"divne leží"

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
tana
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24. Júla 2013, 10:52
"divne leží"

Príspevok od užívateľa tana » 24. Júla 2013, 10:56

Chcela by som sa poradiť, sme začiatočníci, asi pred mesiacom sme kúpili prvého pavúka. Tento týždeň sme kúpili ďalšieho. Je to druh poeckotheria subfusca. A chcem sa opýtať, dnes cez deň nejako divne leží. Naboku a nohy rovno natiahnuté. Ani sa nehýbe, vyzerá ako mŕtvy. Keď som doňho trošku ďobla pinzetou, tak sa hýbe síce, ale nereaguje absolutne na nič a "spí" totálne naboku a nohy "odkväcnuté". Neviete mi poradiť, či je to normálne alebo umiera?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: "divne leží"

Príspevok od užívateľa Sceptic » 24. Júla 2013, 11:23

Spravny nazov je Poecilotheria subfusca a ide o toxicky vyznamny druh. Doporucujem si precitat nieco o vtackaroch.

1. Je dost mozne, ze sa zvlieka a preto potrebuje mat absolutny pokoj. Obcas pavuk nemusi mat ten klasicky zvlek ako sa vsade prezentuje. Kolky zvlek to je? Co si mu davala zrat? Nemas doma ziadne pripravky proti komarom atd atd.

2. Zdochol (alebo ma nato vyborne nabehnute) pre nedostatocnu starostlivost.

Ak mozes nahraj foto na http://img.lasiodora.sk/ a budeme mudrejsi.

Precitaj si a porozmyslaj ci sa nieco nehodi k vasej situacii:
viewtopic.php?f=2&t=1170

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: "divne leží"

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 24. Júla 2013, 12:56

nedá mi neskončtatovať ->človek si nič nenaštuduje o vtáčkaroch a rovno si kúpi Poecilotheriu?
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

tana
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24. Júla 2013, 10:52
Re: "divne leží"

Príspevok od užívateľa tana » 24. Júla 2013, 12:58

Ďakujem za odpoveď, to je manželova parketa, len je v práci, tak nechcem aby zatiaľ zdochol alebo čo, pokým príde.
No zvlek asi 6-7 a naposledy v januári alebo v marci, majiteľ nevedel presne upresniť (mal toho viac).
Pred chvíľou ležal vcelku normálne, a teraz zasa nabok. Na skle nalepený a pozdĺžne nabok.
Žrať sme mu ešte nedávali, chceli sme mu dať zajtra, keďže na víkend ideme preč. Takže radšej ani nedať?
Máme aj H.Hercules ten spí celé dni, ale normálne schúlený.
ďakujem, muž prečíta o tom viac

Nemám žiadne prípravky proti komárom, mám aj malé deti, psa, rybičku. Akurát v obývačke, kde máme aj pavúkov, máme ten glade vônu čo strekne raz za čas. Asi aj to mám zrušiť? To nás nenapadlo inak, že to môže škodiť.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: "divne leží"

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 24. Júla 2013, 13:14

tana napísal:Ďakujem za odpoveď, to je manželova parketa, len je v práci, tak nechcem aby zatiaľ zdochol alebo čo, pokým príde.
Pavúk toho vydrží viac, ako si človek niekedy myslí...netreba doň zbytočne štuchať. Ak je mŕtvy, tak ho tým štuchancom nepreberiete, ak je živý, tak mu tým štuchancom môžte ublížiť (ak sa napr. zvlieka)...stačí len pozorne pozorovať..
tana napísal:Pred chvíľou ležal vcelku normálne, a teraz zasa nabok. Na skle nalepený a pozdĺžne nabok.
najideálnejšie by bolo skutočne sem dať fotku..nech vidíme, ako "divne" pavúk ležal
tana napísal:Žrať sme mu ešte nedávali, chceli sme mu dať zajtra, keďže na víkend ideme preč. Takže radšej ani nedať?
Pavúk nepotrebuje žrať v nejakých pravidelných intervaloch...vydrží aj niekoľko týždňov bez potravy (samozrejme, ak má v sebe už nejaké živiny) ..ak bude fotka, tak sa bude dať aj určiť, či je to kŕmenie také nutné, alebo to počká aj po víkende :)
tana napísal:Máme aj H.Hercules ten spí celé dni, ale normálne schúlený.
koľko substrátu pri ňom máte?? pre nich je najlepšie, ak sa majú kde zakopať a cítiť sa bezpečne vo svojej nore...
tana napísal:Máme aj H.Hercules.... Tento týždeň sme kúpili ďalšieho. Je to druh poeckotheria subfusca. (správne Poecilotheria subfusca)
ak máte práve tieto dva druhy, je skutočne dobré, ak si niečo o nich naštudujete...patria k impulzívnejším a toxicky významnejším druhom
tana napísal:Nemám žiadne prípravky proti komárom. Akurát v obývačke, kde máme aj pavúkov, máme ten glade vônu čo strekne raz za čas. Asi aj to mám zrušiť? To nás nenapadlo inak, že to môže škodiť.
Nemyslím si, že by to malo nejak škodiť...bolo by dobre, ak by sme vedeli aké látky obsahuje tá vôňa
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: "divne leží"

