Moj pavuk neprima uz vysie mesiaca potravu

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Swiftt
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26. Októbra 2010, 00:39

Príspevok od užívateľa Swiftt » 24. Decembra 2010, 22:45

Ahojte . Pred troma mesiacmi som si kúpil G. Roseu. Nakolko sa tu spomína že je to najlepší pavuk na začiatok. Kupoval som ju v obchode čiže ...nevedeli kolký zvlek nič! Ešte som si ju musel aj sám chytiť :D nakolko žienka maala panický strach! No ale podme k veci. Má podobný problé ako vyšie. Nežerie už tretí-štvrtý týžden. Abdomen je čierny menší. Na nohách ma také čiarky ako prasklinky. Potravu ked tak zabije a nechá tak. Pri najlepšiom. Alebo vykopáva. Terarko 30x40x35. Teplota ? 24-25°c v noci 19-20. Nerosím má misku z vodou. V tele ? 7cm Od chelicer až po snovacie bradavky. Bude sa zvliekať ? Alebo ? Dakujem S pozdravom Lukáš. :)

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 24. Decembra 2010, 23:01

tak gratulujem, kupil si si adult G. roseu asi najskôr samičku kedže ma 7cm v tele ako uvadzaš, kedže samci maju male telo....Grammostoly su zname držanim dlhych hladoviek tak môže byť že ju prave ta tvoja drži.....to že sa ti ide zvliekať zistiš tak že pavuk je malatny, menej sa pohybuje no najlepšim znakom toho že sa ide zvliekať je miesto na zadočku kde ma obranne chlpky, na mieste kde ich ma vykopane mu ostane už len hola koža....ak je ta koža siva až silno čierna tak sa ti bude čoskoro zvliekať.....ak ma tu lysinku stmavnutu troška poros a neruš ju, ona sa ti časom zvlečie......skus si niečo preštudovať na hlavnej stranke, maš to tam pekne rozdelene podľa druhov alebo tu na fore si to preštuduj...inač nenaročny pavuk :wink:

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 25. Decembra 2010, 09:04

ako pise Jacob prestuduj si forum ...
keby si to tak spravil nemusel by si sa tu takto pytat...
lebo by si sa docital ze u G.resei je mozna aj hladovka okolo roka :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Swiftt
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26. Októbra 2010, 00:39

Príspevok od užívateľa Swiftt » 26. Decembra 2010, 17:53

Dobre díki obom. forum som čítal. A dosť. Vedel som o hladovke , ale opýtal som sa . Čo na to skúsený poradia. :idea:

rey_619
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 11. Decembra 2009, 16:55
Bydlisko: ZC, BA

Príspevok od užívateľa rey_619 » 26. Decembra 2010, 20:09

Swiftt napísal:Dobre díki obom. forum som čítal. A dosť. Vedel som o hladovke , ale opýtal som sa . Čo na to skúsený poradia. :idea:
zrovna skuseni chovatelia ti urcite nepovedia svoj nazor na tuto otazku, prave oni ti ta poslu studovat forum, takze predstava o samaritanoch je z tvojej strany mylna

Užívateľov profilový obrázok
paterlini
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Decembra 2010, 10:21

Príspevok od užívateľa paterlini » 27. Decembra 2010, 10:43

kolko je priblizne normalne, ked neprima pavuk potravu?
posledneho cvrcka dostal pred 2 tyzdnami. jedna sa o Tapinauchenius violaceus (aka T. purpureus). vyzeralo to, ze sa zakuklil, teraz je stale zalezeny medzi palmovym listom

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 27. Decembra 2010, 11:37

paterlini napísal:kolko je priblizne normalne, ked neprima pavuk potravu?
posledneho cvrcka dostal pred 2 tyzdnami. jedna sa o Tapinauchenius violaceus (aka T. purpureus). vyzeralo to, ze sa zakuklil, teraz je stale zalezeny medzi palmovym listom
zakuklil :lol: ´
ide sa asi zvliekat aky je velky? kludne mu moze trvat aj mesiac kim odtade vylezie
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
paterlini
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Decembra 2010, 10:21

