Problem pri premiestneni - nežravosť

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
xtrememate
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 9. Decembra 2013, 16:05
Problem pri premiestneni - nežravosť

Príspevok od užívateľa xtrememate » 9. Decembra 2013, 16:38

ahojte...
po premiestneni mojho Hysterocrates Hercules do velkeho teraria vtačkar nežerie ani sa skoro vobec nepohybuje...predtym som ho mal v patlitrovej nadobe, teraz je v akvariu 40x20x30. substrat som kupoval novy, rašelina, vyška 20 cm...do spadu. pavuk bol par tyzdnov v pivnici, vobec nežral a vodu dostaval len občas (nepytajte sa prečo, tiež mi z toho hlava stoji).
vacsinou je na jednom mieste a hybe sa len minimalne. nekope
moze s nim byt nieco. v pivnici bola dost zima :(

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Problem pri premiestneni - nežravosť

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 9. Decembra 2013, 17:22

koľko ubehlo od presťahovania??? musíš chvíľku počkať, kým sa pavúk aklimatizuje..skús mu predhĺbiť menšiu dieru - možno bude v kopaní pokračovať...daj mu vodu do nejakej misky, mierne poros substrát (ak je vlhký, tak neros), dopraj mu cca 25-28°C a daj pavúkovi pokoj...ak nemá abdomen menší ako hlavohruď, tak žrať ani nemusí....nehľadajte v tom žiadnu periodiku
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

xtrememate
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 9. Decembra 2013, 16:05
Re: Problem pri premiestneni - nežravosť

Príspevok od užívateľa xtrememate » 9. Decembra 2013, 18:37

ubehlo uz sest dni...substrat ma mierne zvlhceny, pravidelne ho zvlhcujem , v izbe je v priemere 25 stupnov, abdomen ma uplne normalny (o to nemam strach aby nebol nakrmeny). len ta apatia je zvlastna
predtym zautočil na všetko čo sa v jeho blizkosti pohlo, bez varovania. bol velmi agresivny (a preto nechcem teraz davat ani napajacku), stále niečo kopal a teraz len sedi urazeny v strede teraria.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Problem pri premiestneni - nežravosť

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 9. Decembra 2013, 21:26

xtrememate napísal:ubehlo uz sest dni...
ešte nič.....
xtrememate napísal:len ta apatia je zvlastna
predtym zautočil na všetko čo sa v jeho blizkosti pohlo
vravím/píšem..daj mu pokoj :-)...pred´hlb mu nejakú jamku..možno začne potom kopať...zakope sa a hneď bude spokojnejší....
xtrememate napísal:bol velmi agresivny (a preto nechcem teraz davat ani napajacku)
to je čo za dôvod, resp. riešenie?? ak sa bojíš , tak to tam pinzetou....
xtrememate napísal:teraz len sedi urazeny v strede teraria.
Ty by si bol tiež, keby Ti rodičia vyhodili Tvoju zabývanú posteľ a dali Ti niečo, v čom by si sa necítil bezpečne :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html


Napísať odpoveď