Acanthoscuria geniculata

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
robok
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13. Januára 2012, 21:40
Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa robok » 22. Januára 2012, 18:32

Zdravim vas.Som tu novy a mam taky problem.Moj pavucik sa stale zahrabava.Dal som mu do terarka kokos a vsetok lignocel co je vo vnutri povynasal von a zatarasil si vchod.Nechcem ho rusit.Je mozne ze sa ide zvliekat?Ide o geniculatu 11z podmienky v terarku tep.24-25 vlh.60-85. viska substratu 10cm z duovodu vysky terarka dxšxv 50x30x40.Dakujem za pomoc.

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa ophiel » 22. Januára 2012, 18:38

robok napísal:Zdravim vas.Som tu novy a mam taky problem.Moj pavucik sa stale zahrabava.Dal som mu do terarka kokos a vsetok lignocel co je vo vnutri povynasal von a zatarasil si vchod.Nechcem ho rusit.Je mozne ze sa ide zvliekat?Ide o geniculatu 11z podmienky v terarku tep.24-25 vlh.60-85. viska substratu 10cm z duovodu vysky terarka dxšxv 50x30x40.Dakujem za pomoc.
o tejto téme je tu toho dosť takže treba si to nájsť, ale určite nerušiť :!: :!: :!: vie čo robí
no PAIN
no GAIN

robok
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13. Januára 2012, 21:40
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa robok » 26. Januára 2012, 22:44

dneska som jej trozka odhrabal zpred vchodu lignocel a za 3hod.ma zase zataraseny vchod.Tak aspon viem ze zije.Mislite ze ona zneho vylezie ked vyhladne.Naposledy zozrala 5cvrčkou a to bolo pred 2tyzdnami.A od vtedy som ju nevidel.dik za rady

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa Fany » 27. Januára 2012, 09:06

5 cvrčkov má na 2 týždne až moc...už ju neodhrabávaj,nevyrušuj :roll:
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa sharky » 27. Januára 2012, 17:32

OMG ,,, neodhrabavaj ju chapes ? , nerus ju uz vobec , a ak sa ide zvliekat a ju vyrusis pri zvleku budes mat stastie ak prezije len s komplikaciami alebo ak vobec prezije . proste jej navlhci a pokojne ju nechat zvliect sa a nerus ju ani po zvleku
a na tvojom mieste si precitam clanky na lasiodore vratane tohoto http://lasiodora.sk/index.php?clanok=vt ... zvliekanie
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

robok
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13. Januára 2012, 21:40
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa robok » 28. Januára 2012, 09:27

diky za rady ale mislim ze sa nejde zvliekat lebo dneska chodi po terarku.mozno si robila len nejaku skrysu.vyzera presne ako pred 2tyzdnami

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa sharky » 28. Januára 2012, 12:12

neni trosku tmavsia ? ak jj taka zvlek bude urcite , a jj mohla si robit skrysu ale aj tak ju zbytocne neodhrabavaj a nerus aby si ju v nej nezasypal .
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 28. Januára 2012, 12:35

sharky napísal:ju zbytocne neodhrabavaj a nerus aby si ju v nej nezasypal .
nejde o to, že by ju mohol zasypať..ak by na ňu nenatrepal kamene alebo nejaké veľké drevo, nič sa nedeje...zo substrátu sa vyhrabe....ale ide to to rušenie--> stres
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

robok
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13. Januára 2012, 21:40
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa robok » 28. Januára 2012, 13:08

nebojte sa odhrabavat ju nebudem urcite.Teraz pozeram na ten kokos tak je cely podkopany.Zda sa mi zkor taka syvšia ako tmavšia.Ale po dvoch tyzdnoch bez potravy a stale rovnake brusko.Inak blondy ta geniculata je od taba

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 28. Januára 2012, 13:26

robok napísal:blondy ta geniculata je od taba
aspoň už viem, kto sa skrýva pod menom robok :-P ....ona vie, čo robí, neboj...ak sa zahrabáva, tak sa zahrabáva...v prírode žijú pod koreňmi, v rôznych dutinách..proste...schovávajú sa ...ak sa vtrepú do nory, tak vedia, že nepriateľ môže zaútočiť len od vchodu, čiže z jednej strany..."majú krytý chrbát" :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

robok
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13. Januára 2012, 21:40
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa robok » 28. Januára 2012, 14:41