Príspevok od užívateľa paterlini » 27. Decembra 2010, 14:37

je to Tapinauchenius violaceus (predtym T. purpureus)
- 4-5 zvlek
- dostal som ho od kamosa pred 2 tyzdnami
- je stale v tej istej flaske od uhoriek
- rosim ho raz za den + plytka napajacka s kamenom
- 4 dni som mu neskusal davat ziadnu potravu, vcera zase odmietal, resp ho cvrcok ho nezaujima. skusim este kupit mucneho cerva
- stale je zalezeny pod palmovym listom
- o potravu nema zaujem, aj ked je obcas v obrannom postoji
zhanam A. versicolor a B. smithi
(BA)

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 27. Decembra 2010, 14:42

pravdepodobne sa bude zvliekať....nechaj ho napokoji, on sa ti časom zvlečie....rosiť nemusiš každy deň, stači sem tam raz dvakrat za týždeň primerane....hlavne nech ma pokoj

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 27. Decembra 2010, 16:26

ak nechce cvrcka tak cerva nevezme isto, ved to mu musis videt ake ma brusko ci je hladny ci nie, neznamena ze ked nezobere cvrcka hned ze ho nechce, obcas mu ho tam treba nehat chvilku dlhsie ako pet minut
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Swiftt
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26. Októbra 2010, 00:39

Príspevok od užívateľa Swiftt » 28. Decembra 2010, 02:30

Aha no ok. Prepáčte potom . Ale na jednej strane sa tu písalo že forum je mrtve....ked sa niekto opýta (menej skusený) na nejakú vec . Tak je to pre tých skuených blbosť! Nezabúdajte že ani vy SKUSENY :idea: ste mudry z neba nespadli.PRIKLAD....až prídete so svojím synom , alebo sebou k doktorovi,že vás pichá na hrudi a neviete čo je to alebo viete ale chcete si byť istý.Tak je normálne že vám doktor povie .Keby si si Naštudoval poriadne forum a nepýtal by si sa. !!! :? Vau tak to je vec. Chlapi! Nič v zlom. Ale ak vás nebavý alebo velmi obtažuje napísať radu , odpoved ......tak potom je to o čom ? ČO je napísané hore na stránke? DISKUSNE FORUM o vtáčkaroch. Je G.Rosea cicavec alebo niečo iné ? :roll: Pa

Swiftt
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26. Októbra 2010, 00:39

Príspevok od užívateľa Swiftt » 28. Decembra 2010, 02:30

:(

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 28. Decembra 2010, 09:53

Swift na jednej strane máš pravdu, keby nebolo nových začínajúcich chovateľov tak by toto fórum bolo úplne na bode mrazu.Pokiaľ by nekládli otázky, nezakladali nové témy, tak by tu asi raz za mesiac pribudol článok o zmene v taxonómii, al. nejaká fotka.Ale skús to zobrať z tej druhej strany,ak by si tu bol zaregistrovaný niekoľko rokov, tak by ťa určite otravovali neustále sa opakujúce 2 otázky: prečo pavúk neprijíma potravu? a v koľkom je pavúk zvleku a koľko trvá zvlek ? Nedokážem pochopiť ludí ktorý si kúpia pavúka bez toho aby si o ich chove predtým niečo nenaštudovali, potom zistia že majú doma napr. P.murinusa, neustále tu bombardujú fórum absurdnými až debilnými otázkami / napr. "či by zožral 4cm pavúk myš" al. "prečo je pavúk zapradený v úkryte" /, plánujú si rozširovať chov-nakúpiť plno terárií,ale za nejaký 1 mesiac zistia, že Brachypelma ktorú chovajú v 3zvleku by dospela za 3 roky a na to nemajú trpezlivosť , potom sa odmlčia pretože ich to prestane baviť a je po chovateľovi/ takých tu bolo dosť /. Nemám nič proti otázkam týkajúcich napr. sa párenia,určovania pohlavia,prečerpávania samcov,špecifikácie podmienok chovu kontrétneho druhu vtáčkara, stavby a zariadenia terárii, ďalšou kapitolou sú výpovedné príspevky napr. typu fotografií jednotlivých druhov v štádiách dospievania,terárií,spermaték -diskusia chovateĺov o takýchto otázkach resp. príspevkoch posúva toto fórum ďalej po odbornej stránke.
Jedna rada pre začínajúcich chovateľov: chov vtáčkarov je aj o trpezlivosti, pavúk nie je škrečok. :)

