Brachypelma auratum - nezvykle spravanie

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
ricmond88
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25. Decembra 2011, 15:02
Brachypelma auratum - nezvykle spravanie

Príspevok od užívateľa ricmond88 » 25. Januára 2012, 11:17

zdravim potrebujem pomoct ..teraz som sa zobudil a moja brachypelma.A.je medzi jaskynu a sklom a nozicky pri sebe ..zo zaciatku nejakvila znamky zivota ..ked som trosku pohybal tou jakynou tak sa trosku pohla .ale ledva sa hyba ...nema zaujem sa hybat ..to u nej nebyva zykom ..neviete my poradit co sa moze diat ..?zvliekala sa 26 decembra ..posledu potravu mala cvrcka asi 4 dni dozadu . :cry: :cry: :cry: :cry:

Branko :)
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 18. Augusta 2011, 17:10
Bydlisko: Turčianske Teplice
Kontaktovať užívateľa:
Re: co jej je ?

Príspevok od užívateľa Branko :) » 25. Januára 2012, 15:39

ricmond88 napísal:zdravim potrebujem pomoct ..teraz som sa zobudil a moja brachypelma.A.je medzi jaskynu a sklom a nozicky pri sebe ..zo zaciatku nejakvila znamky zivota ..ked som trosku pohybal tou jakynou tak sa trosku pohla .ale ledva sa hyba ...nema zaujem sa hybat ..to u nej nebyva zykom ..neviete my poradit co sa moze diat ..?zvliekala sa 26 decembra ..posledu potravu mala cvrcka asi 4 dni dozadu . :cry: :cry: :cry: :cry:
Mala dost vody? lebo mne presne toto iste robil N.chromatus ked bol dehydrovany ak nieje tmava resp sa nezvlieka tak ju vyber obrat ju na chrbat a kvapkaj jej na chelicery vodu mozno ze to rozchodi...

Užívateľov profilový obrázok
Pentik
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 18. Mája 2010, 16:16
Bydlisko: NITRA
Kontaktovať užívateľa:
Re: co jej je ?

Príspevok od užívateľa Pentik » 25. Januára 2012, 16:14

Aký to je zvlek ? Ak dáva nohy pod seba daj ju opatrne na vlhkú servítku a niekde kde je teplo a len čakať.

ricmond88
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25. Decembra 2011, 15:02
Re: co jej je ?

Príspevok od užívateľa ricmond88 » 25. Januára 2012, 21:12

No ja nemozem teraz nic podniknut bo sem v praci na pobednej,ano vodz ma dost tak dehydrovana nebude a je to 10 zvlek.ale prednedavnom som volal domov ze jak je na tom a mamina my povedala ze normak je vYlezena na skle,tak som z toho nejak mimo.je to normalne spravanie pavuka ze na obed je ako mrtvy upne tuhy a teraz je uz vyhrabany na skle terarka?

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:
Re: co jej je ?

Príspevok od užívateľa oblHis » 25. Januára 2012, 21:36

všetko čo pavúk urobí je normálne správanie :)
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: co jej je ?

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 26. Januára 2012, 11:16

no konecne...dokonca aj smrt ako dosledok nevhodne nastolenych podmienok, chovu ci nejakej nahlej priciny je normalna

a kym nebudeme vediat viac s pripadnym fotom nic konkretnejsieho ti nikto poradit nemoze :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

ricmond88
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25. Decembra 2011, 15:02
Re: co jej je ?

Príspevok od užívateľa ricmond88 » 26. Januára 2012, 12:11

a co su podla teba nevhodne nastolene podmienky ?hm??..ved vlhkost ..teplotu ma OK...vodu v napoajacke menim kazdy den ...ale dufam ze uz je z najhorsieho vonku ..lebo fak si to nevim vysvetlit ale to bude asi tym ze sem naozaj zacatecnik a je to moj prvy pavuk .ked sem dosel vcera z tej prace vnoci tak normal uz bol pavucik ako novy .znovu bol plachy .behal po terarku .uplne jak vymeneni ..a aj teraz okolo obeda uplne normal .tak dufam ze uz my nebude sposobovat take velke stresi :(

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: co jej je ?

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 26. Januára 2012, 13:16

nevhodne nastolene podmienky su aj to ze kazdy den skusas ci je plachy :D taktiez ze jej menis vodu kazdy den ... proste ju kazdy den vyrusujes ... pokial ma vlhky substrat tak jej dolievaj vodu zakazdym ked jej v myske vyschne, ak jej vyschne za den, tak aj tak par dni pockaj
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

ricmond88
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25. Decembra 2011, 15:02
Re: co jej je ?

