Zaciatocnik, prve kroky

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Aero » 6. Marca 2012, 13:10

Zvierata u chovateľov maju väčšinou lepšiu starostlivosť než v obchodoch.

+ už vidim veterinara jak skúma pavúka každého ... vnútorné parazity imo neodhalí a vonkajšie odhalíš aj sám :-P A chcel by som vedieť jak odhalí pavúkovi chorobu keď ešte žije, keď to je problém určiť bežne aj po smrti ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Marca 2012, 22:36

Wiching napísal:Vcera som bol v jednom ZOO obchode v Bratislave - kde mali Brachypelma boehmei - urcite nie adult jedinca - bolo to ovela mensie (v tele mohol mat tak cca 3cm +/-) - za 104€ :lol: a som sa pytal predavacky co tam behala - ze ci to kupovat z obchodu alebo od chovatelov - a povedala ze urcite z obchodu lebo ze nemozem vediet ked to beriem od chovatela, ze ake choroby moze mat ten pavuk resp parazity v sebe a takto v obchode sa na to pozera veterinar atd atd ... :lol: ale za take prachy ty kokso to urcite z obchodu nebudem kupovat :roll:
Tvoja priprava na chov je prikladna, na mna moc zdlhava. Napis chovatelovi zo sekcie VIP. Ten status VIP sme im nepridelili len tak. Ide o dlhorocnych chovatelov. Osobne za niektore druhy, ktore predavaju by som ruku do ohna nedal ale pri beznych druhoch ako Brachypelma smithi, emilia, auratum, boehmei problem nevidim. V sekcii VIP je momentalne len jeden chovatel a predava balicek Brachypelma - za 15 euro dostanes 5 roznych druhov tohto rodu. Odporucam si tento balicek kupit. Jedine co musis spravit je mu napisat, zavolat. Lacnejsie pavuky ako od chovatelov nekupis. Pri malych pavukoch minimalne pol roka - rok nebudes ziadne terarium riesit.



Pavuky si objednas tu:
http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_cat=1&type=vip - v sekcii VIP su overeny predajcovia.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 8. Marca 2012, 21:39

ako citam tento topic uslovie "dobra rada nad zlato" dostava novy rozmer
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Wiching
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 25. Februára 2012, 12:39
Bydlisko: BA okolie
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Wiching » 9. Marca 2012, 20:50

Este ma napadla otazka - mame doma vo vnutri psa. A ked zazvoni niekto tak samozrejme steka :lol: . A ak pes lezi u mna v izbe na posteli tak je to dost hlucne (co bude kusok od terarka, ta postel) :) Moze tento hlasny brechot psa nejako vaznejsie vadit/skodit pavukovi ? :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 9. Marca 2012, 21:10

Wiching napísal:Este ma napadla otazka - mame doma vo vnutri psa. A ked zazvoni niekto tak samozrejme steka :lol: . A ak pes lezi u mna v izbe na posteli tak je to dost hlucne (co bude kusok od terarka, ta postel) :) Moze tento hlasny brechot psa nejako vaznejsie vadit/skodit pavukovi ? :roll:
myslím, že nejak extra nie...nemáš veľmi šancu úplne odstrániť hlasnejšie zvuky....ale...to až tak nevadí...iba ak by si chcel napr. odchov, tak by nadmierny hluk vadil....
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 10. Marca 2012, 02:11

to uz aky musia mat pavuky akusticky zazitok pri pareni byvolov .... alebo nedajboze slonov :D ... hlavne nech ten pes nema dosah na tie skatulky kde budu pavuky, to uz by problem mohol byt, popripade utek, pavuk sa nehlada lahko
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa sharky » 10. Marca 2012, 10:46

este dodam ze nedavaj psovi kvapky proti hmyzu ( ak davas ) v blizkosti pavuka a ak ho potom budes hladkat , pred tym ako pojdes za pavukom si umy ruky
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Wiching
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 25. Februára 2012, 12:39
Bydlisko: BA okolie
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Wiching » 14. Marca 2012, 16:08

Uz zajtra si idem pre mojho prveeeeho pavucika. Vladne u mna troska nervozita a stres ako a ci vsetko spravne a dobre pripravim na prichod a ubytovanie pre neho.

je to cerstvo 11.zvlekova - asi - samica B. smithi (povodny chovatel nevie presne urcit a povedat ci je to samica alebo samec) ale budem sa modlit aby to bola samica

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa jony » 14. Marca 2012, 16:35

11 zvlekov a asi samica.....znie to dosť podozrivo to od koho kupuješ ak to nie je tajomstvo

Wiching
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 25. Februára 2012, 12:39
Bydlisko: BA okolie
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Wiching » 14. Marca 2012, 16:40

Chovatelka z inzeratu na internete. 12. marca som jej pisal maila ci je ten inzerat aktualny a je. A napisala mi ze den pred tym sa cerstvo zvliekol.

http://zvierata.bazos.sk/inzerat/137097 ... smithi.php

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa jony » 14. Marca 2012, 16:49

No tak to máš ozaj na 50% išlo mi o to či sa nejaký chovatel nechce zbaviť samca....a na druhej strane aj keby to bol samec je to dobrá kúpa....

Wiching
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 25. Februára 2012, 12:39
Bydlisko: BA okolie
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Wiching » 14. Marca 2012, 16:51

Ale ta chovatelka ma odlozenu zvlecku - tak si ju zoberiem - urobim foto a poslem sem a mozno spolocne zistime ci je to samica alebo samec 8)

-----------------

Mam aj korene a kory vsetko co idem davat do terarka prehriat v rure kvoli zniceniu moznych bakterii ? Alebo staci len substrat (lignocel) prehriat v rure ?

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa jony » 14. Marca 2012, 17:02

vypýtaj si tu zvlečku a hoď ju sem....len si tu vyhladaj tému a tam to daj a takisto aj na ďalšie tvoje otázky sú tu už vytvorené témy tak ich dávaj tam .... :wink:

Wiching
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 25. Februára 2012, 12:39
Bydlisko: BA okolie
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Wiching » 16. Marca 2012, 12:04

Ako sa zbavim vlhkosti v terarku ? Som to prehnal s vlhkostou a neviem ako resp co robit aby klesla - nevlhcim uz nic len miska s vodou a vetram vetram a vetram terarium ... Mam pripadne pustit vyhrevnu foliu ci staci iba vetrat vetrat ? Alebo treba vyhodit cely substrat a dat cisty suchy novy ? Mam 80% vlhkost pre B. smithi a nie a nie klesat ... :? :(
pavuk je cely cas hore na domceku a nie a nie ist dole ... :|

Branko :)
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 18. Augusta 2011, 17:10
Bydlisko: Turčianske Teplice
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Branko :) » 16. Marca 2012, 14:02

Wiching napísal:Ako sa zbavim vlhkosti v terarku ? Som to prehnal s vlhkostou a neviem ako resp co robit aby klesla - nevlhcim uz nic len miska s vodou a vetram vetram a vetram terarium ... Mam pripadne pustit vyhrevnu foliu ci staci iba vetrat vetrat ? Alebo treba vyhodit cely substrat a dat cisty suchy novy ? Mam 80% vlhkost pre B. smithi a nie a nie klesat ... :? :(
pavuk je cely cas hore na domceku a nie a nie ist dole ... :|
nechaj mu to preschnut uz nevlhci vobec...napajacku mu nechaj na domceku je preto lebo nema rada mokro.. chvilu znesie aj vyssiu vlhkost neboj nic sa mu nestane

Sokolkomunista
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 9. Marca 2012, 01:40
Bydlisko: Bojnice
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Sokolkomunista » 18. Marca 2012, 12:20

Obrázok

Ahojte,
moja otazka je jednoducha. Skrmit alebo nie?
Dakujem
"Dal by som všetko, čo viem, za polovicu toho čo neviem" René Descartes

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 18. Marca 2012, 14:24

zle zvlecena tartara...preco nie?
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Sokolkomunista
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 9. Marca 2012, 01:40
Bydlisko: Bojnice
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Sokolkomunista » 18. Marca 2012, 16:53

Zatial mam skusenosti len s dubiami a za tie necele dva roky co sa venujem tejto nadhernej zalube som zatial nezaznamenal umrtie pavuka hehe :D tak som chcel mat istotu
ale v kazdom pripade dakujem za pomoc
"Dal by som všetko, čo viem, za polovicu toho čo neviem" René Descartes

Wiching
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 25. Februára 2012, 12:39
Bydlisko: BA okolie
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Wiching » 19. Marca 2012, 16:28

12.03.2012 sa B. smithi zvliekla do 11.zvleku (to som ju este nemal u seba doma - tuto informaciu mi povedal povodny chovatel od ktoreho som pavuka kupil). Pavuk ma cca +/- 2cm v tele (neviem ci na 2cm v tele to bude/je 11.zvlek).

Foto - vrchnak z flase pre porovnanie velkosti - pavuk vs. vrchnak
Obrázok

Foto - iba pavuk na stene v terarku odkial sa vobec nehybe
Obrázok

No povodny chovatel od ktoreho som pavuka kupil mi teda povedal ze 12.03.2012 sa zvliekol. Ale 15.03.2012 som si uz preberal a kupoval pavuka ja - 3 dni po udajnom zvleceni ?! :!: :?: Zaujimave si myslim. A este k tomu mi chovatel ked mi predaval pavuka povedal, ze den pred tym (14.03.2012 - 2 dni po zvleceni) normalne zral cvrcka. Ze by po zvleceni tak rychlo vytvrdol pancier a chelicery aby hned jedol (za 2 dni) ?