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gergej » 28. Decembra 2010, 10:09

Neviem, tak potom nech si "skúsený" chovatelia založia nové fórum, inkognito a nikoho tam neprijímajú, budú mať pokoj od začiatočníkov a od ich "hlúpych" otázok......miestami mi to tu príde skutočne choré :?

P.S.: nič v zlom samozrejme, i ja som kedysi patril na jednom nemenovanom fóre k "skúsenejším" a nikdy som nevyskočil na začiatočnícku "hlúpu" otázku tak ako tu predvádzajú niektorý....vždy som poradil a rozpísal čo bolo treba!!!
Hey hou, let´s go!!!

Užívateľov profilový obrázok
paterlini
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Decembra 2010, 10:21

Príspevok od užívateľa paterlini » 28. Decembra 2010, 10:13

pavuka som dostal necakane a co to som si precital o nom, ale nemam prakticke skusenosti...

skuste ist na motorke, ak mate iba teoreticke informacie.
skuste ist zjazd na biku, ak mate iba teoreticke skusenosti
zhanam A. versicolor a B. smithi
(BA)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Decembra 2010, 10:59

Swiftt - mas G. roseu z odchytu. Ide o dospelu samicku kt. sa moze a nemusi zvliect tak skoro. Ak ma maly abdomen a neprijma potravu , moze to byt trosku problem. Ale pokial pije vodu, da sa ...,

Nechcem strasit ani nic insie, ale ak zdochne necuduj sa. Ked tak si vezmi kontakt na Aero-a a popis s nim. Mal tiez z obchodu odchytovku.


paterlini - vidis, uz sa ti zvlieka, urco ho nepostrekuj. Nechaj ho na pokoji, pokial nedokonci cely svoj zvliekaci proces a ritual. Krmit az o 2 tyzdne. Po zvleku a vytvrdnuti mu naros tak aby sa napil. A nemusis rosit vzdy, kazdy den, je to viac stres. Staci dobre popolievat a narosit iba naozaj obcas.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
paterlini
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Decembra 2010, 10:21

Príspevok od užívateľa paterlini » 28. Decembra 2010, 11:07

adi toto ma tiez zaujimalo, ci rosit len sklo, rosit sklo + substrat alebo len "polievat"
zhanam A. versicolor a B. smithi
(BA)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Decembra 2010, 11:11

paterlini napísal:adi toto ma tiez zaujimalo, ci rosit len sklo, rosit sklo + substrat alebo len "polievat"
Nerosit , polievat :wink:

A ak chces veeeeeeelmi, silou mocou rosit ..., coz je zbitocne. Tak sklo, pavucinku, trosku. Aby boli kvapky a mal sa z coho napit. Ale .. kazdy pavuk zvlada vodu inak.

Napr. polopustna Chromatopelma nema vodu velmi rada, ale pred zvlekom sa nechavala s radostou rosit a pekne pila. Inak vzdy zdrhla :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Luki
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 5. Apríla 2008, 14:51
Re: Moj pavuk neprima uz vysie mesiaca potravu

Príspevok od užívateľa Luki » 30. Januára 2011, 20:36

Zdravim,
Nechcel som zakladat novu temu tak to dam sem moj smithi mal by byt okolo 7zvleku uz cez 2mesiace nechce primat potravu davam mu tam cvrckov skusal som aj mucne cervy a nic.Teplotu ma izbovu cez den okolo 21-22 v noci okolo 20 stupnov. Obcas mu porosim mysku s vodou ma.Dnes som ho pozeral a je niaky strasne malatny myslel som ze sa ide zvliekat tak som ho prevratil na chrbat lezal tak polku dna a teraz sa pretocil a dava nohy stale pod seba neviem co mu je ale nezda sa mi v poriadku je strasne apaticky.Neham ho v klude a uvydim ak by niekto vedel co s nim moze byt dajte vedet vdaka pekny vecer.

