je to normalne spravanie?

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

horible
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17. Októbra 2007, 00:23
Re: je to normalne spravanie?

Príspevok od užívateľa horible » 5. Mája 2011, 14:31

prepacte za kvalitu ale bolo to fotene telefonom trochu vacsia fotka

Užívateľov profilový obrázok
Istar
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 26. Februára 2010, 15:58
Bydlisko: Ostrava
Re: je to normalne spravanie?

Príspevok od užívateľa Istar » 5. Mája 2011, 15:05

Jestli je to světlejší na těch stěnách krabičky vysrážená voda, tak je to hodně špatně. Píšeš, že máš B. boehmei ale nevypadá to, že bys nejdřív vstřebával nějaké info o chovu, to bys potom věděl, že tento druh není zrovna milovníkem vlhka. Máš tam hrozně moc vlhko!!!!
Jinak to co píšeš je úplně normální, pavouci většinou nevynikají v lidových tancích, akrobacii či jiných formách kreativního pohybu :D Pavouci prostě "jsou". Zkus si opravdu přečíst nějaké info o chovu a hlavně ji tam hodně uber té vlhkosti.
Já chovám B. boehmei v podstatě na suchém substrátu, vlhčím vždy jen jeden rožek krabičky.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: je to normalne spravanie?

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 5. Mája 2011, 18:18

inak na tej krabicke nevidim ani ziadne diery :idea: :?:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: je to normalne spravanie?

Príspevok od užívateľa Jednasest » 5. Mája 2011, 20:28

nova krabicka, do nej vyschnuty lignocel, trochu :!: poliat roh krabicky jak pise Istar.. a samozrejme vetracky. a ked pises, ze je to 2zv, tak ju daj do filmovky, alebo krabicky kus vacsej jak filmovka, ona taky priestor nepotrebuje.. a citaj viac o druhoch, ktore kupujes :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: je to normalne spravanie?

Príspevok od užívateľa Aero » 5. Mája 2011, 22:03

Tak jak píšu chalani ... veľa vody a žiadne vetranie ... ak by si mal nejake časte otazky člunde piš Sukromne spravy alebo Ti dam kontakt, boehmeiku mam, aj ine brachypelmy kľudne som ochotný Ti poradiť, aj s banalitami.
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
simon
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 16:47
Bydlisko: Oslany
Kontaktovať užívateľa:
Re: je to normalne spravanie?

Príspevok od užívateľa simon » 6. Mája 2011, 19:26

Aero napísal:veľa vody a žiadne vetranie
Dufam že si sa len pomýlil :!:

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: je to normalne spravanie?

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 6. Mája 2011, 21:16

on myslel ze v inkriminovanej salatovke je vela vody a ziadne vetranie ... aj ked mne sa tam maria nejake dierky vo vrchnaku ...
zaujimave ze majitel este nevyjadril
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: je to normalne spravanie?

Príspevok od užívateľa Jednasest » 6. Mája 2011, 22:41

ja by som rad videl toho pavuka, ci vobec este zije.. :|
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

horible
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17. Októbra 2007, 00:23
Re: je to normalne spravanie?

Príspevok od užívateľa horible » 7. Mája 2011, 12:40

no tak tie svetlejsie miesta na tej krabicke je fakt vyzrazana voda.Ono je pravda ze som ten substrat rosil ale neako som to prehnal som to rosil s rozprasovacom a vyslo mi trochu viac no skor viac ako trochu vody tak.Diekry na vetranie tam mam na vrchnaku som urobil sest dierok na vetranie na bokoch som nerobil.A ta salatovka mam no mal osm ho tam preto lebo som chcel mat s neho radost a vidiet ho a som si myslel ze bude rad vo vacsom priestore keby ze sa nahodou rozhodol ze bude cipernejsi.Ono mozno vadi aj to ze som nanho zasvietil s lampou aby sa mu tam urobila vlhkost a teplo no ale ziarovka v tej lampe je 40w to bude asi trochu vela.Inak pavuk najskor nezije lebo ja osm musel ist do babky takze som ho dva dni nevidel ale dns rano prisla mama s domu hovorila ze sa nehybe tak uz je isto mrtvy.Aero dakujem isto sa ozvem ked budem chciet nieco vediet aby som sa konecne mohol radovat ze mam pavuka a ze narastie a bude vyzerat ako skutocna dospela boehmei

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: je to normalne spravanie?

Príspevok od užívateľa Aero » 7. Mája 2011, 13:13

2simon: to bol opis realnej situacie nie rada neboj :-D
2horible: ak sa nehýbe to ešte neva, ale ak sa nehýbe ak doňho štuchneš tak už je zle ... zistiš podľa nôh, ak ich má tak poskladané pod sebou akoby na nich sedel tak je finito ... na začiatok by som ti radil nejakeho pavuka z brazilských druhov, maju vlhkosť oveľa radšej takže ak to nechtiac preženieš nie je to taka hrôza, viac im chutí jesť brachypelmy vedia vymýšľať dosť ... keďže lepšie papajú tak aj rýchlejšie rastú. Nevýhodami sú trochu väčšia prudkosť ale nič také čoho by sa bolo treba báť a menšia farebnosť napr u lasiodor. Ale čo strácajú na kráse dobiehaju na aktivite oproti brachypelmám. Alebo si splaš jednoho brazilca a nejakú bachypelmu, budeš aspoň vidieť rozdiely :)
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: je to normalne spravanie?

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 7. Mája 2011, 13:18

6 dierok spendlikom alebo este nieco tensie? absolutne nedostacujuce vetranie na tak velku krabicu
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: je to normalne spravanie?

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 7. Mája 2011, 13:27

ja som musel dat vcera 60w ziarovku bo stara mi praskla a doma bola zima (17 stupnov) tak som to vstko ohradil kartonom a bola tam teplota okolo 24-25°C ... odisiel som babke, vecer sa vratil a niekto zakuril ... doma uz bolo 22°C a pri pavukoch 32... uz som myslel ze to secko pokapalo ale nastastie je vsetko v poriadku.

a teraz co som chcel povedat - 40w ziarovka by bola vela leda by si ju dal dnu do tej skatulky ... ak sa nehybe, mozno vyuzil sancu ze je tam vysoka vlhkost a siel sa zvliekat ... ale ktovie ak si ho vyhodil do kosa (ak predpokladam spravne) tak uz je bud mrtvy alebo zdrhol,
a pavuk za dva dni pravdepodobne nezdochne nech by mal sebehorsie podmienky co sa tyka vlhkosti ... teda myslim
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: je to normalne spravanie?

Príspevok od užívateľa Aero » 7. Mája 2011, 15:06

ono k žiarovke 40 W vie dobre žhaviť na kratku vzdialenosť ... ba až moc ... na diaľku je zas slabá kvôli rozptylu ... skôr by som šiel do usmernenej a stačí ti 15 W ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

horible
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17. Októbra 2007, 00:23
Re: je to normalne spravanie?

Príspevok od užívateľa horible » 8. Mája 2011, 09:49

nie spendlikami som tam nenerobil dierki ale niecim vacsim maju v priemere asi tak pol centimetra no ale asi to nestaci.No k tim noham nemala ich celkom pod sebou boli tka normalne a potom trosku stiahnute ale nie ze pod sebou celkom ale je pravda ze skusal som stuhcnut do zemini prinej alebo potom uz donej ale nehybala sa tak to potom uz je isto ponej ako som predpokladal.A vyhodeneho ho este nemam stale ho mam doma mozno prijdem domova pozriem a on zije a bola to len taka klinicka smrt


Napísať odpoveď