz hold musis prijat nejaky ten kompromis

http://www.southernspiderworks.com/phot ... oehmei.jpg

Problem mozno bude ju v tychto tazkych Citescasoch zohnat :lol:

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 22. Augusta 2006, 17:22

no versina nie je agresivna , a naopak rosea nie je zrava a je kludna .... takze skor by som povedal ze ee ....

Užívateľov profilový obrázok
Mactans
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 3. Septembra 2006, 11:31
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mactans » 3. Septembra 2006, 12:00

Tak ja som mal medzi prvymi zverencami A. geniculatu..A neviem si ju vynachvalit..Agresivna az moc, zere vsetko co jej das, stale beha po terariu..no proste krasa.H. hercules je tiez dobry killer.ak vam nebude vadit jeho "mierna" jedovatost..Nebudete sa vediet vynadivat na jeho techniku lovu:)Avicularie su dost nachylne a rod Psalmopoeus je vcelku fajn..A este neviem Nhandu su dost divne pavuky..Stale vypucaju zadocky, vycesavaju chlpky..a zeby zrali ako pojasene sa mi veru 2x nezda..

KOLEKTOER
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 4. Septembra 2006, 14:30
Bydlisko: CZE

Príspevok od užívateľa KOLEKTOER » 4. Septembra 2006, 17:10

Ten clovek chce 1. sklipkana. Podle dotazu o nich vi leda kulovy a vy mu jeste doporucujere rody Poecilotheria, Citarischius, Hysterocrates?!

Užívateľov profilový obrázok
Mactans
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 3. Septembra 2006, 11:31
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mactans » 4. Septembra 2006, 17:46

Vsak v tom je to ak zvladne neakeho murinusa alebo neaku tu Poeciloteriu..moze hupnut uz takmer do vsetkeho.....A co si vsetci budeme nahovarat...Aj tak boli murinusi, herculesovia a geniculaty jednymi z nasich prvych pavukov!!

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Septembra 2006, 19:07

Mactans napísal:Vsak v tom je to ak zvladne neakeho murinusa alebo neaku tu Poeciloteriu..moze hupnut uz takmer do vsetkeho.....A co si vsetci budeme nahovarat...
Uz som ta upozornil cez PM ze mas pisat spravne nazvy pavukov. Tvoje nazori svedčia o tvojej nezrelosti ako chovatela. Nik normalny totiz neodporuci zaciatocnikovy toxicky vyznamne druhy. Viac k tomu nemam co dodat.
Aj tak boli murinusi, herculesovia a geniculaty jednymi z nasich prvych pavukov!!
o kom hovoris mas nejakeho imaginarneho kamarata?
Naposledy upravil/-a Sceptic v 4. Septembra 2006, 19:42, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 4. Septembra 2006, 19:58

Zrejme týmto odbočím od témy,ale nedá mi nepovedať jeden pribeh zo života.Na vlastne oči som videl ako v Egypte predávajú škorpiony !!!Androctonus Australis!!! úplne každému,kto si zaplatí.U nás sa zbieraju černice,tam si ludia zarabajú takýmto sposobom.Pokial nejaké dieťatko chcelo ako darček malého škorpionika,tak neviem.... Z tej optimistickej stranky asi tolko- nech si kupite hociktoreho vtačkara ako prveho,nemože to byť horšie ako toto :?


Napísať odpoveď