Umiera mi?

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
chokinka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18. Júna 2012, 00:19
Zomiera??

Príspevok od užívateľa chokinka » 18. Júna 2012, 00:28

Ahojte, mám už cez dva roky Brachypelmu albopilosum. Posledný mesiac sa chová veľmi čudne. Začal sa jej zmenšovať abdomen, vyzerá ako keby ho mala vyschnutý a scvrkával sa. Popri tom si asi zlomila a následne utrhla dve nohy na tej istej strane. Čítala som, že by mohla byť dehydrovaná, ale to som hneď vylúčila kedže má v teráriu vodu aj jej vlhším substrát. Ešte minulý týždeň potravu prijímala, dnes už nechcela. Teraz som ju našla a má 3 nohy pod sebou. Povedali mi že to je samica, ale asi to tak nie je. Je to samec a nadišiel už jeho čas alebo čo sa s ním deje? Ďakujem za odpoveď

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zomiera??

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 18. Júna 2012, 06:43

daj fotku....
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zomiera??

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 18. Júna 2012, 08:25

fotka...ale na 90% adult samec za zenitom
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

chokinka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18. Júna 2012, 00:19
Re: Zomiera??

Príspevok od užívateľa chokinka » 18. Júna 2012, 10:52

Dnes ráno som ho našla už mrtveho.. =(

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: Zomiera??

Príspevok od užívateľa jony » 18. Júna 2012, 11:03

fotka by naozaj pomohla....aspon by sme Ti pomohli určiť pričinu ale podla popisu tiež som za adult samca...skontroluj mu makadlá či su na nich také výrastky(bulbusy)

exangelr
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 9. Mája 2007, 08:14
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:
Umiera mi?

Príspevok od užívateľa exangelr » 10. Novembra 2012, 00:11

Ahojte,

dnes navecer som spozoroval cudne spravanie mojej g. rosey - nejak tazkopadne sa hybala. Skusal som sa jej dotknut a obycajne sa rychlo pohne, no teraz sa takmer ani nepohla. Takto nikdy nereagovala. Vyzera to jak keby umierala, no je to moja prva tarantula a nemam s tym skusenosti. Hladal som aj na tu na fore ako sa sprava umierajuci pavuk, no neviem to i tak posudit. Kazdopadne nohy pod seba nesklada.

Ma asi 10 rokov a naposledy prijmala potravu v polke juna. Odvtedy som jej skusal viackrat dat cvrcka, no odmietla ho. Skusal som ju vcera namocit trosku aj do vody, ci nahodou nie je dehydrovana. Abdomen som jej nenamocil. Vodu jej dolievam do napajacky takmer kazdy den. Z napajacky som ju asi po 10 sekundach vybral a polozil na kamen vedla.

Neviete mi prosim Vas poradit, co s nou je? Umiera alebo je chora?

Prikladam foto. Dakujem za pripadnu pomoc.

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Umiera mi?

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 10. Novembra 2012, 00:14

na fotke nič záhadné nevidím....akurát to, že sa ide asi zvliekať..daj jej pokoj!!!!! nedávaj ju do napájačky a zse vybnerať...nechytaj ju!!!! a nedávaj vodu každý deň..zbytočne ju stresuješ.....
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: Umiera mi?

Príspevok od užívateľa Razor » 10. Novembra 2012, 12:40

Kamaráde, najprv ako začneš niečo chovať si o tom pozisťuj aspoň základy.

Pavúk sa chystá zvliekať je to jasne viditeľné. V tomto období sa moc nehýbe a sústreduje všetku energiu na proces zvliekania.

Takému pavúkovi ako je rosea úplne stačí napájačka s vodou, neznášajú vlhké prostredie. Ja napájačku svojej G. rosea dopĺňam až ked vyschne :lol: Každý deň nemením vodu ani svojmu škrečkovi pre pána.

G. rosea je horský pavúk, rastie pomaly a na všetko potrebuje dlhší čas, tiež obdobie neprijímania potravy nie je u tohto druhu žiadna neznáma.

Hlavne nestresuj, tvoje prchké správanie môže spôsobiť smrť pavúka. Namáčanie do vody na 10 sekúnd ??? (Oh god WHY ?)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

exangelr
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 9. Mája 2007, 08:14
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:
Re: Umiera mi?

Príspevok od užívateľa exangelr » 12. Novembra 2012, 13:06

Ano, mali ste pravdu. Zvliekla sa. Dakujem za odpovede, len nabuduce vynechajte pls tie klišé frazy typu NAJPRV STUDUJ. Nie vsetci su majstri na vsetko a chcel som iba poradit. Takze este raz vdaka. :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Umiera mi?

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 12. Novembra 2012, 13:42

tiez nepotrebujem vediet na akom pricipe funguje jadrovy reaktor...ale o veciach co doma chovam sa snazim vediet co najviac :idea: druhy typ chovatela je: najvacsi borec na sidlisku lebo ma doma smrtelne jedovatu tarantulu :idea:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Umiera mi?

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 13. Novembra 2012, 21:25

exangelr napísal:Ano, mali ste pravdu. Zvliekla sa. Dakujem za odpovede, len nabuduce vynechajte pls tie klišé frazy typu NAJPRV STUDUJ. Nie vsetci su majstri na vsetko a chcel som iba poradit. Takze este raz vdaka. :lol:
to bolo myslené tak, že ak niečo nevieš, radšej si o tom niečo nájdi na webe...tu sa táto téma párkrát rozoberala :-) ...alebo sa hneď opýtaj..ale Ty si najprv šprtal do pavúka a až potom si hľadal informácie....to, ako sa cca správa pavúk vtedy, keď sa ide zvliekať a že ho vtedy netreba rušiť by si vedieť mohol...vieš..skrz túto nevedomosť mohol prísť pavúk o život...nikto Ťa nechel kritizovať, ani nejak zhadzovať...len poradiť :-) ..ak Ti niečo nie je jasné, pýtaj sa...kto sa nepýta a nehľadá info, nikdy nebude vedieť odpoveď...a nenechaj sa odradiť ani "klišé frázami" :-P
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html


Napísať odpoveď