Problem odkedy mam terarium:(

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice
Problem odkedy mam terarium:(

Príspevok od užívateľa atttack » 5. Februára 2010, 19:57

Zdravim vysetkych chovatelov...Nedavno som si dal spravit nove terarium pre moju uz dospelu Lasiodoru Parahybanu v 12 zvleku....je to pekna samica stale zrava nikdy som snou problem nemal...ale odkedy som kupil terarium to je Cca zhruba mesiac a pol tak je taka cudna...dal som jej tam skrysu kvetinac nechodi tam...mysky predtym papala a teraz sa stale boji a len vykopava...a dnes ked som jej dal mys po dvoch mesiacoch co nejedla...tak len zase vykopavala a pripadala mi dezorientovana...chvilami sa mi zdalo ze nevladze...neviem no ma aj napajacku ale nepije znej da tam stale raselinu...rosim jej ale neviem ci to nieje tym ze malo vody neviem ako jej ju mam davat ked do napajacky da stale raselinu:(...skuste poradit dakujem Vam
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 5. Februára 2010, 20:25

nebude to prave opakom ze ma v tera az moc vlhko? parahybany niesu pralesne druhy cize nepotrebuje vysoku vzdusnu a podnu vlhkost. skus jej prestat rosit len jej nechaj tu napajacku.

to ze ignoruje ukryt nic nove ak je pavuk velky a zisti ze ukryt je prenho maly tak don nevlezie. kludne jej ho mozes zobrat a nic tim neskazis. mne osobne ukryt ignoruje uz 9zv. samcek parahybany a nic mu nechyba ziadny stres ziadne vykopavanie nic.

ak neprima mysky skus jej ponuknut nieco mensie ona si popri tom nataha pavuciny a zabyva sa "zvysi si sebavedomie" a potom jej ju skus dat znovu
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Februára 2010, 23:46

parahybany su pralesne druhy ....


No a mozno sa ide zvliekat. Ono , zmena prostredia obcas sposobi, ze sa pavuk zvlecie skor.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 6. Februára 2010, 00:05

adi napísal:parahybany su pralesne druhy ....


No a mozno sa ide zvliekat. Ono , zmena prostredia obcas sposobi, ze sa pavuk zvlecie skor.
Tak to mladym budem menit prostredie kazdy den :) :D :P :P :P :D :D :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Februára 2010, 00:21

Sturmfuhrer napísal:
adi napísal:parahybany su pralesne druhy ....


No a mozno sa ide zvliekat. Ono , zmena prostredia obcas sposobi, ze sa pavuk zvlecie skor.
Tak to mladym budem menit prostredie kazdy den :) :D :P :P :P :D :D :lol: :lol:
Na tvojom mieste by som sa mi nevysmieval. Je to pravda a robim to casto. A stava sa mi to casto. Tak ma neurazaj.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Kruan
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 25. Novembra 2009, 18:17
Bydlisko: GA/NR

Príspevok od užívateľa Kruan » 6. Februára 2010, 10:06

Sturmfuhrer napísal:
adi napísal:parahybany su pralesne druhy ....


No a mozno sa ide zvliekat. Ono , zmena prostredia obcas sposobi, ze sa pavuk zvlecie skor.
Tak to mladym budem menit prostredie kazdy den :) :D :P :P :P :D :D :lol: :lol:


Hned by ti podochli

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Februára 2010, 11:40

adi napísal:parahybany su pralesne druhy ....


No a mozno sa ide zvliekat. Ono , zmena prostredia obcas sposobi, ze sa pavuk zvlecie skor.

Aj ked ma jedinec nepriaznive podmienky ? Aj vtedy sa skor zvlecie ? Si myslim ze toto plati, len pri prelozeni z nepriaznivych podmienok do lepsich priaznivych, naopak asi tazko....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Februára 2010, 11:53

Razor napísal:
adi napísal:parahybany su pralesne druhy ....


No a mozno sa ide zvliekat. Ono , zmena prostredia obcas sposobi, ze sa pavuk zvlecie skor.

Aj ked ma jedinec nepriaznive podmienky ? Aj vtedy sa skor zvlecie ? Si myslim ze toto plati, len pri prelozeni z nepriaznivych podmienok do lepsich priaznivych, naopak asi tazko....
Samozrejme vychadzame z toho, ze ked premiestnim pavuka ma minimalne rovnake podmienky ak nie lepsie. A nebud taky premudrety .... :wink:

Lebo ktory debil by daval pavuka do horsieho ?