Tu je este foto
Obrázok

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Moj pavuk neprima uz vysie mesiaca potravu

Príspevok od užívateľa Jacob » 30. Januára 2011, 20:42

ahoj....no mam pre teba zlu spravu.....to že dava nohy pod seba to je znak toho že pomali umiera....neviem v čom je problem, pišeš že napajačku ma tak dehydrovana by nemala byť....teplota pri tomto druhu môže byť aj izbova no lepšie je tych aspoň 27 C.....podľa mňa už jej asi niet pomoci :? nech sa vyjadria aj iny :?: :idea: a ešte k tomu zvliekaniu, pred zvlekom si vždy pavuk urobi pavučinove lôžko a prevrati sa sam :!:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Moj pavuk neprima uz vysie mesiaca potravu

Príspevok od užívateľa Sceptic » 30. Januára 2011, 21:22

Luki napísal:myslel som ze sa ide zvliekat tak som ho prevratil na chrbat lezal tak polku dna
Neviem ake su tvoje znalosti ale pavuk sa pred zvlekom prevrati na chrbat zasadne sam. Ine zasahy nie su moc ziaduce.

Luki napísal: a teraz sa pretocil a dava nohy stale pod seba neviem co mu je ale nezda sa mi v poriadku je strasne apaticky.Neham ho v klude a uvydim ak by niekto vedel co s nim moze byt dajte vedet vdaka pekny vecer.
Z tej fotografie mi nie je jasne ci ma cierny abdomen (javi sa to tak, ze ano). Zvys mu teplotu, vzdusnu vlhkost a premocis mu substrat tak aby sa mohol z neho napit kedze asi nema silu "obsluzit" sa pri napajacke. Premoceny substrat mu neskor vymenis. Lepsie riesenie moze byt, ze das pod neho poriadne navlhceny papierovy obrusok. Tiez sa z neho moze napit. Nechaj mu ho len par hodin aby so zvysenou vlhkostou nechytil ziadnu plesen. Ako ti uz napisal Jacob to, ze dava nohy pod seba je znak, ze umiera. Napis ako to dopadlo.

Luki
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 5. Apríla 2008, 14:51
Re: Moj pavuk neprima uz vysie mesiaca potravu

Príspevok od užívateľa Luki » 30. Januára 2011, 21:32

No abdomen ma cierny tak som mu navlhcil ten substrat okolo neho a neham ho v klude ale neviem no :( zatial vdaka potom napisem ako to dopadlo

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Moj pavuk neprima uz vysie mesiaca potravu

Príspevok od užívateľa sharky » 31. Januára 2011, 13:20

moja smithi nezrala od septembra a zvliekla sa v minuly tyzden asi , a tiez bola 7 zv.
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Luki
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 5. Apríla 2008, 14:51
Re: Moj pavuk neprima uz vysie mesiaca potravu

Príspevok od užívateľa Luki » 31. Januára 2011, 16:16

sharky vdaka za info fi ha to bolo pekne dlho teda som nevedel ze aj mensie zvleky dokazu drzat taku hladovku.No takze smithi zatial zije je od vcera na tom istom mieste navlhcenom dufam ze sa vschopi...

Obrázok

Luki
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 5. Apríla 2008, 14:51
Re: Moj pavuk neprima uz vysie mesiaca potravu

Príspevok od užívateľa Luki » 3. Februára 2011, 16:09

Takze nove info pavuka som nasiel dnes ked som prisiel z roboty mrtveho :( Vcera sa este trocha hybal a dnes uz konec neviem co sa mohlo stat :(

Obrázok


Napísať odpoveď