nežravosť B.vagans

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Mata
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31. Októbra 2013, 12:40
nežravosť B.vagans

Príspevok od užívateľa Mata » 31. Októbra 2013, 13:00

Ahojte,

poradíte mi prosím? Mám doma B.vagans a v poslednej dobe sa správa divne, teda nejedla už asi 4-6 mesiacov poriadne, dostávala cvrčky, nič iné a teraz už nechce. asi pred 2 týždňami sa zvliekla a má strašne malé bruško. Bol to asi jej 8 zvlek. Môže to byť tým, že už jej cvrčky"lezú krkom" ? čo by ste mi odporučili aby som jej skúsila dať? kropenú má cca polku terarka, a má aj misku s vodou. ešte som mala podozrenie, či nemá prasknuté bruško, lebo tam má také 2 symetricky umiestnené svetlejšie miesta, ale neviem, či to tam má byť. Pavučinu stále robí, aj rašelinu si premiestňuje, len nechce papať. dnes som jej vyčistila, tak dúfam, že jej to pomôže. plesne nemala.

vopred ďakujem za rady.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: nežravosť B.vagans

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 31. Októbra 2013, 22:56

1. podobné témy tu už sú, tak netreba zakladať duplikáty, ale len dať príspevok do už existujúcej...
2. nahrajte sem fotku daného pavúka, nech sme viac v obraze..nech si vieme predsatviť tie útvary na abdomene....to čo pokladáte za malý abdomen atď...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Mata
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31. Októbra 2013, 12:40
Re: nežravosť B.vagans

Príspevok od užívateľa Mata » 4. Novembra 2013, 11:17

ospravedlňujem sa za založenie novej témy

Chcela som priložiť fotografie,ale sú veľké a nechce mi ich priložiť, preto som ich nahrala na http://uloz.to/xjvXSbPh/b-vagans-rar
po vyčistení terárka si ešte urobila akokeby lôžko, na ktoré si vykladá abdomen(je to aj na fotografii)
spodnú stranu abdomenu neviem odfotiť. Dúfam, že Vám tieto fotografie postačia, ak nie, tak sa pokúsim urobiť aj nejaké iné.

ďakujem

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: nežravosť B.vagans

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Novembra 2013, 11:57

Je to dospely samec, ktoreho si odfotila ako si robi spermaticku siet, pripadne vylucovat sperma, ktore si nasledne precerpava do bulbov. Dospele samce prijimaju potravu sporadicky alebo vobec. Casom (par tyzdnov, mesiacov) bude postupne chradnut a nakoniec zdochne. Ked uz bude vykazovat znamky staroby a nebudes ho chciet dalej trapit, "rana z milosti" - je ho dat na 20 min. do mraznicky. Ak ta chov pavukov bavi je cas si najst novy exemplar.


Napísať odpoveď