za týžden dve mrtvolky, čo sa deje?

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
čester
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 8. Októbra 2015, 18:32
za týžden dve mrtvolky, čo sa deje?

Príspevok od užívateľa čester » 8. Októbra 2015, 18:40

čaute, cez leto som si kúpil nový prírastok malú a. versicolor. bola stále v krabičke, v pokoji behala, zvliekala sa, všetko fungovalo. cca týžden a niečo dozadu malý pavúk naraz zdochol. čo už, bola velká asi centi a pol, že sa to môže stať.

pred pol hodinou som ale zistil, že mi zdochla aj A. geniculata, ktorá bola tak v 16-17 zvleku a mal som ju 6 rokov. pritom pár dní dozadu ešte behala po terárku a lozila hore dole. nebola ešte adult, telo ma tak 5 cm.

čo sa deje? ešte mám irminiu a bojím sa, že aj tá pôjde. na terárkach som nič nemenil, nečistil, potrava tá istá, vlhkost tiež, akurát som geniculate pár týždnov dozadu zapol ohrev, išlo to na takých cca 28 stupnov. choval som ju väčšinu času pri izbovej teplote (preto ani tak nenarástla) ohrev zapínal na zimu. ale podložku má len na malej časti terárka, čiže kludne mohla íst do chladnejšej časti. som z toho nešťastný, mal som ju tak dlho a naraz toto :(

za rady dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: za týžden dve mrtvolky, čo sa deje?

Príspevok od užívateľa Sceptic » 18. Októbra 2015, 16:15

Ahoj co sa tyka A. versicolor tam si pravdepodobne nezvladol starostlivost a tu A. geniculata si cca asi uvaril alebo sa jednalo o nahodu.

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: za týžden dve mrtvolky, čo sa deje?

Príspevok od užívateľa metalkohol » 26. Októbra 2015, 01:03

čester napísal:čaute, cez leto som si kúpil nový prírastok malú a. versicolor. bola stále v krabičke, v pokoji behala, zvliekala sa, všetko fungovalo. cca týžden a niečo dozadu malý pavúk naraz zdochol. čo už, bola velká asi centi a pol, že sa to môže stať.

pred pol hodinou som ale zistil, že mi zdochla aj A. geniculata, ktorá bola tak v 16-17 zvleku a mal som ju 6 rokov. pritom pár dní dozadu ešte behala po terárku a lozila hore dole. nebola ešte adult, telo ma tak 5 cm.

čo sa deje? ešte mám irminiu a bojím sa, že aj tá pôjde. na terárkach som nič nemenil, nečistil, potrava tá istá, vlhkost tiež, akurát som geniculate pár týždnov dozadu zapol ohrev, išlo to na takých cca 28 stupnov. choval som ju väčšinu času pri izbovej teplote (preto ani tak nenarástla) ohrev zapínal na zimu. ale podložku má len na malej časti terárka, čiže kludne mohla íst do chladnejšej časti. som z toho nešťastný, mal som ju tak dlho a naraz toto :(

za rady dakujem
Aviny, ak nevieš ako nato tak proste ti istý čas budú kapať, čo sa týka geniculaty, pri 30 stuúňoch som pozoroval že je to na ne záťaž, ak si aspoň na noc neznižoval teplotu tak súhlas zo scepticom. A ak mala v 17. zvleku iba 5 cm v tele niečo nebolo v poriadku, asi starostlivosť sorry.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: za týžden dve mrtvolky, čo sa deje?

Príspevok od užívateľa joky77 » 29. Októbra 2015, 06:28

metalkohol napísal:
čester napísal:čaute, cez leto som si kúpil nový prírastok malú a. versicolor. bola stále v krabičke, v pokoji behala, zvliekala sa, všetko fungovalo. cca týžden a niečo dozadu malý pavúk naraz zdochol. čo už, bola velká asi centi a pol, že sa to môže stať.

pred pol hodinou som ale zistil, že mi zdochla aj A. geniculata, ktorá bola tak v 16-17 zvleku a mal som ju 6 rokov. pritom pár dní dozadu ešte behala po terárku a lozila hore dole. nebola ešte adult, telo ma tak 5 cm.

čo sa deje? ešte mám irminiu a bojím sa, že aj tá pôjde. na terárkach som nič nemenil, nečistil, potrava tá istá, vlhkost tiež, akurát som geniculate pár týždnov dozadu zapol ohrev, išlo to na takých cca 28 stupnov. choval som ju väčšinu času pri izbovej teplote (preto ani tak nenarástla) ohrev zapínal na zimu. ale podložku má len na malej časti terárka, čiže kludne mohla íst do chladnejšej časti. som z toho nešťastný, mal som ju tak dlho a naraz toto :(

za rady dakujem
Aviny, ak nevieš ako nato tak proste ti istý čas budú kapať, čo sa týka geniculaty, pri 30 stuúňoch som pozoroval že je to na ne záťaž, ak si aspoň na noc neznižoval teplotu tak súhlas zo scepticom. A ak mala v 17. zvleku iba 5 cm v tele niečo nebolo v poriadku, asi starostlivosť sorry.
mozno to bol dospely samec ta gneiculata :D a proste po 5 rokoch isiel na starobu :D


Napísať odpoveď