Dnes som mu skusal dat cvrcka do terarka - a nic - dokonca sa pavuk bal cvrcka. Tak som cvrcka dal hned prec.

Tak premyslam >
1) Ci sa nahodou nepripravuje zvliekat - aj ked podla tej druhej fotky je este pekne oranzovy - a pred zvlecenim by bol tmavsi ? Aj ked si na neho pozriem baterkou - tak pri pohybe svetla na zadocku vidim take leskle biele nieco. Neviem ci to nebude len odraz a lamanie svetla o jeho chlpky alebo neviem co. Ale nemyslim, ze by to bola nejaka plesen (sudim podla druhej fotky, kde ma krasny cierno-oranzovy zadocek).
Alebo >
2) Ci je v strese a adaptuje sa na nove prostredie - kedze som ho vcera premiestnoval z malickeho terarka do noveho vacsieho (40x25x25) a preto sa nehybe a nezerie.

Vodu v napajacke ma stale. Nevlhcim mu vobec. Vlhkost okolo 70-80% - obcas cez den pustim na par hodin vyhrevnu foliu.

Vase postrehy na pavuka ? Ci je to fakt podla vas 11.zvlek a co moze byt problemom, ze sa nejako neprejavuje aktivitou v terarku.

Dik

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa sharky » 19. Marca 2012, 16:51

s tou velkostou - moze byt 11 zv smithka co ma 2 cm v tele ale aj 11 zv sithico ma 4 cm v tele :)
ak mu daval 2 dni po zvleku jest tak to slusne povedane dokaslal . no pripada mi to ze si sa nechal dobre oklamat ... mal si kupit od niekoho doveryhodneho .
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Wiching
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 25. Februára 2012, 12:39
Bydlisko: BA okolie
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Wiching » 19. Marca 2012, 17:24

Neviem - ten chovatel mi povedal, ze ma iba stromove druhy a preto nechce tuto B.smithi a teda preto ju predava. Povedal, ze ma 3 pavuky - iba stromove druhy doma. Tak som si myslel, ze to nebude clovek, ktory ma doma jedneho pavuka a dava ho prec lebo sa nevie o neho starat.

A na druhej strane - tu co je sekcia inzeratov - a ludia co predavaju pavukov - tak co som pisal ludom odtial (teda jednemu) - ked ti clovek neni schopny po XY dnoch poslat mailom ani len obycajnu fotku pavuka o ktoreho mas zaujem - tak sorry ale macku vo vreci kupovat nebudem.

s tou velkostou - moze byt 11 zv smithka co ma 2 cm v tele ale aj 11 zv sithico ma 4 cm v tele :)
To som si aj myslel, ze ta velkost v cm neni meritkom ani pravidlom - ze aj v ramci jedneho rovnakeho druhu moze mat pavuk 11.zv 2cm a druhy 11.zv moze mat v tele 4cm.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 19. Marca 2012, 17:46

trpis "syndromom jedneho pavuka" :) ... velky zaujem na malo chovancov
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Wiching
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 25. Februára 2012, 12:39
Bydlisko: BA okolie
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Wiching » 19. Marca 2012, 17:54

Z0oMb3E napísal:trpis "syndromom jedneho pavuka" :) ... velky zaujem na malo chovancov
Hmm - ako mam chapat tvoj prispevok ? Ze mam mat na salame a kaslat na pavuka ? Alebo si mam ako zaciatocnik zaobstarat hned 20 pavukov naraz ?
Dik za vysvetlenie ...

PS : Sorry ak ta moje prispevky obtazuju a nabuduce teda napisem niekomu PM tu na forku aby som ziskal viac info.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 19. Marca 2012, 17:59

Wiching napísal:Sorry ak ta moje prispevky obtazuju a nabuduce teda napisem niekomu PM tu na forku aby som ziskal viac info.
v prvom rade nie v zlom :wink:
Wiching napísal:mam mat na salame a kaslat na pavuka ?
ano...menej je viac
Wiching napísal:Alebo si mam ako zaciatocnik zaobstarat hned 20 pavukov naraz ?
casom :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa ophiel » 19. Marca 2012, 18:00

...asi tak niako ako Z0oMb3E píše, nie je to pes aby vyžadoval tvoju pozornosť niekolko hodín denne, nechaj ho pár dní v klude žiadne cvrčky ani mu neotváraj nech si zvykne a potom uvidíš. inak čo je to za chovatela ked dá zvlečenému vtačkarovi cvrka po dvoch dnoch :?: :idea:
no PAIN
no GAIN


Napísať odpoveď