Brachypelma smithi

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
AnubkoLubko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17. Mája 2012, 23:14
Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa AnubkoLubko » 17. Mája 2012, 23:41

Ahoj, asi pred 3/4 rokom som si kúpil tohto pavúka a všetko išlo v pohode (je to môj prvý pavúk) až do polovice februára kedy som jej dal trochu väčšieho červa,
ktorého aj ulovila a časť zožrala, zvyšok som odstránil, akurát mám pocit že toho bolo menej než by malo byť :)
Nikde som sa nedočítal, že by si pavúk odkladal potravu "na horšie časy" a preto mi je divné že od toho februára vôbec neprijíma potravu a to už prešli 3 mesiace
a ona proste nechce žrať.. Skúšal som jej dať cvrčkov (ktorých pred tým bez problémov zožrala aj troch naraz) aj červov (aj takého velkého ako vo februáry,
aj malých čo majú dlžku zhruba štvrtiny jej nohy) avšak stále nič.. Pavúčica by podľa všetkého mala byť v 9. zvleku a podľa inštrukcií sa mala zvliecť ešte v decembry,
no doteraz sa tak nestalo.. Terárium je primeranej veľkosti a zvlhčujem pravidelne rozprašovačom na sklo proste tak aby pôda moc nenavlhla (taktiež podľa inštrukcií od pôvodného majiteľa).
Po okolí terária pavučinou nadvihla pôdu asi 1cm po okrajoch a tak isto má pavučinu po celom spodku terária čo mi príde zvláštne lebo ako hniezdo na zvliekanie to rozhodne nevyzerá..
Nemám skúsenosti, je to môj prvý pavúk a nikde som sa nedočítal v čom by mohla byť chyba tak snáď na to príde niekto skúsenejší. Vopred ďakujem za každú odpoveď..
Inak je v podstate aktívna, v teráriu sa stále presúva (v noci) ale vôbec sa nebráni keď ju pri čistení vyberiem von rukou a keď ju položím na stôl zostane nehybne stáť..

AnubkoLubko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17. Mája 2012, 23:14
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa AnubkoLubko » 17. Mája 2012, 23:53

našiel som tu podobnú tému, takže sa ospravedlňujem za spam, avšak nenašiel som tam riešenie môjho problému, takže dúfam že mi to tu admini nezrušia..

Užívateľov profilový obrázok
simon
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 16:47
Bydlisko: Oslany
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa simon » 18. Mája 2012, 09:46

AnubkoLubko napísal:Ahoj, asi pred 3/4 rokom som si kúpil tohto pavúka a všetko išlo v pohode (je to môj prvý pavúk) až do polovice februára kedy som jej dal trochu väčšieho červa,
ktorého aj ulovila a časť zožrala, zvyšok som odstránil, akurát mám pocit že toho bolo menej než by malo byť :)
Nikde som sa nedočítal, že by si pavúk odkladal potravu "na horšie časy" a preto mi je divné že od toho februára vôbec neprijíma potravu a to už prešli 3 mesiace
a ona proste nechce žrať.. Skúšal som jej dať cvrčkov (ktorých pred tým bez problémov zožrala aj troch naraz) aj červov (aj takého velkého ako vo februáry,
aj malých čo majú dlžku zhruba štvrtiny jej nohy) avšak stále nič.. Pavúčica by podľa všetkého mala byť v 9. zvleku a podľa inštrukcií sa mala zvliecť ešte v decembry,
no doteraz sa tak nestalo.. Terárium je primeranej veľkosti a zvlhčujem pravidelne rozprašovačom na sklo proste tak aby pôda moc nenavlhla (taktiež podľa inštrukcií od pôvodného majiteľa).
Po okolí terária pavučinou nadvihla pôdu asi 1cm po okrajoch a tak isto má pavučinu po celom spodku terária čo mi príde zvláštne lebo ako hniezdo na zvliekanie to rozhodne nevyzerá..
Nemám skúsenosti, je to môj prvý pavúk a nikde som sa nedočítal v čom by mohla byť chyba tak snáď na to príde niekto skúsenejší. Vopred ďakujem za každú odpoveď..
Inak je v podstate aktívna, v teráriu sa stále presúva (v noci) ale vôbec sa nebráni keď ju pri čistení vyberiem von rukou a keď ju položím na stôl zostane nehybne stáť..
Ahoj. Tak druhýkrát najprv hľadaj tému, až potom sa pýtaj :wink:

To, že nechce žrať je podľa mňa úplne normálne, a to aj u menších pavúkov, 3 mesiace bez jedla nie je tak veľa. A to, že sa mala zvliecť v decembri, o tom nerozhoduješ ty ani ten, od ktorého si pavúka kupoval, ale sám pavúk. Keďže mal asi zmenu prostredia, musel sa adaptovať na nové a vtedy sa ti zvliekať nebude. Pokiaľ behá a je v noci aktívny, tak sa neboj, skús mu dať potravu v noci, možno si vezme. A možno nie je vôbec hladná a pripravuje sa na ten zvlek...

Ja som ešte žiadneho pavúka pri čistení von nevyberal a ani neplánujem, vlastne ja ani nečistím, teda okrem vyberania zvyškov. Ale myslím, že keď pavúka vyberieš von na stôl, kde to nepozná, tak nebude hneď behať po celej izbe...

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Fany » 18. Mája 2012, 10:56

V podstate simon všetko povedal :) Pavúk vie čo robí nechaj ho tak ;) A čo sa týka toho vyberania z teraria tým ho zbytočne stresuješ,terárko netreba čistiť pavúky sú čistotné,a k tej pavučine čo má po spodku terária to sú také pavúkové "senzory pohybu",keď tam hodíš cvrčka pavúk vie že tam je aj keď napr nieje blízko neho.Pri vyberaní zvyškov potravy alebo napr. cvrčka ktorého nechce ti odporúčam používať pinzetu pavúk ťa môže hocikedy rafnúť aj keď je to kľudná smithina ;)
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D


Napísať odpoveď