Grammostola rosea(red)

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
ondro22
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 16. Mája 2011, 18:18
Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa ondro22 » 16. Mája 2011, 18:31

Mam roseu asi 3 roky kupoval som ju v chovprodukte kedze som vtedy o pavukoch vedel len malo, je to adultna samica zvliekla sa mi mesiac po privezeni domov potom po roku a pol a teraz uz takmer rok nie..... moj problem je ze drzi hladovku uz vyse pol roka tomu sa necudujem ale abdomen ma uz odost mensi ako hlavohrud... ked som jej pred tyzdnom hodil svrcka tak ho zakusla potom zneho vytiahla chelicery nechala ho pod sebou a nezaujimala sa onho no svrcek za 2minuty zasa behal po terarku takto ho zakusla este raz potom som rano nasiel cvrcka mrtveho no pavuk sa ho ani nedotkol nechal som ho tam este den a nic mam sa niecoho bat?? nohy pod seba nekrci vyhrievam 15w cervenou ziarovkou v terarku ma na jednej strane pri ohreve 25-26stupnov a na opacnej strane tak 22stupnov ma tam napajacku a moc nevlhcim substrat ak by ste potrebovali foto mozem prilozit... a este ked som kupoval pavuka mala napisane len ze je to grammostola podla obrazkov z internetu som usudil ze je to rosea red... za odpoved dakujem vopred

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa paint » 17. Mája 2011, 17:43

hoď sem fotku, pokiaľ by sa dalo z vrchnej aj spodnej strany...


Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa Sceptic » 17. Mája 2011, 20:26

Ten abdomen sa ti moze zdat o nieco mensi ale nie to kriticke stadium. Ani hladovka, ktoru teraz drzi 6 mesiacov, nie je sice optimum, obcas proste nezeru. Stale udrzuj podmienky chovu ako doteraz, hlavne je aby mala vodu. To lokalne vyhrievanie mozes kludne vynechat. Obcas jej daj nejaku potravu a ked si nezoberie skusaj dalej.

ondro22
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 16. Mája 2011, 18:18
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa ondro22 » 17. Mája 2011, 22:43

okej diki moc , uz sa mi to zdalo divne ale ked to este neni kriticke tak hadam sa rozozere casom dik

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa paint » 18. Mája 2011, 17:40

Ked mam povedat pravdu, cakal som ze to bude adult samec.Podla 4 fotky je to samica a myslel som, ze bude mat mensi abdomen. Tu ziarovku zrus, ide leto-zbytocne. :) Este nemusis panikarit, az po roku hladovky.

ondro22
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 16. Mája 2011, 18:18
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa ondro22 » 31. Mája 2011, 12:59

Okej tak dopadlo to asi takto pavuk uz zozral asi 5 svrckov ibaze som neska nasiel v terarku ako keby zvlecku ibaze samotnu hlavohrud nic ine. Vcera som dal pavukovy svrcka a nic tam vtedy nebolo je to normalne. Este sa mi nieco take nestalo. Je to iba ten vrch hlavohrude kde ma pavuk svoje kukadla, oci.

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa sharky » 31. Mája 2011, 14:30

a nezahrabal niekde tu zvlecku alebo mne niekedy zvykne parahybana dobre pokrcit zvlecku .
to ostatne my si tam mal najst niekde pri rastline ak mas nejake alebo ak je vyssia vrstva ju mohla zahrabat ale rosea sa mi ako hrabavy pavuk moc nevidi :DD . a ako vypada pavuk ? ? ? ak sa zvliekol a este mu tam beha cvrcok ho rychlo vyber lebo pavuk po zvlkeu je zranitelny a cvrcky ho niekedy mozu obzrat . a ak tam je si mal velke stastie ze mu pocas zvliekania nieco nespravil. drzim palce :wink: pripadne daj fotku pavuka a ak ma pavuk carapax v poriadku tak tu zvlecku urcite niekde straril.
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

ondro22
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 16. Mája 2011, 18:18
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa ondro22 » 31. Mája 2011, 16:55

no tak idem skusit prehrabat ten substrat alebo to tam kuknut ale rastlinu tam nemam len taky kus kôry velky ktory mu robi celkom velku skris je to taka dlha strbina.... neviem preco som to tam nasiel lebo vecer som dal pavukovy svrcka a ten zaliezol do ukrytu (svrcek) no asi za 2 hodiny som videl jak si nanom pavuk uz pochutnava a rano som nasiel uz iba taku zoschnutu supku po svrckovy a hned vedla toho lezala ta zvlecena hlavohrud. dam priebezne info jak to dopadlo

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa sharky » 31. Mája 2011, 17:41

kedy das foto ? daj foto aj tej hlavohrude .
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

ondro22
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 16. Mája 2011, 18:18
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa ondro22 » 31. Mája 2011, 19:43

no tak neviem ale tu je ta fotka terarko som pozrel len tak zbezne ze som mu nadvihol tu koru ale nechcel som mu to rozkopavat lebo ma zeminu trocha zasietovanu ale neni nic videt. Ziadnu zvlecku som nenasiel.

http://imageshack.us/photo/my-images/860/dsc4606.jpg/

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa sharky » 31. Mája 2011, 20:08

tak neviem ale vypada ako cerstvo zvleceny pavuk . no cudne je ze hovoris ze vcera vecer jedol a je zvleceny ... radsej by sa k tomu mal vyjadrit ADI alebo kto
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa paint » 31. Mája 2011, 20:09

Slušná fotka 8) , áno jedná sa o časť zvlečky - vrchnej časti hlavohrude, viditeľne je po zvleku krajšie vyfarbená, preto nechcela žrať :), zvliekla sa ti možno pred 2 týždňami a ani si si to nevšimol, zbytok zvlečky tam musí byť...

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa sharky » 31. Mája 2011, 20:12

tak mal som pravdu :D vela stastia tebe a roseike :D
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

ondro22
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 16. Mája 2011, 18:18
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa ondro22 » 31. Mája 2011, 20:24

no lenze ked by sa mi zvliekla pred dvoma tyzdnami jakto ze tam bola ta hlavohrud az teraz to mi ju jako doniesla ukazat ze kukni sa ty pako zvliekla som sa? :D a este som jej daval pred vyse tyzdnom potravu a stala sa mi taka zvlastnost (ja som asi vazne divny pripad :D) ze som jej dal cvrcka toho zakusla a ked som prisiel po 15min tak lezala na chrbte cvrcek v "papluli" tak som sa lakol ze co mi cvrcek prevratil pavuka a zere ho nie tak som len pootvoril terarko ze to kuknem z blizka a pavuk hned skocil na nohy..... nebol som teraz cez vikend doma 3dni nemohlo to byt skor teraz? ale kde je potom ta zvlecka ten zbytok mam to cele prekopat?

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa sharky » 31. Mája 2011, 20:54

tak tak .
ako hercules sa ti na chrbat da aj pri jedeni :D ale rosea ? :D
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

ondro22
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 16. Mája 2011, 18:18
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa ondro22 » 31. Mája 2011, 21:41

To mam urcite nejakeho mutanta zabijaka :D no tak som zvedavy hadam bude normalne zravat jak aj teraz zacala a hentaka hladovka uz moc nebude. Tak vam vsetkym diki za info vela ste pomohli. Dufam ze uz taketo zaciatocnicke veci nebudem muset riesit. Dik

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa kurec » 2. Júna 2011, 10:31

Uvažoval jsem zda to tady napsat nebo ne, ale jelikož čekám na výsledky mé zkoušky ze včerejška a mám čas, tak tady něco napíšu.
Chlape, nepročítal jsem každej post, jen ten první. Chce to něco o těch pavoucích přečíst, než se začneš ptát, není to jen o tom, že si domů koupim "krvelačnou tarantuly" a pak budu před kamarády frajer. Ikdyž evidentně nemáš ani základ z knih od Kovaříka, tak si aspoň projeď věci na tehle stránce ( všechno je tady pěkně roztřízené, zajímavé články ať už taxonomie, nebo bitereports ). Nemusíš si číst jen o Grammostolách ale taky o jiných druzích.
U první pavouky u začínajících chovatelů zabije právě přílíšná starost/neznalost chovatele. Z toho co si tady napsal to taky tak vyplývá.
Pavouk ikdyby nežral s tím že ty se ho budeš snažit krmit, tak hold umře. Jak napsal Iverson na arachnomanii, pavouk který nežere a má tu možnost, tak prostě nechce.

Tímhle postem tě nechci odradit, nebo se nad tebe nějak povyšovat, jen chci aby si ten "chov" vzal trošku vážně, a neptal se tady na každou banalitku,kterou si můžeš po 20 sekundách googlení najít sám :? :wink:

s pozdravem Tomáš Kurečka

ondro22
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 16. Mája 2011, 18:18
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa ondro22 » 2. Júna 2011, 12:26

Pohode neberem to nijak zle len v tom prvom poste som sa chcel opytat na konkretnu vec lebo ten pavuk sa uz naozaj stale len zmensoval a takto to islo dlho forum som presiel cele o brachypelmach aj gramostolach to je celkom dost informaci. Lasiodora.sk tak to som precital asi 3x komplet cele a vzdy ked si to citam znova tak si ztoho zoberem nieco navyse. Co som pozeral posty od inych ludi tak som stale cital ze podali malo info preto aby niekdo mohol poradit tak som sa to snazil napisat co najobsiahlejsie prilozil fotky chcel som poradit od niekoho skusenejsieho lebo predsa len v nasom malom meste nepoznam nikoho kdo by choval pavuky a chcel som vedet nazor o mojom konkretnom pripade a tak sa zase nieco dozvedet nove. Som sice zaciatocnik ale mam toho nacitaneho nie vela ale celkom dost jak hovorim tuto stranku aj forum mam viackrat prebrate aj z googlo toho dost. Tak dufam ze to ako vysvetlenie staci preco som zalozil tento topic lebo som chcel vedet nazor nato ze ci je ten chov dobri a ci je to vsetko v pohode a ked je nejaka chyba tak som len rad ked mi ju niekto povie pretoze aspon tomu pavukovy spravim lepsie podmienky. Kamaradom sa s pavukom ani nechvalim vecsina sa ho boji takze tak. Dik za post. Adios

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea(red)

Príspevok od užívateľa kurec » 2. Júna 2011, 13:55

ondro22 napísal:Pohode neberem to nijak zle len v tom prvom poste som sa chcel opytat na konkretnu vec lebo ten pavuk sa uz naozaj stale len zmensoval a takto to islo dlho forum som presiel cele o brachypelmach aj gramostolach to je celkom dost informaci. Lasiodora.sk tak to som precital asi 3x komplet cele a vzdy ked si to citam znova tak si ztoho zoberem nieco navyse. Co som pozeral posty od inych ludi tak som stale cital ze podali malo info preto aby niekdo mohol poradit tak som sa to snazil napisat co najobsiahlejsie prilozil fotky chcel som poradit od niekoho skusenejsieho lebo predsa len v nasom malom meste nepoznam nikoho kdo by choval pavuky a chcel som vedet nazor o mojom konkretnom pripade a tak sa zase nieco dozvedet nove. Som sice zaciatocnik ale mam toho nacitaneho nie vela ale celkom dost jak hovorim tuto stranku aj forum mam viackrat prebrate aj z googlo toho dost. Tak dufam ze to ako vysvetlenie staci preco som zalozil tento topic lebo som chcel vedet nazor nato ze ci je ten chov dobri a ci je to vsetko v pohode a ked je nejaka chyba tak som len rad ked mi ju niekto povie pretoze aspon tomu pavukovy spravim lepsie podmienky. Kamaradom sa s pavukom ani nechvalim vecsina sa ho boji takze tak. Dik za post. Adios
Ale od toho tady tahle sekce je, ale tvůj problém co si psal v prvním postu se tu řešil taky x-krát :wink:


Napísať odpoveď