Výber vhodného pavúka

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Michal911
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 21. Októbra 2015, 23:35
Prosím o radu ! Vyber správneho pavúka

Príspevok od užívateľa Michal911 » 21. Októbra 2015, 23:38

Zdravím. Cital som vaše články na internete ohľadom chovu pavúkov. Je to veľmi dobra pomôcka pre začiatočníkov. Chcel by som sa vás spýtať ohľadom výberu správneho pavúka. Hlavne moja najhlavnejšia požiadavka je , aby ten pavúk nemal ochranné chĺpky. Cital som na internete ,že môžu dráždiť sliznicu pri vdýchnutí tak isto dráždia pokožku a môžu pri kontakte z okom spôsobiť zápal atd. To ma od toho dosť odradilo. Terárium chcem mat v izbe a nepotrebujem aby mi pri manipulácii alebo pri čistení prekážali dáke chĺpky. Viem,že sa to dá zabránit používaním ochranných pomôcok , ale aj tak sa ma to odradilo. Pavúk môže byt aj agresívnejší to mi neprekáža nemám v pláne ho brat na ruky ani nič podobne. Hlavne aby nemal silný jed ! keď aj čítam diskusie na internete tak ľudia píšu že pavúk je jedovatý ,ale keď si pozriete aký silný ma jed tak by sa to dalo dakedy prirovnať ku ose alebo včele :) čo je dosť slabý jed. Budem rad ak mi poradíte akého pavúka by som si mal vybrať. Dosť sa mi páčia tie " norové " pavúky ktoré si vykopú noru a striehnu na korisť. Hlavne sa dajú pozorovať cez sklo keď sú v nore. Akého pavúka by ste mi odporučili ? Ktorý je dostupný na trhu ? Na cene dáko nezáleží. Dakujem ! :)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Prosím o radu ! Vyber správneho pavúka

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 22. Októbra 2015, 07:57

Michal911 napísal:Zdravím. Cital som vaše články na internete ohľadom chovu pavúkov. Je to veľmi dobra pomôcka pre začiatočníkov. Chcel by som sa vás spýtať ohľadom výberu správneho pavúka. ...
vazne si cital? ... a narazil si i na toto?
viewtopic.php?f=5&t=120
viewtopic.php?f=5&t=1883
viewtopic.php?f=5&t=1693
viewtopic.php?f=5&t=1867
ci mas nejaky specialny dovod preco by sme sa mali venovat tvojmu problemu v samostatnej teme?
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Prosím o radu ! Vyber správneho pavúka

Príspevok od užívateľa joky77 » 22. Októbra 2015, 09:31

Michal911 napísal:Zdravím. Cital som vaše články na internete ohľadom chovu pavúkov. Je to veľmi dobra pomôcka pre začiatočníkov. Chcel by som sa vás spýtať ohľadom výberu správneho pavúka. Hlavne moja najhlavnejšia požiadavka je , aby ten pavúk nemal ochranné chĺpky. Cital som na internete ,že môžu dráždiť sliznicu pri vdýchnutí tak isto dráždia pokožku a môžu pri kontakte z okom spôsobiť zápal atd. To ma od toho dosť odradilo. Terárium chcem mat v izbe a nepotrebujem aby mi pri manipulácii alebo pri čistení prekážali dáke chĺpky. Viem,že sa to dá zabránit používaním ochranných pomôcok , ale aj tak sa ma to odradilo. Pavúk môže byt aj agresívnejší to mi neprekáža nemám v pláne ho brat na ruky ani nič podobne. Hlavne aby nemal silný jed ! keď aj čítam diskusie na internete tak ľudia píšu že pavúk je jedovatý ,ale keď si pozriete aký silný ma jed tak by sa to dalo dakedy prirovnať ku ose alebo včele :) čo je dosť slabý jed. Budem rad ak mi poradíte akého pavúka by som si mal vybrať. Dosť sa mi páčia tie " norové " pavúky ktoré si vykopú noru a striehnu na korisť. Hlavne sa dajú pozorovať cez sklo keď sú v nore. Akého pavúka by ste mi odporučili ? Ktorý je dostupný na trhu ? Na cene dáko nezáleží. Dakujem ! :)
Tak zrovna noráky sú poväčšine toxicky významné :D Ale tak napr. Psalmopoeusi, Tapinaucheniusi ....
Tie Psalmáče v podstate si robia noru a zapradú to po rastline hore. Sú to pekné pavúky a myslím, že splňujú tie tvoje požiadavky.
Ešte by som mohol odporučiť rod Holothele. Poprípade Cyriocosmusi, Kochiany, Cyclosterná, Hapalopusy atď. Treba si poštudovať (naozaj poštudovať) a potom nieje problém vybrať si. Je toho naozaj dosť.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Výber vhodného pavúka

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Októbra 2015, 21:38

Ahoj, tvoj vyber si obmedzil na specificke rody a teda si mozes kupit hocico z podcelade Psalmopoeinae, Ischnocolinae, Schismatothelinae - viewtopic.php?f=1&t=1156 . Najbeznejsie v predaji z tychto podceladi su rody Holothele, Psalmopoeus, Tapinauchenius. Vizitky najdes na stranke alebo tu na fore.


Napísať odpoveď