zvlek

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
dusanisko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26. Januára 2010, 20:50
zvlek

Príspevok od užívateľa dusanisko » 28. Januára 2010, 17:41

Prosím vás, chcem sa spýtať skúsenejších kolegov, maja smithka sa pri 4. zvleku nechce akosi odpojiť od sarého zvleku, už to trvá 2 dni, neviem či jej mám pomôcť, alebo ešte radšej počkám? Poraďte prosím

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od užívateľa otikdb » 28. Januára 2010, 17:45

Ahoj. To zalezi od coho sa nevie odtrhnut... Ked od nohy tak si precitaj na tejto web stranke ako sa to robi inak sa ti vycerpa a mozes si kupit dalsieho pavuka. :cry:

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 28. Januára 2010, 17:46

Zalezi od toho jak je k nemu pripojena, resp za co
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
dusanisko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26. Januára 2010, 20:50

Príspevok od užívateľa dusanisko » 28. Januára 2010, 17:55

nohy už má vonku...kde najdem popis ako ho odtrhnut od zvleku?

Kruan
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 25. Novembra 2009, 18:17
Bydlisko: GA/NR

Príspevok od užívateľa Kruan » 28. Januára 2010, 18:12


Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Januára 2010, 19:09

no dobre si nepopisal aky je problem
to je akoze dva dni "hore znacky" alebo uz je normalne na nohach ale trebars taha za sebou kus zvlecky?
hlavne nic neodtrhaj hod sem foto alebo lepsie opis problem a poradime ti
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
dusanisko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26. Januára 2010, 20:50

Príspevok od užívateľa dusanisko » 29. Januára 2010, 07:09

tahal za sebou zvlek, mal ho spojený s abdomenom...
ale stetcom som mu pohol zbaviť sa ho a je oslobodený, vyzerá maximálne spokojne...

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 29. Januára 2010, 14:22

na buduce aj pre ostatnych ak sa nieco podobne stane

ak ma zvlecku na abdomene staci ju nejak obtrhat aby pavukovy nezavadzala v pohybe kludne na nom moze kusok ostat a pockat na dalsi zvlek

ak nejak prischla na koncatinach da sa zvazovat amputacia
ziletkou co najrychlejsie odrezat v najblizsom klbe. po par zvlekoch noha dobehne ostatne
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 29. Januára 2010, 15:37

Z0oMb3E napísal:na buduce aj pre ostatnych ak sa nieco podobne stane

ak ma zvlecku na abdomene staci ju nejak obtrhat aby pavukovy nezavadzala v pohybe kludne na nom moze kusok ostat a pockat na dalsi zvlek

ak nejak prischla na koncatinach da sa zvazovat amputacia
ziletkou co najrychlejsie odrezat v najblizsom klbe. po par zvlekoch noha dobehne ostatne

Raz som to robyl pri Aphonopelme seemani a hend jaks a najblizsie zvliekala mala nohu nazat sice mensiu ako ostatne ale mala ju celu

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 29. Januára 2010, 16:01

Sturmfuhrer napísal:
Z0oMb3E napísal:na buduce aj pre ostatnych ak sa nieco podobne stane

ak ma zvlecku na abdomene staci ju nejak obtrhat aby pavukovy nezavadzala v pohybe kludne na nom moze kusok ostat a pockat na dalsi zvlek

ak nejak prischla na koncatinach da sa zvazovat amputacia
ziletkou co najrychlejsie odrezat v najblizsom klbe. po par zvlekoch noha dobehne ostatne

Raz som to robyl pri Aphonopelme seemani a hend jaks a najblizsie zvliekala mala nohu nazat sice mensiu ako ostatne ale mala ju celu

pri amputaciach pozor .....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Smithi1441
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19. Júna 2009, 15:43

Príspevok od užívateľa Smithi1441 » 29. Januára 2010, 16:56

aj mne sa vcera stalo nieco podobne,moja smithinka sa zvliekla no odtrhla si zadnu lavu nozicku,ale tiez za sebou vliekla celu zvlecku,tak som tu zvlecku navlhcil blizko pri abdomene a pomali som to pomocou pinzety a manikurovych nozniciek odtrhol...nie vsak celu kusok jej tam este ostal,bude to v pohode? :(

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 10. Marca 2010, 15:27

ahojte ja mam chromatopelmu cyanepubuspenc ci tak a dal som ho z krabicky do terarka a hned prvu noc sa schoval do ukritu zaplietol si pavucinou vchod a uz je tam druhy den je to mozne ze sa ide vzliekat ? lebo som nespozoroval nejake ocernutie ani nic a inak je v 6 zvleku a zvliekal sa asi pred mesiacom a pol .dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 10. Marca 2010, 15:42

zvliekat sa moze ale aj nemusi, nerus ho :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 10. Marca 2010, 15:55

Jednasest napísal:zvliekat sa moze ale aj nemusi, nerus ho :)
anemoze to bit koli nejakym inym oklonostiam a bojimsa bo uz tyzdem apol pred tym ako somho dal do terarka mi nezral a teraz ked tam je zapleteni tak mu nemam ako dat tak nevem

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 10. Marca 2010, 16:16

zvlek je jedna z viacerich moznosti
chromatopelmy si vytvaraju vlastne pavucinove hniezda v ktorych alebo okolo ktorych sa pohybuju aj v prirode.
je to jeden z najvacsich zapriadacov tak nemozes od neho cakat ze po zmene prostredia bude ako past na oko. pavuk nevie ze sa nachadza v terariu v ktorom mu nehrozi ziadne nebezpecenstvo od predatorov. tak sa necuduj ze si vytvara a zabarikaduje sa v hniezde
druha vec je ze si mu zmenil prostredie a ako kazdy tvor musi mat nejaky cas na aklimatizaciu a zabyvanie sa.
s potravou si nemusis robit ziadne nervy. chromatopelmy su jedny z tich najvacsich papacov ktori skacu po vsetkom.
pavuk si nataha siete v okoli hniezda ktorimi zachyti aj ten sebemensi pohyb a otrasy sposobene potravou.

nechaj ho 2-3 tyzdne tak bez potravy bez stresu a pavuk sa osmely a bude pochodovat po tera ako dakedy po krabicke uvidis.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 10. Marca 2010, 16:29

Z0oMb3E napísal:zvlek je jedna z viacerich moznosti
chromatopelmy si vytvaraju vlastne pavucinove hniezda v ktorych alebo okolo ktorych sa pohybuju aj v prirode.
je to jeden z najvacsich zapriadacov tak nemozes od neho cakat ze po zmene prostredia bude ako past na oko. pavuk nevie ze sa nachadza v terariu v ktorom mu nehrozi ziadne nebezpecenstvo od predatorov. tak sa necuduj ze si vytvara a zabarikaduje sa v hniezde
druha vec je ze si mu zmenil prostredie a ako kazdy tvor musi mat nejaky cas na aklimatizaciu a zabyvanie sa.
s potravou si nemusis robit ziadne nervy. chromatopelmy su jedny z tich najvacsich papacov ktori skacu po vsetkom.
pavuk si nataha siete v okoli hniezda ktorimi zachyti aj ten sebemensi pohyb a otrasy sposobene potravou.

nechaj ho 2-3 tyzdne tak bez potravy bez stresu a pavuk sa osmely a bude pochodovat po tera ako dakedy po krabicke uvidis.
no ved a ked ho neham 3 tyzdne bez potravy a uz teraz nie je 2 tyzdne a je to len 6 vzvlekovi pavuk ktory bi mal zrat casto tak nezdochne ?

