Zaciatocnik, prve kroky

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Ahdul
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 3. Júna 2014, 13:07
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Ahdul » 27. Augusta 2014, 19:48

Dakujem za rady... Tak zatial sa mi v chove dari uz sa 2 krat zvliekla a teraz ma v tele nieco cez 1,5cm... Mam otazku ohladom napajacky cital som ze malym pavukom sa nedoporucuje koli moznosti utopenia ze im staci len vlhkost z rosenia alebo potravy... len ze niekde neviem do akej velkosti je brany pavuk maly?? :D... rozmyslal som ze jej tam dam nejaky stupel plus kamienky nech tam neni hlboka voda.

Dakujem za rady :)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 27. Augusta 2014, 20:18

napajacka zas az taka nevyhnutnost nieje ... u mna ju nemaju ani velke kusy
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Ahdul
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 3. Júna 2014, 13:07
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Ahdul » 28. Augusta 2014, 11:39

Tak potom fajn :)

Jakub
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14. Februára 2016, 16:21
Moj prvý vtáčkar

Príspevok od užívateľa Jakub » 14. Februára 2016, 16:39

Zdravím,
včera sa ku mne dostala po rôznych okolnostiach mladšia Brachypelma Smithi. Vzhľadom na to, že je to môj prvý vtáčkar v živote, a chcel by som aby nič nestrádal a prežil mu mňa fajn život, obraciam sa na vás z nejakými radami ohľadom jeho chovu.
Viem, že na nete je inštruktáží nadmieru (až z toho mám trošku guláš:/)no veľmi sa v tom nedopátram, ako identifikovať jeho aktuálne správanie.

Terárko som zariadil podľa návodu. Je tam rašelinový substrát, kokosový úkryt, napájacia miska, a cvrčok (cestou mi uhynul:/, no dal som ho tam aj tak,ale zatiaľ sa ho nedotkla:/, v týždni kúpim ďalšieho)

Včera bola veľmi živá, no dnes sa skoro vôbec nehýbe. Misky z vodou sa zatiaľ nedotkla(a trošku ťažšie sa drží na skle, čo som čítal môže byť znakom dehydratácie???)
Trochu som ju dnes vyrušil, a pod sebou mala jemný povlak z pavučín, čo vraj môže byť znakom prípravy na zvliekanie?? Tak už sa jej radšej vôbec nedotýkam, dúfam že sa jej tým vyrušením nemohlo niečo stať???:/, pokiaľ sa naozaj ide zvliekať.

Ďakujem za akékoľvek rady,a pardon za ustráchané otázky typu "mamička prvorodička" :)

foto:
viewtopic.php?p=9246#p9246
http://ulozto.sk/xSinTqHG/2016-02-14-13-03-03-jpg

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Sceptic » 14. Februára 2016, 22:57

Ahoj, kedze je to prvy pavuk hlavne ju co najmenej vyrusuj a zachovaj klud :). Velkost abdomena vyzera byt v poriadku, podla foto tazko rozlisit ci sa bude zvliekat alebo nie. V pripade ak sa ti zda malatna je to znak zvleku, lozko co si spravila by tomu mohlo naznacovat. Ak ju pri zvliekani vyrusis mas po pavukovi. Polovicu substratu vlhci, vodu jej vymienaj aspon 1x za tyzden ale je tam uplne zbytocna. Vodu bude prijimat z potravy a substratu, pripadne z vyzrazanej vody na skle teraria. Travu a ten papek so siskou daj von, je to zbytocne a moze to plesniet, detto kokos. Tento druh vydrzi naozaj velmi vela ale netreba to pokusat.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 19. Februára 2016, 10:50

-pavuk nieje morca takze sa nediv ak sa za den pohne o 2cm
-paradoxne cim menej sa budes o pavuka "starat" tym viac bude prosperovat
-smithi je na zaciatok ok... vydrzi toho fakt hodne
-precitaj si toto forum/ stranku! o chove tu je vsetko a casom si vychytas vlastny system :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Jakub
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14. Februára 2016, 16:21
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Jakub » 23. Februára 2016, 23:50

Už som na tie jej návyky konečne došiel:)
Nezvliekal sa, asi sa len zabývaval v novom terárku.

Teraz trošku bojujem z vlhkosťou, a neviem sa dopátrať ako to riešiť okrem vetrania. Vzhľadom na to že má nový nepresušený substrát, tak mi vlhkomer ukazuje 90% vlhkosť čo je B.S. vraj veľa. Keď som cez deň doma, tak jej vyberiem dvierka a vtedy klesne vlhkosť na 70%. Ale keď ich zase zavriem tak stúpne, a má perma zahmlené sklá. Nemáte na to nejakú fintu?
Nechcem ju tam dlho sauniť, neviem či jej to nemôže nejak uškodiť. Napájačku som zatiaľ vybral, teplotu má 24-27°C

Kokos som vybral kvôli plesni(ale aj tak ho nevyužívala) Teraz tam nemá nič, neviete o nejakej neplesnivejúcej alternatíve?(okrem kvetináča:)

btw. viete z tohoto určiť pohlavie? (poprípade vek/zvlek? je z predajne, takže nemám veľa info, hlavohruť z bruškom majú 4,5cm)
https://www.flickr.com/gp/140538685@N05/3L27A6

Dík:)
(sorry ak sa pýtam niečo čo už tu je, snažil som sa prelúskať z fóra čo sa dalo:)

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Jacob » 24. Februára 2016, 15:14

Jakub napísal:Už som na tie jej návyky konečne došiel:)
Nezvliekal sa, asi sa len zabývaval v novom terárku.

Teraz trošku bojujem z vlhkosťou, a neviem sa dopátrať ako to riešiť okrem vetrania. Vzhľadom na to že má nový nepresušený substrát, tak mi vlhkomer ukazuje 90% vlhkosť čo je B.S. vraj veľa. Keď som cez deň doma, tak jej vyberiem dvierka a vtedy klesne vlhkosť na 70%. Ale keď ich zase zavriem tak stúpne, a má perma zahmlené sklá. Nemáte na to nejakú fintu?
Nechcem ju tam dlho sauniť, neviem či jej to nemôže nejak uškodiť. Napájačku som zatiaľ vybral, teplotu má 24-27°C

Kokos som vybral kvôli plesni(ale aj tak ho nevyužívala) Teraz tam nemá nič, neviete o nejakej neplesnivejúcej alternatíve?(okrem kvetináča:)

btw. viete z tohoto určiť pohlavie? (poprípade vek/zvlek? je z predajne, takže nemám veľa info, hlavohruť z bruškom majú 4,5cm)
https://www.flickr.com/gp/140538685@N05/3L27A6

Dík:)
(sorry ak sa pýtam niečo čo už tu je, snažil som sa prelúskať z fóra čo sa dalo:)
Vlhkost mas vysoku, ak sa ti rosi voda na skle....skus vysusit substrat v rure, ale davaj pozor aby sa ti nechytil, skus na nizsej teplote....pavuk ti vydrzi aj par dni bez substratu v nejakej plastovej krabicke ... Inac pavuk vyzera na samicu ;-)

Jakub
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14. Februára 2016, 16:21
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Jakub » 27. Februára 2016, 00:33

Jacob napísal:
Jakub napísal:Už som na tie jej návyky konečne došiel:)
Nezvliekal sa, asi sa len zabývaval v novom terárku.

Teraz trošku bojujem z vlhkosťou, a neviem sa dopátrať ako to riešiť okrem vetrania. Vzhľadom na to že má nový nepresušený substrát, tak mi vlhkomer ukazuje 90% vlhkosť čo je B.S. vraj veľa. Keď som cez deň doma, tak jej vyberiem dvierka a vtedy klesne vlhkosť na 70%. Ale keď ich zase zavriem tak stúpne, a má perma zahmlené sklá. Nemáte na to nejakú fintu?
Nechcem ju tam dlho sauniť, neviem či jej to nemôže nejak uškodiť. Napájačku som zatiaľ vybral, teplotu má 24-27°C

Kokos som vybral kvôli plesni(ale aj tak ho nevyužívala) Teraz tam nemá nič, neviete o nejakej neplesnivejúcej alternatíve?(okrem kvetináča:)

btw. viete z tohoto určiť pohlavie? (poprípade vek/zvlek? je z predajne, takže nemám veľa info, hlavohruť z bruškom majú 4,5cm)
https://www.flickr.com/gp/140538685@N05/3L27A6

Dík:)
(sorry ak sa pýtam niečo čo už tu je, snažil som sa prelúskať z fóra čo sa dalo:)
Vlhkost mas vysoku, ak sa ti rosi voda na skle....skus vysusit substrat v rure, ale davaj pozor aby sa ti nechytil, skus na nizsej teplote....pavuk ti vydrzi aj par dni bez substratu v nejakej plastovej krabicke ... Inac pavuk vyzera na samicu ;-)

Sklo sa mu už vôbec nerosí, ale vlhkomer je pri zavretom na 85-90%(no je to tá sranda z exo-terra, neviem nakoľko je spoľahlivá?). Ešte počkám, ak sa to nezmení tak substrát vysuším(je to lignocel). Nechcem mu tam ale zbytočne špŕtať, keď už sa tam jakš-takš udomácnil :)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 29. Februára 2016, 08:31

ziaden tvor na svete nepotrebuje konstantne laboratorne podmienky. i v mexiku obcas zaprsi. takze aktualne zvysenu vlhkost neries a casom pojde dole.
ten vlhkomer ber skor ako esteticku nez funkcnu zalezitost
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Swarm23
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 3. Októbra 2012, 19:50
Bydlisko: Plzeň
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Swarm23 » 23. Mája 2017, 22:04

S dovolením použiji toto vlákno, ať nemusím zakládat nové, kvůli takové trapné otázce, děkuji. :oops:

Má nějaký pádný důvod proč mi P. Auratus kouše do větracího pletiva? Chce pryč protože mu nevyhovují podmínky nebo se prostě nudí?

Nezkoumal jste to někdo?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Sceptic » 24. Mája 2017, 08:51

Ahoj ziadne dovody za tym nehladaj, pavuk tymto sposobom nerozmysla. Jednoducho len chodi po terariu a "skuma" nerovnosti. Zalezi aj od kusu, mam doma 10 rovnakych pavukov z jedneho druhu pricom 8 je vzdy na rovnakom mieste cele dni a 2 sa snazia opakovane prehryzt krabicku, pricom podmienky maju rovnake. Vzdy sa snazim spravit vetranie tak aby nemal pavuk moznost prestrcit cez neho chelicery. Hrozi tu moznost ich zlomenia. Ak mozes hod foto. teraria.


Napísať odpoveď