Prosim o pomoc...

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Mohykan
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17. Novembra 2014, 12:28
Prosim o pomoc...

Príspevok od užívateľa Mohykan » 17. Novembra 2014, 12:41

Dobry den. Po umrtí uja, som sa dostal k jeho velkej laske. Chceli ju zabit a vyhodit, tak som si ju zobral (hadam som nespravil zle) ... Vcera som si ju doniesol domov, v terariu som nasiel zvlecenu kozu. Dal som jej tam misku s vodou. Chcem vas poprosit o pomoc pri urceni druhu, ze si mozem viac nastudovat o starostlivosti a pod . Tiez vas prosim o radu, kedze neviem kedy a co jedla naposledy, kedy jej mam skusit nieco dat? Velmi pekne dakujem za odpoved. Ps: nahodou je tu niekto z okolia PP? Marek
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Prosim o pomoc...

Príspevok od užívateľa joky77 » 17. Novembra 2014, 13:01

Tak podla foto tazko urcit ,ale moj osobny nazor je ,ze sa jedna o Brachypelmu vagans. Ak si tam nasiel zvlecku tak jej urcite nechaj daky 1-2 tyzdne klud. A potom skus hodit dake dospele cvrcky resp. dubie . Substrat drz na sucho, raz za cas porosit a malo by to byt OK . Ak by dake otazky tak mi kludne napis sukromnu spravu .

M.

peter9587
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 6. Júna 2013, 18:50
Re: Prosim o pomoc...

Príspevok od užívateľa peter9587 » 18. Apríla 2016, 18:39

Aby som nezakladal novú tému tak píšem tuna. Nedávno som si zadovážil Acanthoscurria antillensis 8-9 zvlek a k tomu terarko tak som tam vlhký lignocel a pavuk si hneď začal budovať noru samozrejme príjmy aj potravu cvrcky. A chcel by som vediet ci treba rodiť každý den, udržiavať substrát vlhký alebo suchý, ako často kŕmiť zatial dáva každý tretí den jedného cvrcka.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Prosim o pomoc...

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 19. Apríla 2016, 14:51

Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

peter9587
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 6. Júna 2013, 18:50
Re: Prosim o pomoc...

Príspevok od užívateľa peter9587 » 19. Apríla 2016, 17:57

Toto ja uz mam preštudované mna zaujímajú skôr skúsenosti chovatelov

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Prosim o pomoc...

Príspevok od užívateľa Sceptic » 19. Apríla 2016, 20:54

peter9587 napísal:Aby som nezakladal novú tému tak píšem tuna. Nedávno som si zadovážil Acanthoscurria antillensis 8-9 zvlek a k tomu terarko tak som tam vlhký lignocel a pavuk si hneď začal budovať noru samozrejme príjmy aj potravu cvrcky. A chcel by som vediet ci treba rodiť každý den, udržiavať substrát vlhký alebo suchý, ako často kŕmiť zatial dáva každý tretí den jedného cvrcka.
Ahoj neexistuje presny navod. Zaklad je teplota a vzdusna vlhkost. To ci budes davat pavukovi zradlo v pravidlenych intervaloch je nepodstatne. Raz za 1-2 tyzdne mu daj 2-3 cvrcky podla velkosti a je vybaveny. Ak ma dostatocne velky abdomen netreba vykrmovat. Acanthoscurria nie je vynimocne specificky rod a moc nemas co pokazit. Skor ma zaujima ci sa skutocne vyskytuje v chove. Opis z roku 1903 a posledna zmienka od Petersa a Schmidta ma skoro nulovu hodnotu.


Napísať odpoveď