Neprijima zivu potravu

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Ciro89
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Mája 2010, 17:49
Neprijima zivu potravu

Príspevok od užívateľa Ciro89 » 30. Mája 2010, 18:13

Je normalne ze moja B.Boehmei neprijima zivu potravu?...Je mala ale aj ked jej hodim muchu alebo cvrcka tak sa ho boji..zozerie iba nehybnu potravu...je to tim ze je este mlada zvlek neviem...cca 6.-8.

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 30. Mája 2010, 19:03

Ony jsou takové méně akční a snadno se leknou. Dokud vubec něco žere,je vše ok.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 30. Mája 2010, 21:27

Ciro mam Boehmei približne v 6tom zvleku, a žerie normálne ... cvrčka síce ešte nemal, no muchy nie sú problém ... osobne by som odporúčal nakoľko barbarská táto praktika je ale trhať muchám obe krídla aby vôbec nebzučali, ale najlepšie asi bude skúsiť červíky či už múčne alebo kostné... Taký červik je pomerne málo aktívny a pavúk nemusí zvádzať žiaden boj a príde na doslova na hotové, len si ho vezme ... aby si ho nasýtil tak daj postupne viac červíkov :)
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Ciro89
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Mája 2010, 17:49

Príspevok od užívateľa Ciro89 » 31. Mája 2010, 00:17

Takze v podstate, treba zacat s potravou ktora sa menej hybe aby si pavuk postupne zvykal lebo nema zatial taky potencial???

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 31. Mája 2010, 00:28

To by som zas netvrdil ... to je v osobitosti pavúka podľa mňa .. ja len tvrdím že treba skúsiť niečo menej aktívne ... ak si nevezme ani červa tak vieš že nie je hladný alebo nechce žrať z nejakého dôvodu atď ... ak si ho vezme tak vieš jak to riešiť ... keď tak hoď z neho nejakú fotku nech vieme aký je veľký :)

Lebo niečo podobne robila aj mne Rosea, ktorá bola veľká asi ako 10 svrčkov pokope no keď bola zľaknutá tak len zdrhala a zdrhala ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Ciro89
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Mája 2010, 17:49

Príspevok od užívateľa Ciro89 » 31. Mája 2010, 00:50

Ako zrat mi zerie normalne ale len mrtve..za tizden a pol som jej dal 2 muchy a 2 cvrcky ...zivej muchy bez kridiel sa bala,aj cvrcka...skusim tie cervy ked ju budem najblizsie krmit...myslim ze zatial ma dost :D

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 31. Mája 2010, 13:44

Vyskúšaj, uvidíš ;) Potom daj vedieť :)
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Martinko Klingáčik
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 25. Septembra 2010, 18:09
Bydlisko: Trenčín - okolie
Kontaktovať užívateľa:
Dobrý deň

Príspevok od užívateľa Martinko Klingáčik » 26. Septembra 2010, 16:51

mam svoje prve pavučiky (B.smithi 4zvlek. a B.albopilosum 1zvlek) a nechcu mi prijimať potravu.neviem čo snimi mám robiť, prosím vás poraďte mi. mam im dávať živu potravu alebo mrtvu?potrebuju nato mať klud alebo teplo alebo..? nikde na stránkach som a nedočítal ako sa treba starať o malé jedince

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od užívateľa otikdb » 26. Septembra 2010, 17:08

Nechaj ich tyzden na pokoji a potom skus podat nakrajaneho mucnaka alebo nieco ine. Ale aby to nebolo vecsie ako pavuk sam. Tot moj recept. Kedy zrali naposledy?
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)

Martinko Klingáčik
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 25. Septembra 2010, 18:09
Bydlisko: Trenčín - okolie
Kontaktovať užívateľa:
Dobrý deň

Príspevok od užívateľa Martinko Klingáčik » 26. Septembra 2010, 17:23

neviem kedy jedli naposledy, pretože ich mám od utorku. dal som tomu väčšiemu zlatoočku (taku zelenu mušku) a bzučivku ale nezjedol ich a akurat dnes obe skončili hore bruškom a pavuk nič. ako na ňom zistim že sa ide zvliekať keď je taky maly? a tomu menšiemu som dnes rano dal pakobylku vyliahnutu p.schultei ale ten tiež nežere...:(

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od užívateľa otikdb » 26. Septembra 2010, 17:33

Ako vravim... nechaj ich tak, ony ti neskapu od hladu to skôr od stresu. Albopilose povlhci zaobstaraj primeranu teplotu, staci izbova, no a smithi vyzaduje trochu vyssiu teplotu ale nic sa nestane, ked bude mat taku istu ako albopilosa. Akurat ti bude pomalsie rast. Daj ich oboch na kludne miesto a za dva dni skus podat potravu. Najlepsie mrtvu. Ked bude pavucik hladny, tak sa najje.
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)

Martinko Klingáčik
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 25. Septembra 2010, 18:09
Bydlisko: Trenčín - okolie
Kontaktovať užívateľa:
Dobrý deň

Príspevok od užívateľa Martinko Klingáčik » 26. Septembra 2010, 17:38

môžem mu tam tie mušky nechať alebo ich treba vybrať?a mam ich mať na svetle alebo v tme?

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 26. Septembra 2010, 17:47

Radsej povyberaj...

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od užívateľa otikdb » 26. Septembra 2010, 17:58

Radim ti precitaj si vsetko co sa tyka tvojich chovancov na tomto fore. Vela dobrych rad najdes aj na hlavnej stranke http://www.lasodora.sk
Vela stastia v chove
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Dobrý deň

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 26. Septembra 2010, 19:07

Martinko Klingáčik napísal:mam svoje prve pavučiky (B.smithi 4zvlek. a B.albopilosum 1zvlek) a nechcu mi prijimať potravu.neviem čo snimi mám robiť, prosím vás poraďte mi. mam im dávať živu potravu alebo mrtvu?potrebuju nato mať klud alebo teplo alebo..? nikde na stránkach som a nedočítal ako sa treba starať o malé jedince
ako a kolko si hladal kym si sa opytal? :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 26. Septembra 2010, 21:12

Ciro89 napísal:Takze v podstate, treba zacat s potravou ktora sa menej hybe aby si pavuk postupne zvykal lebo nema zatial taky potencial???
Pavouk si nikdy na nic NEZVYKNE! :evil:


Napísať odpoveď