Tak to som rad.mam este otazocku.Este som jej nic nedaval zratza tie dva tyzdne a asi ani nemam davat vsak.Ako dlho vydrzi bez potravy,dlho vsak?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 28. Januára 2012, 14:54

robok napísal:Tak to som rad.mam este otazocku.Este som jej nic nedaval zratza tie dva tyzdne a asi ani nemam davat vsak.Ako dlho vydrzi bez potravy,dlho vsak?
ide o to, aký veľký má abdomen :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

robok
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13. Januára 2012, 21:40
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa robok » 28. Januára 2012, 15:09

mislim ze nie celkom maly.Aky by mala mat keby bola hladna

Branko :)
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 18. Augusta 2011, 17:10
Bydlisko: Turčianske Teplice
Kontaktovať užívateľa:
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa Branko :) » 28. Januára 2012, 16:51

Neber to ako buzeraciu :) ale skus si nieco precitat na www.lasiodora.sk prejdi si aspon zaklady a ked nebudes potom chapat tak sa pytaj :) lebo tem ako tvoja je tu milion 5 :) staci hladat :P

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa Aero » 29. Januára 2012, 16:28

Dodám že ak si jej dal 5 cvrčkov musí mať také zásoby živín že až, a dobre nažratý pavúk už nič viac v podstate nepotrebuje tak sa nečuduj že sa schovala a relaxovala :-P
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

robok
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13. Januára 2012, 21:40
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa robok » 30. Januára 2012, 14:40

pocuj branko :) tem ako napr.v kolkom je zvleku aka velka vyrastie a podobnych je tu milion 5 ale co sa tyka konkretne chovu tohto pavuka od skusenych chovatelov je tu fakt malo.Neratam to co je ako popis druhov na hlavnej stranke.Takze sa nehnevaj ale ja stale najpr použivam funkciu hladat a tam mi nic nenajde.

Branko :)
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 18. Augusta 2011, 17:10
Bydlisko: Turčianske Teplice
Kontaktovať užívateľa:
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa Branko :) » 30. Januára 2012, 15:30

robok napísal:pocuj branko :) tem ako napr.v kolkom je zvleku aka velka vyrastie a podobnych je tu milion 5 ale co sa tyka konkretne chovu tohto pavuka od skusenych chovatelov je tu fakt malo.Neratam to co je ako popis druhov na hlavnej stranke.Takze sa nehnevaj ale ja stale najpr použivam funkciu hladat a tam mi nic nenajde.
co sa chovu tyka tu mas toho dost :) fakt staci lepsie pozerat :) nasiel by si aj to ze ked sa ti pavuk zahrabe mas ho nechat tak :) a nie odhrabavat mu substrat z pred vchodu :) uz sa tu pisalo ze co pavuk robi je normalne ;) ty mu mas zabezpecit potravu,ked potrebuje tak vodu a klud :) nic viac mu k zivotu netreba :)

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa sharky » 30. Januára 2012, 17:15

robok napísal:pocuj branko :) tem ako napr.v kolkom je zvleku aka velka vyrastie a podobnych je tu milion 5 ale co sa tyka konkretne chovu tohto pavuka od skusenych chovatelov je tu fakt malo.Neratam to co je ako popis druhov na hlavnej stranke.Takze sa nehnevaj ale ja stale najpr použivam funkciu hladat a tam mi nic nenajde.
hmm o geniculate tu je dost kedze je to dost bezny pavuk v chovoch a je tu o nej tema v DRUHY VTACKAROV - viewtopic.php?f=1&t=40&hilit=acanthoscurria+geniculata
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa otikdb » 31. Januára 2012, 21:45

Pokial terarko alebo krabička nesmrdí od zdochliny, tak je všetko ok. Nerušiť a zabezpečiť dostatok vlhkosti. Keď bude niečo potrebovať, tak vylezie aj sama :)
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)

Užívateľov profilový obrázok
brachypelma73
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 7. Septembra 2011, 08:39
Re: Acanthoscuria geniculata

Príspevok od užívateľa brachypelma73 » 12. Februára 2012, 09:46

Presne jak je tu psane uz nekolikrat....nech ji na pokoji at ma klid pokud by se sla svlekat,pavouci se dost casto zahrabavaji a zatarasuji si vchody do ukrytu.me si napriklad B.albopilosum vyhrabala noru a ma ji lepsi nez C.crawshayi xixixixi:))). Zkratka kdyz je nazrana a nic ji nechybi tak chce relaxovat,ja vagansku nevidel treba i mesic :)) kazdopadne se neboj,nic neobvykleho se nedeje:))


Napísať odpoveď