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 10. Marca 2010, 17:08

Malá mláďata rychle rostou,když se často krmí,ale to neznamená že to potřebují, v přírodě se jistě najdou jedinci co už kolem 1svleku nic nechytí celé měsíce...já krmím i malinké babouky cca 1x měsíčně, někdy i méně často.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 10. Marca 2010, 18:11

Nery napísal:Malá mláďata rychle rostou,když se často krmí,ale to neznamená že to potřebují, v přírodě se jistě najdou jedinci co už kolem 1svleku nic nechytí celé měsíce...já krmím i malinké babouky cca 1x měsíčně, někdy i méně často.
jaj tak je teda v pohode takze ho neham tak az dovtedy kym nevilezie sam s toho ukrytu dakujem za rady

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 15. Apríla 2010, 15:36

Zdravim chcem sa opytat nikoho kto ma skusenosti z Acanthoscurriou geniculatou ci mi nevie poradit ohladom zvleku... pavukovy sa zfarbilo brusko uz pred 8 dnami a stale sa nezvliekla je zalezena v kokosoved skrupine ma zatareseny vchod (pavucina+hlina) a nehybe sa, nezerie, nepije, nezvlieka sa... co sa moze diat??? Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 15. Apríla 2010, 15:56

Nic ..

nemusi sa zvliect este najblissie 2 tyzdne.

Pokoj ... zaklad je pokoj.


Uz som to pisal vsade ... a xyz-krat.

A trpezlivost !
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 15. Apríla 2010, 16:29

oka dakujem ja som len nevedel co sa stalo lebo som ju medzi tym kupil takze zazila stres otrasy atd tak som nevedel ci sa neco neporuchalo...

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 25. Mája 2010, 19:10

mam otazocku moja B emilia uz treti tyzden neprima potravu - vraj je to unich bezne - no ale som si vsimol ze na abdomene (kde ma vykopane chlpky) kde je ta plesinka je trosku stmavla koza s takej pieskovo/ruzovkasto hnedej na taku tmavsiu hnedu - moze sa jednat o predzvest zvleku ? - nema to cierne ako sa uvadza v case ked sa uz zvlek blizi ale tmavsie ako predtym.
(zaiden zvlek u pavku asom nezazil tak preto sa pytam)

ivan
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Mája 2010, 09:51
Bydlisko: Habovka

Príspevok od užívateľa ivan » 25. Mája 2010, 19:16

na lysinka po vykopaných chlbkoch to uvidíš krásne kedy sa bude zvliekať to až skoro zčerná pred zvlekom a že nežerie to je normálne,mne ako jediný pavúk žerie pravidelne je B.Smithi ,pekne každý 3 den Cvrčka a pomedzi to sem tam múčneho červa.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 26. Mája 2010, 12:45

ano tmavne to postupne az tesne par hodin/dni (podla velkosti) uplne zcernie
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 28. Júna 2010, 13:27

zdravim moj pavuk uz akosi 2 mesiace neprima potravu a v jednej teme (nemozem najst tu temu) som cital ako niekto mal podobny problem a dal k terariu ziarovku a po 4 dnoch sa mu pavuk zvliekol..

No vyskusal som to tiez dal som k terariu zirovku 15 w a teplomer (v izbe mam 24 C ) po svieteni na tera sa zvisila vo vnutry teplota na 28 - 30 C svietim uz asi tyzden a nic - jedine co som si vsimol ze sa jej zvacsil abdomen neviem ci nepije viacej vodi alebo casto je pri napajacke.

-mozno ze som ju trosku vystresoval alebo asi pred 2 tyzdnami som ju daval do noveho teraria ale rychle si zvikla za den v pohode (nelozi po skle iba po substrate, vecer ked vypnem svetlo pekne zalezie do kokosa a vylezie az rano )

-takze svietim uz tyzden 28 -30 C na strane teraria kde svietim a druhej je menej okolo 25 -26 C + som zvisil vlhkost - pavuk sa po zasvieteni lampi presunie s kokosa hned ku sklu kde je lampa a je tam az kym nevypnem (svietim 10 -12 h) PRECO ZIADEN NAZNAK ZVLEKU ?


Napísať odpoveď