Príspevok od užívateľa ricmond88 » 27. Januára 2012, 00:07

tak ale ja sem musel skusit ci je ziva ked sem ju videl v tej polohe jak bola .a povedam bola tuha ..uz sem aj :cry: :cry: ......nema vlhky substrat ...bo sem sa tu desi na fore docital ze brachypelma A. ma mat suchy substrat ..aspon tak to tu kdesi par ludi pisalo ..ze jej netreba ani rosit ..staci ked ma tu mysku s vodu .no tak ale to su poznatky tu z fora .a ne z mojej hlavi.takze asi tak .

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: co jej je ?

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 27. Januára 2012, 10:50

ricmond88 napísal:tak ale ja sem musel skusit ci je ziva ked sem ju videl v tej polohe jak bola .a povedam bola tuha ..uz sem aj :cry: :cry: ......nema vlhky substrat ...bo sem sa tu desi na fore docital ze brachypelma A. ma mat suchy substrat ..aspon tak to tu kdesi par ludi pisalo ..ze jej netreba ani rosit ..staci ked ma tu mysku s vodu .no tak ale to su poznatky tu z fora .a ne z mojej hlavi.takze asi tak .
trošku gramatiky by nezaškodilo :-D
ak tá Brachypelma A. má byť "albopiloska", tak tá má mať trošku vlhkejšie :-) a píš to naopak..nie Brachypelma A., ale B.albopilosum, poprípade B.albiceps :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: co jej je ?

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 27. Januára 2012, 10:58

este by to mohla byt B. anitha :D a nevem ci je este nejaka na "A" ... nemyslim len to ked ma nohy pod telom ... ale kedze pises ze zvycajne je placha a reaguje tak asi to nebolo prvy krat co si skumal jej reakcie. rozhodne by si si mal precitat coto o konkretnom druhu a nie o celom rode Brachypelma ... ak ma pamet neklame u albopilosiek je odporucana vlhkost okolo 80% to uz je dost aj pre Poecku
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: co jej je ?

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 27. Januára 2012, 11:02

ešte je angustum :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: co jej je ?

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 27. Januára 2012, 11:22

Blondi :) napísal:ešte je angustum :-D
aj auratum ...
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

ricmond88
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25. Decembra 2011, 15:02
Re: co jej je ?

Príspevok od užívateľa ricmond88 » 27. Januára 2012, 11:37

je to B.auratum ..a konkretne u ni pisal nekdo ze nepotrebuje vlh. substrat ..a co sa tyka teho ze sem usudzil ze je placha tak to z teho ked barz kedy dojdem domu zaznem si v izbe tak porad skoci ze skla dole a uteka len tak nevim kam .. :) a moju gramatiku nehajte napokoj :D :D :D ...........................a ete neco keby sem mohel do tejto diskusie len tak mimo ..ked sa my cvrcek mota kolem napajacky pcha do zemi to zihadelko a aj kusek rici ..co to robi ?.neklade my tam nejake hnusoby ? :shock:

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: co jej je ?

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 27. Januára 2012, 12:03

tak auratum je Mexiko (ak sa nemýlim) ...tá chce sucho..áno....moje dve adult samice a 10 zvlekový samec agresivitou tiež nevynikajú :-)
a ohľadom toho cvrčka..kladie Ti tam vajíčka :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

ricmond88
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25. Decembra 2011, 15:02
Re: co jej je ?

Príspevok od užívateľa ricmond88 » 27. Januára 2012, 12:20

ja ani nevim ci to je samec alebo samicka :( ..musim odfotit a hodzit tu nekedy foto aby ste my rekli ...a čuj ..to neni dobre ked my tam klade vajca ??..ja ho radik vyhodzim .. :wink:

Branko :)
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 18. Augusta 2011, 17:10
Bydlisko: Turčianske Teplice
Kontaktovať užívateľa:
Re: co jej je ?

Príspevok od užívateľa Branko :) » 28. Januára 2012, 00:09

ricmond88 napísal:ja ani nevim ci to je samec alebo samicka :( ..musim odfotit a hodzit tu nekedy foto aby ste my rekli ...a čuj ..to neni dobre ked my tam klade vajca ??..ja ho radik vyhodzim .. :wink:
:lol: radsej vymen substrat :D :D lebo ked sa ti zacne po tera prechadzat ako mne pred par dnami asi tak 100 cvrckov velkosti mravca nebude s tym sranda :D

Užívateľov profilový obrázok
brachypelma73
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 7. Septembra 2011, 08:39
Re: Brachypelma auratum - nezvykle spravanie

Príspevok od užívateľa brachypelma73 » 12. Februára 2012, 09:53

Pokud ma vlhkost a teplotu a dobre vetrani tak si myslim ze by nemelo jit o nic vazneho,moje B.ruhnaui(albiceps) dela to same,nekdy je jak zmrzla a za chvili zase lita jak pominuta,me to kolikrat pripada jako kdyby spise relaxovala a byla v takovem spanku,takze si myslim ze pokud uz ji mas v poradku tak se neni ceho bat


Napísať odpoveď