Pterinochilus murinus problem

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
PPallo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Februára 2010, 19:31
Pterinochilus murinus problem

Príspevok od užívateľa PPallo » 1. Apríla 2010, 21:00

Chalani mam 6 zvl murinusa do 5 zvl som ho choval v mensej nadobe kde si urobil krasne hniezdo no teraz 28 marca sa mi zvliekol a je zneho krasny velky pavucik tak som ho premiesnil do vacsej sterilizovanej salatovky.Dnes sa mi podarila velmi zla vec daval som mu zrat viem ze asi priskoro no chcel som skusit ked sa 5 x zvliekol tak hned na druhy den zral tak som bol zvedavy hodil som mu tam cvrcka pokusal sa utiect a tak nestastne som mu pricvikol nohu do uzaveru vsetko bolo v pohode chcel som mu pomoct otvorit to a vyslobodit mu koncatinu ked sa vsak zlakol zacal bezat a nohu si utrhol komplet celu...viem ze koncatina sa regeneruje a po zvleku dorasta no mam taky problem ze jak som ho premiestnil vobec si nezacal robit svoje hniezdo ktore tento pavucik potrebuje neurobil som chybu??mal som ho este chvilu nechat tam v tej nadobe kde hniezdo mal??Kedze ked som si ho doniesol domou zacal hned pracovat na svojom hniezdecku a behom tyzdna bolo krasne spraveene no teraz nic:(((na tomto pavukovi mi moc zalezi nechcem aby sa mu nieco stalo a vlastne doniesol som si tychto murinusom dvoch a boli v druhom zvleku ale ten jeden jak som ho hned doniesol nie a nie robit hniezdo a vobec nic nezjedol potom sa zvliekol mal som stoho radost dufal som ze teraz uz bude odvazny jest no po dvoch dnoch hned zdochol...

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 1. Apríla 2010, 21:18

hmm, teď musíš doufat že se z toho dostane, bez hnízda má mnohem menší šanci...pomoct mu moc nemůžeš, příště budeš mít třebas víc rozumu.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

PPallo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Februára 2010, 19:31

Príspevok od užívateľa PPallo » 1. Apríla 2010, 21:32

Asi mas pravdu no to miesto mu uz moc nestacilo potreboval nieco vacsie ved ako ho mam potom prenasat??neda sa preniest aj hniezdo..Bol som v tom ze si zacne hned robit druhe no chvilku robil a hned aj prestal

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 1. Apríla 2010, 22:04

Dufam ze nemas moc vlhky substrat, murinusy neznasaju vlhke prostredie, skor suchsie. Cela koncatina regeneruje po 2-3 zvlekoch, si pockas. Narasty po zv. nebudu take intenzivne, lebo vsetku energiu dava pavuk do regeneracie koncatiny. Ako druh pre zaciatocnika neni moc vhodny :wink: Hniezdo si pavuky robia vacsinou cez noc..../ instinct
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PPallo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Februára 2010, 19:31

Príspevok od užívateľa PPallo » 2. Apríla 2010, 19:02

no vlhkost teda troska znizim:)doteraz som snim ziaden problem nemal mam ho od druheho zvleku no a musel som ho premiestnit a pavucina??vobec ziadna:(nic si nerobi nechce ani zrat.Viem ze nieje vhodny pre zaciatocnika mne sa moc zapacil a riskol som to:)este mam aj krasnu 5 zvl brachypelmu a tej sa dari dobre len s tymto murinusom som to asi naozaj posral:(vsetko prebiehalo uplne v pohode kym som ho nepremiestnil:(

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 2. Apríla 2010, 21:51

u nich je nejbezpečnější vybrat větší krabku a babouka dát dovnitř včetně předchozí ubykace,dokud si alespoň částečně nezapřede new domov...nebo mu může ta menší krabka sloužit za úkryt dokud se do ní vejde.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

PPallo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Februára 2010, 19:31

Príspevok od užívateľa PPallo » 3. Apríla 2010, 19:24

hmm to je docela dobry napad asi to vyskusam dakujem potom poviem co je nove:)))

PPallo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Februára 2010, 19:31

Príspevok od užívateľa PPallo » 5. Apríla 2010, 09:18

Chalani napadlo ma nieco ine od malicka som ho mal v takej mensej sklennenej nadobe kde problem s hniezdom nemal ked ssom ho dal do tej salatovky tam nic nezacal robit tak som si povedal ze ho premiestnim do troska vacsej sklennenej nadoby...Za pokus nic nedam:)))a hniezdecko ma hotove aj ked take mensie ale kazdym dnom sa zvacsuje:))tak som spokojny uz len nozicka doraste a bude ako novy:)))

Užívateľov profilový obrázok
mrawec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 28. Novembra 2009, 15:19
Bydlisko: Trebišov

Príspevok od užívateľa mrawec » 11. Mája 2010, 21:07

Môj prišiel tiež o nohu.Utiekol mi a pri chytaní som ho nešikovne pritisol.Zotavil sa celkom rýchlo ale tiež mi nebolo jedno či bude v poriadku.Premiestnoval som ho už 3x a všetko O.K..Teraz je veľký chlapec viz foto profil.Mám už aj "Usambara" ale na toho si dám viac pozor.Ináč dobrá ale zbytočná skúsenosť.

PPallo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Februára 2010, 19:31

Príspevok od užívateľa PPallo » 1. Júna 2010, 14:40

Ano mas pravdu dobra ale zbytocna...A ked uz tak pisem zotavil sa s toho pred tyzdnom sa zvliekol noha dorastla sice nie komplet asi o 3mm je mensia od druhej..Nevadi dalsi zvlek to napravi..A ja som len rad ze sa to vyriesilo...Inak to hniezdo nechcel robit len v salatovke ked som ho dal do skla tak v pohode a dnes je hniezdo super spravene a znova ma sancu na prezitie:))Bolo by mi luto tak krasneho pavuka teraz uz siedmy zvlek krasna farba a super zere:))Je to moj favorit...Len dufam ze to nebude samec:))


Napísať odpoveď