Živý koník pre Nhandu

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Živý koník pre Nhandu

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 19. Augusta 2013, 17:38

Methew napísal:samicu z rodu Nhandu Coloratovillosum
To nie je rod, ale konkrétny druh....len rod je Nhandu :wink:
Methew napísal:je v šiestom zvleku
počet zvlekov, je v podstate zbytočná informácia - dôležitá je veľkosť tela
Methew napísal:Dal som jej tam živého lúčneho koníka, ktorý tam skáče ako besný
kľudne mu oftrjni trtí pár končatín :arrow: nebude mať čím skákať
Methew napísal:Len by ma zaujímalo či ho takto zje alebo jej ho mám radšej dať mŕtveho ?
hmyz nachytaný v prírode by som celkovo neskrmoval- môže mať kopec parazitov...radšej daj pár € za cvrčky/šváby od nejakého dobrého chovateľa :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Živý koník pre Nhandu

Príspevok od užívateľa joky77 » 20. Augusta 2013, 06:39

cely rod Nhandu patri k toxicky nevyznamnym ... ale daval by som aj tak pozor, lebo coloratovillosumky su dost splasene.
Methew napísal:Vďaka za rady :) jej telo má cca 3cm a volá sa Saly :) a ešte by ma zuajímalo aký silný má asi jed ? Nikde som o tom nenašiel žiadne info.
Neviem ako si to nikde nemohol najst ked to mas aj tu na tejto stranke
http://www.lasiodora.sk/index.php?page= ... tovillosum

A druha vec nabuduce je lepsie nieco nastudovat najskor o konkretnom druhu, alebo rode skor ako si ho kupis a nevies ani poriadne co mas doma. Mozes tim predist roznym neprijemnostiam.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Živý koník pre Nhandu

Príspevok od užívateľa Sceptic » 25. Augusta 2013, 10:38

Methew napísal:V pohode mi behá po rukách ;)
Takzie nevies co ti moze sposobit ale napriek tomu si ho nechas behat po rukach? Upozornil som ta uz aj PM. Okrem moznej alergickej reakcie na jed ohrozujes aj svoj zrak, pripadnym vykopanim obrannych chlpkov do oci. Na fore je popisanych niekolko pripadov tu: viewforum.php?f=4

Methew napísal:Ja som si o tejto tarantule zistil pomerne veľa. Napr. vtáčkar je po anglicky tarantula, čo je podľa mňa výstiženejší názov pre tieto pavúky.
odpoved si dostal tu viewtopic.php?p=46614#p46614

domi
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 2. Novembra 2012, 21:04
Bydlisko: Trenčín
Re: Živý koník pre Nhandu

Príspevok od užívateľa domi » 25. Augusta 2013, 19:41

Methew napísal:...Vtáčkara sa dá tiež do istej miery vycvičiť podľa mňa....
:roll: pavuk nieje pes

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Živý koník pre Nhandu

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 25. Augusta 2013, 20:47

Methew napísal:Stačilo mi vidieť viac videí, kde tohto vtáčkara mali aj iní ľudia na rukách a neublížil im. A mali ho vážne v rôznych zvlekoch.
"machri" týchto videí často robia to, že pavúka dajú na pár mnút do chladničky -> tým mu spomalia metabolizmus a pavúk ... to tam ale nenapíšu ;)
Methew napísal:Vtáčkara sa dá tiež do istej miery vycvičiť podľa mňa.
Bezstavovce majú príliš slabo vyvinutú CNS nato, aby sa dokázali niečomu naučiť...cicavce a vtáky ešte ako tak.. zvyšok nie je uspôsobený nato, aby sa dal vycvičiť..maximálne sa človek naučí, čo si môže ku damému tvorovi dovoliť a ako sa má zachovať, aby bolo všetko OK..
Methew napísal:Ale ja som si nekúpil vtáčkara len preto aby bol zatvorený v nejakej plastovej krabici alebo teráriu. Ale predovšetkým aby som skúmal jeho správanie sa, teda reakcie na rôzne podnety.
Pavúky sú skôr hobby pre oči (pozeranie sa) a nie na ruky ;) ..pozorovať správanie sa vtáčkara sa dá aj bez toho, aby si ich bral na ruky :-) ..rôzne podnety vytvoríš aj tým, že raz mu dáš švába, ktorý je lenivý..raz cvrčka, ktorý skáče a skáče..raz mu dáš rybku, ktorá sa len "mrská" ....
Methew napísal:Obranné chĺpky v oku môžu byť nepríjemné ja som ucítil dnes od nej také slabé pichnutie v palci zrejme mi tam niečo hodila, ale v pohode, po chvíľke to prešlo a bolo to vážne nič.
Buď rád, že len toľko ;)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Živý koník pre Nhandu

Príspevok od užívateľa kurec » 2. Septembra 2013, 12:15

Vážně by ses měl rozhodnout, zda je tento koníček pro tebe.., víš že existují i jiné, zajímavější zvířata, se kterýma můžeš provádět, to co si výše napsal? Křečci a podobně...
Vrátím se k tomu kousnutí, nevím, jak je na tom přesně jed od Nhandu, ale vzpomínal si myš, myš tento druh zlikviduje mechanicky, jelikož je velký, nečeká na působení jedu, podobně jako u Theraphos a podobně.
Mě celkem nedávno ( 11/2012 ) kousl dospělý samec od Haplopelmy, někde jsem zde dával zprávu od doktora. Na to, že mám 120kg/190cm, to semnou zatočilo hodně, a to jsem dostal jednou chelicerou od přestárlého samce.

Swarm23
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 3. Októbra 2012, 19:50
Bydlisko: Plzeň
Re: Živý koník pre Nhandu

Príspevok od užívateľa Swarm23 » 2. Septembra 2013, 13:10

Methew napísal:Vtáčkara sa dá tiež do istej miery vycvičiť podľa mňa. Ja tým nikoho na nič nenabádam. Ak to tak niekto chápe tak sa ospravedlňujem. Ale ja som si nekúpil vtáčkara len preto aby bol zatvorený v nejakej plastovej krabici alebo teráriu....
Methew napísal:To mne je jasné, že je toxicky nevýznamná a aj s jej správaním som oboznámený. V pohode mi behá po rukách ;)
Zrovna nedávno jsem viděl ve zverimexu, jak prodávají obojek a vodítko na "tarantule", nechceš si to koupit a vzít ho ven? Do města, do parku, na zrmzlinu a nebo ho můžeš naučit aportovat, určitě ho vycvičíš. :roll: :roll:


Napísať odpoveď