Zamyslime sa ... . :idea:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 6. Februára 2010, 13:23

adi napísal:
Sturmfuhrer napísal:
adi napísal:parahybany su pralesne druhy ....


No a mozno sa ide zvliekat. Ono , zmena prostredia obcas sposobi, ze sa pavuk zvlecie skor.
Tak to mladym budem menit prostredie kazdy den :) :D :P :P :P :D :D :lol: :lol:
Na tvojom mieste by som sa mi nevysmieval. Je to pravda a robim to casto. A stava sa mi to casto. Tak ma neurazaj.
Ale adi ja si steba nerobym srandu len mi prislo smiesne ze keby som ich presadzal kazdy den .....

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 6. Februára 2010, 14:24

presadzal :lol: , inac prilis caste premiestnovanie podla mna neni dobre.
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 6. Februára 2010, 14:30

No nehadajte sa...moze to by mozno tym ze som premiestil terarium. Dovtedy som ho mal za dvojitym sklom v skrinke..a teraz som ho dal von...a v byte mam teplotu medzi 20-22 stupnov ked je teraz zima....a za presklenym vyhrievam na 26-28...tam mam smithi a murinusa a geniculatu....ale tu mam kusok dalej od svetla....aa pavuky pekne k svetlu setky chodia na tu stranu mozno tym to je?hm?....a praveze osm jej ani nerosil vela lebo som teraz nejak nemyslel nato skuskove som mal tak som jej dakedy zabudol a bola bez rosy aj 5 dni :? ...ale ta napajacka ma hneva...lebo stale tam da raselinu a uz nepije ako kedysi zo stien terarka viete
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Februára 2010, 14:40

adi napísal:
Razor napísal:
adi napísal:parahybany su pralesne druhy ....


No a mozno sa ide zvliekat. Ono , zmena prostredia obcas sposobi, ze sa pavuk zvlecie skor.

Aj ked ma jedinec nepriaznive podmienky ? Aj vtedy sa skor zvlecie ? Si myslim ze toto plati, len pri prelozeni z nepriaznivych podmienok do lepsich priaznivych, naopak asi tazko....
Samozrejme vychadzame z toho, ze ked premiestnim pavuka ma minimalne rovnake podmienky ak nie lepsie. A nebud taky premudrety .... :wink:

Lebo ktory debil by daval pavuka do horsieho ?

Zamyslime sa ... . :idea:

Ked citam niekedy tie prispevky, tak by sa nasli adepti....ktori ani nevedia ako chovat spravne pavuky, a z jednej blbosti urobia druhu este vacsiu...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Februára 2010, 14:56

Razor napísal:
adi napísal:
Razor napísal:
Aj ked ma jedinec nepriaznive podmienky ? Aj vtedy sa skor zvlecie ? Si myslim ze toto plati, len pri prelozeni z nepriaznivych podmienok do lepsich priaznivych, naopak asi tazko....
Samozrejme vychadzame z toho, ze ked premiestnim pavuka ma minimalne rovnake podmienky ak nie lepsie. A nebud taky premudrety .... :wink:

Lebo ktory debil by daval pavuka do horsieho ?

Zamyslime sa ... . :idea:

Ked citam niekedy tie prispevky, tak by sa nasli adepti....ktori ani nevedia ako chovat spravne pavuky, a z jednej blbosti urobia druhu este vacsiu...

Ono .. blbec sa najde vzdy ... ale vies ako ..., Ak budes pokladat ludi za blbcov , budes pre nich blbec tiez. Skratena verzia: Pre hlupaka kazdy hlupak ....

Takze toto moj pohlad ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 6. Februára 2010, 23:02

adi napísal:parahybany su pralesne druhy ....


No a mozno sa ide zvliekat. Ono , zmena prostredia obcas sposobi, ze sa pavuk zvlecie skor.
nie vacsina prirodzeneho habitatu parahybany sa rozprestiera mimo pralesa je to savanovy druh nesom si isty ci jej vyskyt zasahuje aj do hustejsieho zarastu (skor nie)

i ked nieje pochyb o velkom plosnom rozsireni z coho vyplyva aj jej tolerancia na rozne podmienky v prirode a v chovoch tiez
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď