Utiekla mi lasiodora parahyba

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Emilio
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27. Mája 2011, 19:15
Utiekla mi lasiodora parahyba

Príspevok od užívateľa Emilio » 27. Mája 2011, 19:30

Zdar,
viete mi niekto poradiť, ako mám chytiť utečenca - 10 zvlekovú samicu l. parahybana. Utiekla mi niekedy počas tejto noci zo zle zatvoreného terária. V miestnosti, kde ju chovám som prehľadal všetko, ale nenašiel som ju. Predpokladám ale, že tam niekde je schovaná alebo vbehla tak max. vedľa do špajze. Myslím, že tieto pavúky nemajú zrovna cestovateľskú povahu, alebo sa mýlim? Poznáte niekto nejaký trik na odchyt? Budem Vám vďačný za každú radu.
Zatiaľ mi kamarát poradil nalákať ju na navlhčenú handru a čakať, kedy sa vylezie osviežiť.

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Utiekla mi lasiodora parahyba

Príspevok od užívateľa Jednasest » 27. Mája 2011, 20:11

tak tak, handra, a este hladaj v okoli terarka, za terarkom, pod.. ona sa dokaze zapchat vsade :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Utiekla mi lasiodora parahyba

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 27. Mája 2011, 20:15

su zarucene teorie ktore zarucene nefunguju :wink: jednym z nich je aj spominana handra...za skusku nic nedas ale vela si od toho neslubuj
jednoducho si v noci privstan a mozno bude niekde popri stene pochodovat
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Utiekla mi lasiodora parahyba

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 27. Mája 2011, 20:46

jj hlavne cosa tyka suchomylnych pavukov tak hadru mozu fakovat, takisto aj parahybana - aspom ta moja
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Utiekla mi lasiodora parahyba

Príspevok od užívateľa adi » 28. Mája 2011, 11:26

handra a ine metody su BLUD.

Odporucam jednu vec - zamysliet sa nad tym, kde sa mohol schovat ( zvazit vsetky moznosti a priblizit sa pavuciemu "uvazovaniu" )

alebo secko DOKLADNE prehladat ( ale ziadne presuvanie nabytku a pod - rozruch ho vyrusi a on sa potichu presunie)

alebo striehnut :) On vecer pojde na prechadzku.

A zalezi aj na tom, ako je nazraty, napity a kedy sa zvliekal.


Vela zdaru.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Utiekla mi lasiodora parahyba

Príspevok od užívateľa Aero » 28. Mája 2011, 22:40

Len tak popri reči, bolo by milé nájsť za skriňou zvlečku :-D
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Utiekla mi lasiodora parahyba

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 29. Mája 2011, 13:44

aj tak si myslim ze najlepsie je najprv prezriet oblecenie, obuv, vsetky tmave kuty, rohy presvietit baterkou... 10zv parahybana uz musi byt velka ako pol dlane a neschova sa len tak lahko ako maly pavucik

ale aj tak je najlepsia prevencia pred utekom, radsej vsetko skontrolovat dvakrat, co chcete robit ak sa raz dostanete k tami veciam ako su Androctonus alebo nedajboze Phoneutria a zdrhne vam to...

pokial mate podozrenie ze pavuk by sa mohol dajmetomu prehryzt vetracou sietkou (plast, jemny kov) tak to pravidelne kontrolujte v akom je to stave, ci si stym pavuk ma/nema sancu poradit - vidno to ci je to nejak poskodene alebo nie

myslim ze vdaka takimto blbostiam a drobnostiam sa pak riesia take veci ako v "pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov" a nevem ako ostatnych no mna to pekne *nechcem ban ale ma tu byt epresivne slovo :)*
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Utiekla mi lasiodora parahyba

Príspevok od užívateľa kurec » 29. Mája 2011, 15:07

Poslední útěky P.rufilata ( nalezená za plakátem ) , H. laticeps ( v šuplíku ale na horní straně, spodek dalšího šuplíku ) , C. darlingi ( v rohu pokoje pod zhrnutým kobercem )

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Utiekla mi lasiodora parahyba

Príspevok od užívateľa sharky » 29. Mája 2011, 18:18

hmm . nic k teme ale preco nenapises do temy ktora uz existuje a zakladas novu ? je tu xxx. takych tem.
( ano viem ze mi napisete ze kedysi som robil to iste :D )
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Utiekla mi lasiodora parahyba

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 29. Mája 2011, 20:53

podelim sa teda aj ja ... nesom svaty ale pavuky mi utecu vzdy na dohlad, napsoledy 2cm v nohach S. calceata kvoli ktorej som musel o polnoci vylomit prah na dverach :D ... nebolo mi to smiesne :roll:
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Dany
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26. Marca 2009, 08:12
Bydlisko: Ústí nad Labem
Re: Utiekla mi lasiodora parahyba

Príspevok od užívateľa Dany » 11. Júna 2011, 08:03

Já nedávno zapoměl zavřít tera u adult samice geniculaty.Ráno koukám skřínka celá potažená pavučinou a ona spokojeně v terku. Proběhla se přes noc a pak se vrátila domu :wink:


Napísať odpoveď