Príspevok od užívateľa joky77 » 24. Júla 2013, 13:18

ten schuleny hercules co cele dni spi ten este zije ? lebo neviem si poriadne predstavit ako vypada schuleny hercules co spi :D :D neviem no evokuje to vomne obraz ako ten hercules sedi v kute a nohy stiahnute pod sebou .... ale to by uz spal asi naveky v takom pripade

a tak Poecka niesom si isty ,ale prve co ma napadlo ked som precital,ze lezi s vystretimi nohamy tak som si predstavil klasicky Poecku ako sedi na stene skatulky z natiahnutymi nohamy co nieje nic neobycajne. Len ma zarazilo potom ked som cital dalej ze ma nohy odkvecnute ,tak potom som uz fakt nevedel co si predstavit ....
neviem no ,ale lezat z natiahnutymi odkvencitymi nohamy ..... to jak keby si tie nohy odmontovala a polozila vedla seba ta Poecka je napisane :D
fotka by urcite vniesla svetlo do tohoto pripadu :D

tana
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24. Júla 2013, 10:52
Re: "divne leží"

Príspevok od užívateľa tana » 24. Júla 2013, 13:28

čo sa týka názvu to bol preklep.
čo sa týka odpovede nepotrebujem vysmievanie ani nič podobné. Toto je manželova parketa, ten nie je doma.
čo sa týka fotky, ako sa vkladá?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: "divne leží"

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 24. Júla 2013, 13:30

tana napísal:čo sa týka názvu to bol preklep.
čo sa týka odpovede nepotrebujem vysmievanie ani nič podobné. Toto je manželova parketa, ten nie je doma.
čo sa týka fotky, ako sa vkladá?
ja sa nevysmievam
nahrať obrázok sem http://img.lasiodora.sk/ ... po nahraní fotky na tú stránku si tam vyberiete veľkosť obrázka...skopírujete phpBB kód: a ten vložíte sem do správy
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

tana
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24. Júla 2013, 10:52
Re: "divne leží"

Príspevok od užívateľa tana » 24. Júla 2013, 13:33

Obrázok

nožičky už stiahla

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: "divne leží"

Príspevok od užívateľa joky77 » 24. Júla 2013, 13:38

no podla mna tam mala velmi sucho....
podla toho co vidim

A nikto sa vam nechcel vysmievat. Ale tazko vam pomoct na zaklade dakych zmatocnych popisov

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: "divne leží"

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 24. Júla 2013, 13:42

tak..
1. trošku jej naroste
2. podľa mňa zbytočne veľké terárium, pre tak malého pavúka..ale pavúk dorastie

rozhodne to chce vodu..nesmieme zabúdať, že v týchto dňoch sú zase horúčavy, a tak sa voda vyparuje rýchlejšie
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

tana
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24. Júla 2013, 10:52
Re: "divne leží"

Príspevok od užívateľa tana » 24. Júla 2013, 13:45

druhú stranu má aj tú misku s vodou (pojítko?) to má plné vody a mokré na tej strane. Žije, tak som jej to celé nastriekala komplet vodou, má to celé navlhčené tam a nechám ju. Ďakujem, to som chcela počuť, ako jej pomôcť.

Máme aj dózičku pre ňu, ale dali sme ju do zamknutého terárka kvôli deťom. Ak by bola v menšej dózičke, tak by som sa bála zasa. Snáď do neho dorastie

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: "divne leží"

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 24. Júla 2013, 14:26

tana napísal:druhú stranu má aj tú misku s vodou (pojítko?) to má plné vody a mokré na tej strane. Žije, tak som jej to celé nastriekala komplet vodou, má to celé navlhčené tam a nechám ju. Ďakujem, to som chcela počuť, ako jej pomôcť.
častejšie rosenie v týchto horúčavách zabezbečí aj mierny pokles teploty
tana napísal:Máme aj dózičku pre ňu, ale dali sme ju do zamknutého terárka kvôli deťom.
tak to je rozumné
tana napísal:Snáď do neho dorastie
dorastie, dorastie..len ide o to, že čím väčší priestor, tým ťažšie sa udržujú vhodné podmienky a predsa len - mláďatá sú náchylnejšie na podmienky, než dospelci
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

tana
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24. Júla 2013, 10:52
Re: "divne leží"

Príspevok od užívateľa tana » 31. Júla 2013, 14:16

Tak už sa nám aj zvliekla. Asi preto tak ležala. ďakujem za odpovede. Je krásna, už jej začínajú nožičky do fialova. :D

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: "divne leží"

Príspevok od užívateľa kurec » 31. Augusta 2013, 20:05

tana napísal:Tak už sa nám aj zvliekla. Asi preto tak ležala. ďakujem za odpovede. Je krásna, už jej začínajú nožičky do fialova. :D
Nebo dejte pavouka do menší dozičky, a tu zavřete do teraria.


Napísať odpoveď