Potrebujem identifikovať pavúka

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Potrebujem identifikovať pavúka

Príspevok od užívateľa Sceptic » 26. Septembra 2012, 18:11

Uz je nejaky vitaz? Kto vie nech posle 3 PM za sebou, podmienky sutaze nie su presne specifikovane :). Na zaciatok mozeme vylucit B. albopilosum. Mozno Z0oMb3E-ho skryty altruizmus posle postou P. metallica. Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
simon
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 16:47
Bydlisko: Oslany
Kontaktovať užívateľa:
Re: Potrebujem identifikovať pavúka

Príspevok od užívateľa simon » 26. Septembra 2012, 19:19

Sceptic napísal:Uz je nejaky vitaz? Kto vie nech posle 3 PM za sebou, podmienky sutaze nie su presne specifikovane :). Na zaciatok mozeme vylucit B. albopilosum. Mozno Z0oMb3E-ho skryty altruizmus posle postou P. metallica. Obrázok
Ja som tipol správne, ale poslal som len jednu PM :?

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Potrebujem identifikovať pavúka

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 26. Septembra 2012, 19:30

mea lusus regule me...no dobre kedze uz sa to tu zacalo spekulovat ohladne podmienok (co ma dokonca tesi) ukoncujem hadanie a pomerom 2/4 mame teda vitazov dvoch ktori spravne identifikovali adultneho samca oligoxystre diamantinensis...vitazi mozu cakat prekvapko :arrow:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Nita
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:56
Re: Grammostola pulchripes (ex aureostriata)

Príspevok od užívateľa Nita » 22. Decembra 2012, 23:12

Ja mám doma 5-6 zv. no ešte stále sa nevyfarbuje, je takej hnedo ružovej farby, čo pozerám fotky 6zv. pulchripes, sú tmavšie, oproti nim je moja ružová. Má to nejaký dôvod?

1. je to určite tento druh?
2. nemusí sa vyfarbovať každý jedinec rovnako

Bolo mi povedané že je to tento druh, rodičov som bohužial nevidela :lol: ..ale myslím že áno, pomaly rastie, je kludnej zvedavej povahy, žravá, robí si menšie nory..... ale ružovkastá =D žiadne pásy sa ešte nečrtajú.. abdomen je takmer čierny, s bielymi chlpkami...

Užívateľov profilový obrázok
Kaco
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 17. Mája 2012, 18:06
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
Re: Grammostola pulchripes (ex aureostriata)

Príspevok od užívateľa Kaco » 22. Decembra 2012, 23:48

Nita daj fotku a uvidíme :) Ja mám tiež G. pulchripes v približne 6. zv. a je taká hnedo....
zháňam
Pelinobius muticus
Ephebopus murinus
Pachistopelma bromelicola

Nita
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:56
Re: Grammostola pulchripes (ex aureostriata)

Príspevok od užívateľa Nita » 23. Decembra 2012, 00:30

tu je fotka asi spred 1roka medzi tým sa zvliekla a narástla ale farba ostala takáto resp. ešte svetlejšia lebo na fotke stojí tak trocha v tieni
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola pulchripes (ex aureostriata)

Príspevok od užívateľa Sceptic » 24. Decembra 2012, 22:58

Z tej foto je tazko povedat nazor, ktory by mal vahu doveryhodnosti. Ked mas moznost mala si nafotit terajsie sfarbenie a nie sem nahravat neaktualnu rocnu fotografiu. Nejake podobne stadium ako ma ten tvoj tento "neznamy druh" nieco malo Grammostola pulchripes pocas ontogenezy absolvuje. Moja rada je, ze pockas minimalne 2 zvleky a potom to bude iste mozne vylucit alebo potvrdit dany druh. Dost pomaly ti rastie, za rok musis dat aspon 2-3 zvleky pri tychto nizkych stadiach. Moje samice co mam som do 8 zvleku daval zvleky kazde 3-4 mesiace pravidelnych intervaloch. Moje podmienky su casto velmi spartanske - caste kolisanie teploty a obcasne krmenie. Samozrejme je to individualne ale 1 zvlek za rok je podla mna malo. Co naopak moze indikovat, zeby si mohla mat Grammostolu roseu. Nebudeme ale predbiehat, uvidi sa pri sucastnom intervale o 2 roky :).

Kolko zvlekoveho si toho pavuka kupovala? Mas ho od 1 zvleku a u teba absolvoval vsetky do 6teho?

