Pavuky podla narocnosti

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
banished
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24. Marca 2009, 07:14
Pavuky podla narocnosti

Príspevok od užívateľa banished » 24. Septembra 2009, 14:56

Hladal som dlho niaku temu v ktorej by bol niaky zoznam alebo nieco ale nic ...takze by som vas chcel poprosit hlavne teda tich skusenich co by ste nam zelenacom radili chovat ale myslim nie len prveho pavuka ale aj do buducnosti trochu povedzme ze zacnem s B. vagans a potom co ?
prosim vas aspon o strucny rodovy vypis pavukov povedzme najlepsie zoradeny od jednoduchych(vhodnych pre zaciatocnikov) po zlozitejsie na chov.
Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 24. Septembra 2009, 15:36

taky zoznam neexistuje
zaobsaraj si takeho pavuka na akeho sa citis musis si sam povedat na co mas a ake podmienky si mu schopny vytvorit. kludne si mozes zaobstarat aj Monocentropusa balfouriho.
ale vacinou to chodi tak brachypelma, lasiodora, grammostola ... chromatopelma ... poecilotheria, pterinochilus, haplopelma, ceratogyrus... a nakoniec taka specialitka ako cyriocosmus
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Septembra 2009, 15:41

chromatopelma moze ist hned na zaciatok ....

Dobra rada nad zlato ..., je to naozaj dobry napad. Nieco take urobit. Ale bez stipky aktivity z druhej strany bude snaha zbytocna ....,

Dolezite je studium ..., samostudium, narocnosti chovu a popisy prirodzenych biotopov .... atd.

A uvedomit si , ze koly comu chcem chovat ...

Mnoho "chlapcov" chova len koly tomu aby sa odlisili od ostatnych a boli zaujimavy v partii, ze maju pavuka/y ... a takych asi prirodzene biotopy nebudu zaujimat ...,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

banished
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24. Marca 2009, 07:14

Príspevok od užívateľa banished » 24. Septembra 2009, 15:56

kks ludia toto su mrte rychle odpovede :-) to som necakal
ale co som chcel povedat je ze - skuste aj popridavat zoznam povedzme pavukov s ktorimim ste vy zacinali alebo ktorich si myslite ze by boli dobre ...ja mam z pavukov B. vagans samicu ale mal som aj samce, paril som ale samica sa zvliekla takze z toho mam trt ale idem kupit dalsieho samca a cem rozsirit chov. okrem toho mam svaby strasilky a mnohonozky(xxxxxx ztvorenia xD)
a chovam to preto ze ma to FASCINUJE a vzdy ma to bavilo a ked sa raz naskytla sanca tak som po nej skocil a teraz moja izba je ´´pozliepana´´ z terarok krabiciek a skrin xD



edit by adi

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 24. Septembra 2009, 16:02

takto zacni s amerikou azia a afrika pocka ale pride potom casom sak uvidis
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

banished
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24. Marca 2009, 07:14

Príspevok od užívateľa banished » 24. Septembra 2009, 16:16

no ved som rozmyslal nad ete niakymi Brachypelmami povedzme takou auratum a boehmi tie sa mi strasne pacia ... viac ako smithi ... inac mate dakto niake info z odchovov B. vagans ? hlavne pocet mladych by ma zaujimal ..... ja som teraz hlavbne sa zameral na zazemie u krmneho hmyzu
(svaby) S. tartara mam 2 kolonie kolo 300 ks jedna
a ete sa cem spytat ako to je s preparaciamy ? ci uz mrtvol alebo zvleciek ?
mam doma celkom peknu zvlecku :D vlastna praca

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Septembra 2009, 17:21

na to su ine temy .... staci hladat ....

Zacat sa vsak da hocicim , co je mierne , mozno viac temperamentne ( parahybana a pod.)

Na odchov treba mat davku trpezlivosti , stastia a vedomosti ...,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 24. Septembra 2009, 17:30

ako písal Adi .. vyber si na čo si myslíš, že máš ... ja som začal parahybanami a medzi môj druhý druh patril napr. aj P. murinus a nemal som s tým problém calceata bol tiež v poradí asi piaty druh a tak takže ťažko povedať a zoradiť podľa náročnosti na chov ... určite sa však dá povedať, že Brachypelmy a Grammostoly patria k najmenej náročným druhom ... ako aj iné podobné rody ...
A ako písal Z0oMb3E Amerika je na tom asi najlepšie a potom Ázia a Afrika sú viac menej agresívnejšie a jedovatejšie ... a väčšinou vyžadujú vyššiu vlhkosť a tak ....

killer610
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 16:12
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa killer610 » 24. Septembra 2009, 18:34

nj ako spomenuli kolegovia vyššie treba vybrať to na čo sa cítiš... ja som napr začal s A. geniculatou a ako druhého som mal H. lividum... keď vieš čo ten pavúk chce tak nieje problém ;)
Acanthoscurria geniculata
Psalmopoeus irminia
Chromatopelma cyaneopubescens
____________________________
Heterometrus cyaneus
____________________________
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 24. Septembra 2009, 18:43

Ok, v tomto som ja bol rozvažnejši a dal som nie len na svoj subjektívny pocit ale aj na svoje možnosti a dovtedy ziskane skusenosti. Prvym bola B. vagans, dalej nasledovala B. smithi, N. chromatus, G. rosea, P. cancerides (ako už troška prchkejši druh, podla mňa) a až po skusenostiach s tymito pavukmi som sa rozhodol pre toxikanov. Prvym bola H. lividum, pretože podla mojho osobneho nazoru je stale mensie riziko uteku jedinca pri manipulacii v nádrži noroveho pavuka ako stromoveho a dalej uz nasledovali P. murinus, H. hercules a dalsie...
Ale opakujem, rozhodnutie s cim budes pokracovat je len v tebe, jednak zaleží na tom nakoľko sa na naročnejšieho pavuka cítiš ako aj na tom ake máš možnosti a doterajšie skúsenosti.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

hano
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 15:00
Bydlisko: Dolný Kubín

Príspevok od užívateľa hano » 24. Septembra 2009, 22:40

ja som zacinal s B.smithi , G. aureostriata , Ch. cyaneopubescens.potom som skusil nieco prchkejsie tak som si zaobstaral P. irminiu.prvy toxic bola H. lividum ( ta ma pri premiestnovani trocha postrasila a pobehala mi po posteli :lol: ) potom som sa nejak namotal na stromace,tak som zase zacal s niecim jednoduchsim (ale na chov narocnejsie) avicularie.ale ked dodrzis co mas,tak sa im dari.a nakoniec som skoncil pri poeckach :)

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 24. Septembra 2009, 22:51

tak ja som začinal s L. klugim, potom som mal paru G. rosseu red form, B. albopilosum, B. smithi a teraz najnovšie som si zaobstaral samičku A. geniculatu po ktorej som dlho túžil lebo sa mi hroozne pači tento pavúčik :wink: ......podľa mňa je to jedno akého pavuka si človek zadováži, hlavna vec je aby sa dokazal o neho dobre postarať a aby mal z neho radosť ked vidi ako mu pred očami rastie adospieva 8)


Napísať odpoveď