Celade podobne celadi Theraphosidae.

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Habitus
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 25. Júna 2009, 18:35
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Celade podobne celadi Theraphosidae.

Príspevok od užívateľa Habitus » 7. Augusta 2009, 15:40

zdravim existuje nejaka ina velkostne podobna celad ako theraphosidae? ale nie tak chlpata, dostupna na EU trhoch, porovnatelne narocna na chov? Typ zivota a toxicita nehra rolu.
ci to uz by som chcel vela?
adulty: B.smithi - B.boehmei - E.pulcherrimaklaasi - H.lividum - P.murinus

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gabrielli » 7. Augusta 2009, 18:52

barychelidae je to velmy toxická celad druhy tejto celade sa moc nelíšia od celade theraphosidae velkostne podobna to je taka otazka bo v celadi theraphosidae su velkosti od 3cm do 11cm v tele preto je to nepriame zohnat na trhu zohnas vsetko len treba vediet odkial sposob zivota asi taky isty ale mam dojem ze som dakde cital ze su to trapdoor spider su moc toxicke preto by som ti neradil ich kupovat :D
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 7. Augusta 2009, 20:01

ja odpoviem takto: podobne celade su vsetky co patria do radu Araneae pripadne podradu Mygalomorphae cize

Ctenizidae,Hexathelidae, Barychelidae, Mecicobothriidae, Microstigmatidae, Dipluridae, Nemesiidae, Paratropididae, Atypidae, Antrodiaetidae, Cyrtaucheniidae, Idiopidae, Ctenizidae, Migidae, Actinopodidae

no tu si treba uvedomit ze v pohryznutia druhmi s celadi theraphosidae nemali v (civilizovanom) svete tragicke nasledky ale o ostatnych (nie vsak vsetkych) sa to povedat neda cize boli zaznamenane aj umrtia. co by az taky problem nebol pri zodpovednosti chovatela i ked stat sa moze hocico. aj ked si myslim ze by ti doktori nejak pomohli aj pri ustipnuti.

s dostupnostou konkretnych druhov je to rozne na zahranicnych trhoch tym myslim tie vacsie DE ,GB sa daco da zohnat ale za ake ceny a v blizsom okoli SK, CZ neviem o niekom co by choval aj taketo druhy 1-2 sa najdu, vinimka potvrdzuje pravidlo.

moc toxicke- uzasne odborny vyraz
no a co ked su toxicke kebyze sa chovaju len netoxicke druhy tak sa vyber dost rapidne zuzi "moc jedovata" je napriklad aj scolopendra a aj mnoho druhov bezne chovanych pavukov al skorpikov.

PS: toto vsetko sa na nete da najst i ked je to podla mna zaujimava tema
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 7. Augusta 2009, 20:26

trapdoor spider mi dnes prisli od kolegu arsena8 za 3eura kus... takze momentalne zohnatelne su

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gabrielli » 7. Augusta 2009, 22:35

moc toxicke je moj vyraz nie odborny ja mu ich neradim pritom sam mam doma trapdoor spider mal som 2 scolopendry a vedcina pavukou co mam z celade theraphosidea patria ktim jedovatejsim tak mne taketo veci pisat nemusis mam i jedovate hady
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 7. Augusta 2009, 23:09

gabrielli ak som ta nejako urazil prepac mne sa len v tej chvili vyraz -moc toxicky- zdal smiesny ak som ta tim urazil beriem spat :oops: :wink:

ale k teme tu je par celadi pavukov
http://research.amnh.org/entomology/spi ... NTRO3.html urcite si daco najdes :wink: a hor sa na import :lol:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Celade podobne celadi Theraphosidae.

Príspevok od užívateľa Sceptic » 25. Októbra 2009, 16:13

Habitus napísal:zdravim existuje nejaka ina velkostne podobna celad ako theraphosidae? ale nie tak chlpata, dostupna na EU trhoch, porovnatelne narocna na chov? Typ zivota a toxicita nehra rolu.
ci to uz by som chcel vela?
Odporucam:

Celad: Nemesiidae
Rod: Acanthogonatus

Rod je toxicky bezvyznamny, mozno casom preradeny do celade Theraphosidae.


Napísať odpoveď