Pretoze ak kupujes pavuka ako 3-4 zvlek to este neznamena, ze tie 3-4 zvleky za sebou ma. Predajcovia casto pocet zvlekov pridavaju. Cize pri nizsom zvleku by sa dalo ocakavat, ze farebna premenenia nie je dokonana. Obcas sa stava, ze predajcovia nechtiac zamenia filmovky s pavukom a dostanes nieco ine ako mas.

Nita
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:56
Re: Grammostola pulchripes (ex aureostriata)

Príspevok od užívateľa Nita » 25. Decembra 2012, 21:38

Pavúka som dostala od kamaráta on mi tvrdil že má 3 alebo 4 zv. za sebou ja ju mám 2 roky zvliekla sa u mna asi 4 krát čo je divné lebo pochybujem že už má 8 zv. takže musel povedať xxx. Človek od ktorého mal pavúka on je seriózny chovatel. Pridávam terajšiu foto zo včera

SLUŠNE !!!! Blondi :-)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola pulchripes (ex aureostriata)

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 25. Decembra 2012, 21:41

Nita napísal:Pavúka som dostala od kamaráta on mi tvrdil že má 3 alebo 4 zv. za sebou ja ju mám 2 roky zvliekla sa u mna asi 4 krát čo je divné lebo pochybujem že už má 8 zv. takže musel povedať xxx. Človek od ktorého mal pavúka on je seriózny chovatel. Pridávam terajšiu foto zo včera

SLUŠNE !!!! Blondi :-)
Tvrdiť mohol čokoľvek :-). Prečo pochybuješ, že by to mohol byť ôsmy zvlek? Myslím, že viacerí by sme chceli vedieť meno toho seriózneho chovateľa :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Nita
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:56
Re: Grammostola pulchripes (ex aureostriata)

Príspevok od užívateľa Nita » 25. Decembra 2012, 21:44

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola pulchripes (ex aureostriata)

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 25. Decembra 2012, 21:46

z fotky nie je vidieť, aký je pavúk veľký...len tak mimo..v akom veľkom terárku ho chováš???
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola pulchripes (ex aureostriata)

Príspevok od užívateľa Sceptic » 25. Decembra 2012, 22:18

Riadne makro :). Podla zrkadielka mas urcite Americky rod, druh si nedovolim este povedat. Mozno ta pavuk este prekvapi a nakoniec to bude Grammostola pulchripes.

1. Pri pocte zvlekov ta oklamat nemusel ak si pomylil filmovky a mas doma nieco ine ako Grammostola pulchripes, ten pavuk moze mat kludne 7-8 zvlek. Pri zlych podmienkach chovu (teplota, malo potravy) su telove narasty pavuka minimalne a takmer "nemusi" rast, co moze byt aj tvoj pripad.

2. Skus ju dat do mensieho teraria, nieco malo zvysit teplotu a intenzitu krmenia, zvysis tym pocet zvlekov za rok.

3. Kym Brona dospeje mozno budes mat po vysokej skole aj s polovicou Ph.D. za sebou :)

Nita
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:56
Re: Grammostola pulchripes (ex aureostriata)

Príspevok od užívateľa Nita » 25. Decembra 2012, 23:02

Bola v menšom ale to sa mi už zdalo primalé kedže som mala problém ju vybrať ked bolo niečo treba (vyčistiť, vymeniť substrát a pod.) preto som ju dala do vačšieho, viem že to môže byť privelké ale nič medzi týmito dvoma som nezohnala... Kŕmim raz za týžden-je to málo?

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: Grammostola pulchripes (ex aureostriata)

Príspevok od užívateľa jony » 26. Decembra 2012, 14:28

Nita napísal:Bola v menšom ale to sa mi už zdalo primalé kedže som mala problém ju vybrať ked bolo niečo treba (vyčistiť, vymeniť substrát a pod.) preto som ju dala do vačšieho, viem že to môže byť privelké ale nič medzi týmito dvoma som nezohnala... Kŕmim raz za týžden-je to málo?
raz za týždeň stačí.....ako písal sceptic počkaj ešte zo dva zvleky a potom sa uvidí či to je pulchripes aj keď u mňa "viacfarebnonohé" jedince v takejto veľkosti už mali aspoň náznaky farieb na nohách....

lasdor
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13. Novembra 2015, 16:49
Re: Potrebujem identifikovať pavúka

Príspevok od užívateľa lasdor » 13. Novembra 2015, 19:20

Nevie niekto poradit o aky druh ide?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Potrebujem identifikovať pavúka

Príspevok od užívateľa Sceptic » 17. Novembra 2015, 15:34

Ahoj, neviem ci som nieco prehliadol ale bez foto a blizsich info nevieme.


Napísať odpoveď