Doprava/preprava pavukov a inych mensich zvierat

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Doprava/preprava pavukov a inych mensich zvierat

Príspevok od užívateľa sharky » 4. Novembra 2012, 20:14

skoda ze tu neni LIKE BUTTON :) dostal by si like ak by tu bol :D
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Doprava/preprava pavukov a inych mensich zvierat

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 4. Novembra 2012, 20:40

Milan.svk napísal:ja postou neposielam pretoze podla mna je vzdy bud moc teplo alebo moc zima
provincne tvrdenie
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
pošta

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 12. Júla 2013, 15:21

Musím podotknúť, že cz pošta je trošku komplikovanejšia, než tá na Slovensku. Na SR pošlete balík prvou triedou a na druhý deň je to u adresáta - poštovné je do 3,50€ (hmotnosť do 2kg). V ČR prvá trieda znamená to, že balík nejde 4 dni(ako obyčajný druh zásielky), ale 2dni, pričom poštovné je pri 200 gramovom balíku cca 103kč( trošku nad 4€). Ak chcete, aby bol balík na druhý de§ u adresáta, posielate to ako balík do ruky a ten pri 200 gramovom balíku stojí cca 110kč (4,4€)...

18.júna mi voivod12 posielal samca A.geniculata. Poslal to ako balík do ruky, čiže mal byť na druhý deň u mňa. 19.júna ale nič neprišlo, tak sme sa na nete pozreli, kde balík je (kedže sme mali číslo podacieho lístka). Prosím pekne, balík bol doručený na poštu do Hostivíc, čo je cca 20km od Horoměříc, kde bývam ja. Kedže neviem o žiadnom autobuse, ktorý by šiel z Horoměříc do Hostivíc aauto nemám (ani vodičák :D ), tak ma zalieval pot, že ako sa dostane balík ku mne...hlavne preto, že vtedy bolo dosť horúce počasie (cca 35°C cez deň...o desiatej večer som mal v izbe 28°C). Našťastie to bolo poslané ako balík do ruky, a tak mi ho na ďalší deň (20.júna) doviezlo poštárske auto až pred byt..no aj tak balík nešiel 24 hodín, ale 48...

9.júla som mu ja posielal nejaké drobce (dohodli sme sa na výmene...). Tiež som to posielal ako balík do ruky, čiže do 24hodín mal byť už u neho..napísal som na balík aj jeho telefónne číslo, takže mu mali poslať sms, že prebrali pre neho balík a že kedy bude dopravený ku nemu, nestalo sa tak... SMS-ka mu prišla až 11.júla, kde sa písalo, že balík bol dopravený na "jeho" poštu..čiže balík nešiel 24hodín ako by mal, ale 72hodín...čiže som to nemusel posielať ako balík do ruky, za ktorý sa platí 110kč,a le ako obyč. zásielku a zaplatiť len 52kč..samozrejme, že sťažovať sa nemá zmysel :roll:

a nakoniec čerešnička na torte :arrow:

22.5. mi joky77 posielal samca B.auratum, za ktorého som mu mal poslať peniaze na účet, len čo dorazí pavúk. 2týždne som chodil pešo 2km v daždi (vtedy boli zas v ČR záplavy :D) na poštu a nechodilo sa mi najlepšie,kedže už cca 2,5mesaica mám zapálený bedrový kĺb...
Každý deň mi povedali to isté - žiaden balík pre vás tu nemáme...
Samozrejme, že joky77 bol už naštvaný a myslel si, že som pavúky prebral a klamem ho len preto, že nechcem posielať peniaze :? a ja zase, že samca ani neposlal :D..no..napadalo nás oboch už čokoľvek.
Prosím pekne 11.júla (čiže po 7 týždňoch a 1 dni) sa mu balík vrátil s tým, že si ho adresát neprevzal...adresa na balíku sedela, no balík mi neprišiel...kedže to posielal bez podacieho lístka, nemali sme si ako zistiť, že kde ten balík trčí (možno bol dopravený do Hostivíc, ako aj balík s geniculaťákom, no nebol poslaný ako balík do ruky, takže mi ho nedoviezli...) .
Čo je ešte zaujímavé, tak na pošte u mňa mal byť balík 18 dní..dajme tomu, že kým by prišiel od neho ku mne, tak by to trvalo 4 dni + 4dni naspäť - dokopy 26dní..to nie sú ani len 4 týždne..kde to ešte tých 7 :roll:
Našťastie samec prežil na pošte celých 7 týždňov a 1 deň a s joky-m 77 sme sa dohodli na druhom pokuse :D

Týmto by som chcel hlavne upozorniť na jednu vec -> neposielajte balíky bez podacieho lístka...tých pár ušetrených centov vám za to nestojí...radšej si priplatiť a potom na základe podacieho lístka pozerať na nete, že kde sa zásielka nachádza...
+ ak bývate v ČR a posielate balíky v rámci ČR, posielajte to ako balík do ruky..zase platí, že radšej si priplatíme pár kč navyše, než by sa mal balík dopraviť niekde inde....

PS: trošku sloh :D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Marcel123
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15. Februára 2011, 17:48
Re: Doprava/preprava pavukov a inych mensich zvierat

Príspevok od užívateľa Marcel123 » 30. Októbra 2013, 15:22

Len by som doplnil. Poštou radšej neposielať! Bol som nie raz svedkom zaobchádzania s balíkmi na pošte. Inač pozor na to čo posielate http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/uz ... ek-id1080/

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Doprava/preprava pavukov a inych mensich zvierat

Príspevok od užívateľa Sceptic » 30. Októbra 2013, 15:35

Co konkretne sa nas tyka pri nedovolenom obsahu zasielky prepravy?

i. živí obratlovci (napr: pes, mačka, pstros) - pavuky su bezobratli

b. jiná živá zvířata než obratlovci – za podmínky, že jim během přepravy nebude zapotřebí poskytovat zvláštní péči a pozornost - myslim si, ze tento problem tiez odpadava

Užívateľov profilový obrázok
Marcel123
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15. Februára 2011, 17:48
Re: Doprava/preprava pavukov a inych mensich zvierat

Príspevok od užívateľa Marcel123 » 1. Novembra 2013, 18:11

Chcel som to sem dať len tak pre info. Hlavne pre expertov ktorý posielajú napr. hady poštou. Hlavne to zaobchádzanie s balíkmi, ktorého som bol osobne svedkom. Hádžu s tým preklápajú, atd. Keď som povedal poštárke že opatrne s tým balíkom, je to živé, tak ju to absolútne netrápilo. Snažila sa to prepchať nasilu cez prepážku aj napriek tomu že sa to nezmestilo.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Doprava/preprava pavukov a inych mensich zvierat

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 1. Novembra 2013, 22:41

Marcel123 napísal:Hlavne pre expertov ktorý posielajú napr. hady poštou.
S týmto som sa stretol len raz..chalan posielal regiusku poštou a potom sa divil, že sa samec v boxe udusil......
Marcel123 napísal:Keď som povedal poštárke že opatrne s tým balíkom, je to živé, tak ju to absolútne netrápilo.
Toto by som radšej nikdy nevravel....kamoša niekto nabonzoval, že posiela poštou pavúky a už od neho na pošte nič neberú...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html


Napísať odpoveď