Zakupenie sub/adult jedinca

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14
Zakupenie sub/adult jedinca

Príspevok od užívateľa Spark » 19. Októbra 2009, 08:11

Ahojte,

Neviem ci sa to tu uz niekde preberalo, ale chcem sa opytat ako je to pri kupe viac zvlekoveho, alebo sub/adultneho vtackara od nasich beznych SK e-predajcov, ktory maju svoje ponuky na inzerciach.
Predpokladam, ze su z odchytov. Napr. adultna G. rosea ide po cca 15€ a to naznacuje o tom, ze za taku cenu by ju 4-5 rokov nikto neodchoval...

Nemylim sa teda s tym odchytom a kupujete niekto aj dospele (0,1 - FM) jedince? Je tam velke riziko umrtnosti, alebo nebezpecie nakazenia chovu parazitmi?

Co by ste teda odporucili. Neriskovat a chovat vsetko od mladata?

dakujem,
moj chov: 2x B. smithi, 2x P. irminia, B. emilia, A. versicolor, L. parahybana, G. rosea RCF, Ch. cyaneopubescens
Vymenim za iny druh: B. smithi 7zvl, P. irminia 9zvl, - neurcene, Ak je zaujem tak SS.
Zhanam: Ch. cyaneopubescens - Ponuknite

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 19. Októbra 2009, 09:56

dakedy davno boli vsetky jedince v chovoch z odchytu a bez odchytovych zvierat by sa tazko podarilo zachovat aky taky kvalitny genofond v chovoch. o rozsirovani druhoveho vyberu ani nehovoriac (dovoz roznych sp.-cok) i ked vsetko s mierou!

co sa tika parazitov tak je tu dost velka moznost dovozu si nejakej pliagy domov to sa da ciastocne vyriesit ulozenim pavuka do karanteny (tera, napajacka, podklad servitka) na cca tyzden ale len pri exoparazitoch ak ma nejake endoparazity tak to za prve nezistis a za druhe stim nic nespravis.

umrtnost je asi taka kazdy organizmus ma schopnost do urcitej miery sa prisposobit zmenenym podmienkam. takze ked mu vytvoris prostredie blizke tomu jeho povodu mozes znizit percento umrtia (nie vylucit)

samozrejme ze je lepsie (s chovatelskej zrucnosti, studia...) chovat od nizkych zvlekov.
Naposledy upravil/-a Z0oMb3E v 10. Januára 2010, 21:39, upravené celkom 1 krát.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 19. Októbra 2009, 12:50

Dakujem za odpoved a info.

O parazitoch som si este obsiahlejsie precital na indexe lasiodora. Budem mat jedneho chovanca z odchytu tak uvidime :)
moj chov: 2x B. smithi, 2x P. irminia, B. emilia, A. versicolor, L. parahybana, G. rosea RCF, Ch. cyaneopubescens
Vymenim za iny druh: B. smithi 7zvl, P. irminia 9zvl, - neurcene, Ak je zaujem tak SS.
Zhanam: Ch. cyaneopubescens - Ponuknite

Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 28. Októbra 2009, 12:40

Takze 8 den drzim v karantene rosea RCF z odchytu. Neviem ci je adultna. Ma 5,5 cm v tele. Je vitalna, potravu prijma bez problemov. Viditelne nema ziadne poskodenia, choroby. Chcel by som ju premiestnit k ostatnym chovancom avsak v rozcestniku na lasiodre som sa docital o karantene az po dalsi zvlek. Problem je v tom, ze v krabicke co mi prisla bola aj zvlecka cize asi pocas exportu sa zvliekla a 1-2 roky nechcem cakat do dalsieho, aby som si bol teda isty, ze endoparazity a inu haved neroznesiem k ostatnym.

Je tu prosim niekto, kto necakal pri exportovanom jedincovi az do dalsieho zvleku a dal ho k ostatnym? celkovo nerozumiem tom, ze ako sa presunu parazity ked bude zvlast v tere...vdaka
moj chov: 2x B. smithi, 2x P. irminia, B. emilia, A. versicolor, L. parahybana, G. rosea RCF, Ch. cyaneopubescens
Vymenim za iny druh: B. smithi 7zvl, P. irminia 9zvl, - neurcene, Ak je zaujem tak SS.
Zhanam: Ch. cyaneopubescens - Ponuknite

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Októbra 2009, 16:19

ak sa ti zda v pohode tak ju kludne zaclen
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď