Útek

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

risiblazo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 3. Mája 2010, 13:32
Útek

Príspevok od užívateľa risiblazo » 9. Júna 2010, 21:51

Mám pavúka Brachypelma smithi, vlastne už nemám. Neviem si to inak vysvetliť ako tak že si otvoril a zdrho. A to sa chcem opýtať, či je možné aby pavúk po 4 zvleku nadvyhol vrchný kryt plastovej krabičky, kde som ho mal, ktorá má rozmery 15cm x 6cm ??? Si myslím že tak malý pavúk by to nenadvyhol a ešte aj ktomu ked bola vo výške od lignocea asi 5 cm. Aby mal tolko sily???? Lygnoceum som komplet prehladal a neni tam any zahrabaný. Je nejaká šanca že ho chytím????? :cry: :cry: :cry:

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 9. Júna 2010, 21:57

hm ... mal si slabo zavrete ci ako ? tak myslim ze to neje take hrozne ako ked mne usla poecka ... 4zvl. to je prcek sanca ze ho najdeš je mala ... ale skus dat nekde do rohu vlhku servitku ... inak neviem taky mali pavuk sa tazko hlada :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
SkMirko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20. Marca 2010, 07:59

Príspevok od užívateľa SkMirko » 9. Júna 2010, 22:08

Mne ušiel Nhandu Chromatus 4 zvl.. Ráno o 5-tej keď som vstal tak som spozoroval že je prazdné terárium a po prezretí som zistil, že Nhandu je preč....tak som umiestnil vlhku handru, zapečatil izbu a išiel do školy. Poobede keď som sa vrátil tak pri handre nič nebolo tak som začal pomaly všetko dôkladne hľadať a prezreté veci som vyniesol z izby....nakoniec som vtáčkara našiel pod skriňou :) asi 4 metre od terária.

Ak ti môžem poradiť tak hlavne nerob paniku a kľudne všetko poriadne prezri.

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 9. Júna 2010, 22:25

lenze pavuk ma tendenciu byt tam kde ho najmenej čakaš :) ja som pri uteku mojej regalsiky prehladal cely dom :D hladal som ju asi 2.5 hod a nič... nakoniec som ju našiel okolo pol noci na stene v izbe a ked som zazal tak zliezla do svojho noveho ukrytu pod balkonovim knom bola lišta kde ma ani nenapadlo pozret tak som zobral šrobovak višroboval som lištu a chitil toho nezbednika :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
SkMirko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20. Marca 2010, 07:59

Príspevok od užívateľa SkMirko » 10. Júna 2010, 09:05

:D mne keby ušiel Regalis tak a by som ho nenašiel tak sa vysťahujem z domu :D

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 10. Júna 2010, 09:10

no fakt je podla mna hladat pavuka v noci ... vtedy su dost aktivne ... najlepsie na tom bolo ked mi usiel foter sa pytal je ten pavuk jedovaty ? ja ze nie ... niečo ako ked ta postipe osa :D keby poviem co je to zac tak mi da kazne :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
SkMirko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20. Marca 2010, 07:59

Príspevok od užívateľa SkMirko » 10. Júna 2010, 21:56

tak v noci je to asi najlepšie, ale maličkeho jedinca v noci veľmi ťažko zbadaš...

risiblazo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 3. Mája 2010, 13:32

Príspevok od užívateľa risiblazo » 10. Júna 2010, 22:04

No tak som rozmiestnil vlhke servitky po izbe, pretoze ju mam trocha väčšiu. A do rana sa dufam chytí, alebo nezdrhne odtial skôr ako vstanem. adam to víde.

risiblazo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 3. Mája 2010, 13:32

Príspevok od užívateľa risiblazo » 11. Júna 2010, 15:40

No tak rano tam nebol. Ešte som zvedavý či tam nahodou nebude ked dojdem z roboty. Dnes som počul aj take niečo, že pavuci idu za hlasnou hudbou. Bol to výmysel alebo je na tom niečo pravda?

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 11. Júna 2010, 15:43

myslim ze je to blud ... ja ked počuvam music tak pavuky to bere negativne .... skovavaju sa čo najdalej od subaču ... tak skus si nastavit budik nekedy v noci ... a počekuj to steny atd...
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 11. Júna 2010, 15:53

Hudba pavukom nevadi, pokial nemas v izbe 1OOW subac a nevypekas na nom deadmetal alebo nejaky nejaky zhluk zvukov na testovanie sily basov v tunovanych automobiloch (vacsinou nazivane DnB, techno, house) :-D .

risiblazo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 3. Mája 2010, 13:32

Príspevok od užívateľa risiblazo » 11. Júna 2010, 21:20

Dikes Vám za rady. Ešte sa opýtam aká je šanca že prežije? Pretože pokial ho nenájdem, tak moju mamu asi porazí ak sa za 2 roky objavý a prvý kto ho zbadá bude mama, aby nezinfarktovala :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 11. Júna 2010, 21:52

no tak tazko povedat ... bez vody a jedla ...
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 11. Júna 2010, 23:28

Opatrne prehladaj vsetky kuty a tmave miesta v miestnosti. Najlepsie v noci. Ja som tak nasiel 1zv babcurus jacksoni co je podobny prcek. Hlavne s nicim nebuchaj, aby so ho nahodou nevyplasil a nezasiel ti este do nedostupnejsieho miesta. No ak mas v izbe 5 tazkych velkych skrin tri stoly dve postele tak panboh pomahaj :-D

A o dva roky ho nenajdes...uz po par dnoch bude ten pavuk v zlom stave. Myslim ze ak sa niekde dobre zasije tak za mesiac je po nom...

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 11. Júna 2010, 23:32

Ja jeste nikdy nic uteceneho hledanim nenasel. Jedine, ze sam pavouk vylezl. Chce to trpelivost.

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 11. Júna 2010, 23:44

Mne síce nič neušlo zatiaľ ale väčšinou čo vidím "Straty a nálezy" tak je to tým že pavúk sa sám zjaví niekde na stene ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 12. Júna 2010, 01:58

mne zatiaľ ušli len pterinochilusy, poecky, selenocosmie a pár krát heteroscodra..ale vždy som ich našiel (až na selenocosmiu) pod alebo za skriňou :)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 12. Júna 2010, 08:50

no ak maš otvorene okno cez den,v noci ... tak uz moze byt aj na slobode :) ale nikdy nevieš ... mne usla asi pred rokom a niečo G.rosea a tu som od vtedy nevidel RIP no bola to krasavica ale čo už ... pred nedavnom 5.zvl P.regalis tu som chvala bohu našiel :twisted:
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

rebt
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 17:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rebt » 5. Októbra 2010, 10:53

tak nam usla adult samica lasiodora parahybana. terarko ma plastovy vrch cca tak skoro pol kilovy s vetracimi otvormi. prisli sme do izby a hladame ju hladame po terarku, a ona na nas kukala zhora terarka. nadvihla si dekel tolko nech sa zmesti cez vetraciu dieru a pekne si vysla von. no vtedy mi nebolo vsetko jedno veru. bola na takej decke, tak som chcel potiahnut kusok decku, a ona si ju potiahla k sebe naspat. opatrne sme ju dostali do krabice a potom do terarka. no a odvtedy musi byt dekel este zakryty obrusom a pritlaceny na zadnu stenu police, lebo tato neposedna parahybana si zacala ten obrus tahat donutra cez tie otvory.. :) fakt si treba davat pozor, lebo ono sa to nezda ale maju riadnu silu tie pavuky.

rebt
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 17:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rebt » 5. Októbra 2010, 10:53

a napriklad maly 2 zvl cyriocosmus leetzi vobec nechce ist von :) tomu aj ked otvorim filmovku a necham chvilku tak, ci sa nechce poprechadzat tak len kuka, pobehuje pozera skusa, ale nejde von. z toho mam najvacsiu radost to je krasny pavuk. tesim sa ked vyrastie. furt nieco robi zvedavec.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 5. Októbra 2010, 11:35

skus mu nechat filmovku otvorenu cez noc :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

rebt
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 17:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rebt » 5. Októbra 2010, 11:53

Z0oMb3E napísal:skus mu nechat filmovku otvorenu cez noc :wink:
hihi :roll: to zas nie, lebo to je moj najoblubenejsi pavuk :) keby sa mu nieco stalo tak zo sucitu asi prestanem jest... :oops:

elwis
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 6. Apríla 2011, 17:41
Re: Útek

Príspevok od užívateľa elwis » 20. Júna 2011, 23:10

vcera po prichode domov z festivalu rano o 7:00 zistim ze plastova krabicka v kotrej sa nachadza pterinochilus murinus rcf v 7zv je posunuta a pootoverna a mura nikde :roll: doma sa nachadza mama,babka a dvaja psikovia :? ..moja izba patri do typu preplnena takze bolo dost komplikovane ho najst, navyse ked som prisiel tak izba bola otvorena skusil som vlhku handru ale bez vysledku...nakoniec po 9hodinach hladania sa nachadza v krabici kde uz ma hniezdo..fakt krasna nedela :)
Predam Grammostola pulchripes (ex aureostriata) 12 zvlek-samicka

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Útek

Príspevok od užívateľa kurec » 22. Júna 2011, 22:07

U takových prcku to nemá cenu, jak hledat, tak se nějak ztresovat, dýl než pár měsícu doma nevydrží.

Naposledy co mi uteklo něco většího (C.darlingi 12sv.) tak jsem převratil celý pokoj vzhuru nohama a nic, po cca 6týdnech, jsem si šel lehnout a pod stolem v rohu byl zhrnutý koberec, a z něj čouhali 4 nohy, tak jsem koberec obrátil a byla pod tím, krásně svlečená samice, a zbytky co připomínaly Hysterocrates sp. ( ti mi teď utíkaj pořád, do čeho je dám, tím se prokoušou... ) 8)

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Útek

Príspevok od užívateľa Aero » 23. Júna 2011, 13:03

kurec napísal: ( ti mi teď utíkaj pořád, do čeho je dám, tím se prokoušou... ) 8)
Skús sklo ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."


Napísať odpoveď