Kde kupit pavuka ?

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Michal911
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 21. Októbra 2015, 23:35
Kde kupit pavuka ?

Príspevok od užívateľa Michal911 » 12. Novembra 2015, 15:20

Ahojte

Zijem v Grazi (Rakusko) a chcel by som si kupit pavuky rodu Holothele incei Gold alebo Psalmopoeus irminia neviem najst daku dobru predajnu kde maju pavuky. Bol som v dvoch predajniach tuna v Grazi kde maju par pavukov atd.. všade maju len rod: Brachypelma, grammostola rosea. Ale nikde nemaju rod Holothele incei Gold ani Psalmopoeus irminia. Graz je dost velke mesto a nechce sa mi verit že by tu nebola daka dobra predajna. Ked to človek potrebuje tak to nenajde :) Hladal som aj na internete http://www.terraristik.com/tb/list_classifieds.php ale tam je dost malo inzeratov z Rakuska. A pavukov rodu Holothele incei Gold a Psalmopoeus irminia ešte menej . A ked aj dakeho najdem tak je to 400km. Keby bolo teplo tak by mi to poslali poštou z Nemecka , ale ked je to najnevhodnejšie obdobie na kupu pavuka tak je to problem. Budem vam vdačny ak mi poradite daku internetovu stranku alebo predajnu v Grazi . Vopred dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Kde kupit pavuka ?

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 17. Novembra 2015, 17:08

prva vec ktoru by si mal o pavukoch vediet je ta ze ak niesi trpezlivy nema vyznam sa do chovu vobec pustat!

dalsia vec je ta ze pavuky niesu petshopovy mainstream ... takze ak si nasiel nejake obchody kde mavaju pravidelne v ponuke pavuky vedz ze si narazil na tie kvalitnejsie petshopy v ramci celej europy. tiez si treba uvedomit ze do obchodov chodia zaciatocnici s podmienkami "lacne, nenarocne, velke, farebne a nejedovate" a tymto podmienkam brachypelmy a grammostoly dokonale vyhovuju.

ku "chovatelskej kulture" patria i vyjazdy na takzvane teraristicke burzy kde sa daju kupit rozne zvierata a vybavenie priamo od chovatelov. tiez nieje vynimka prejst koli burze i niekolko stoviek km krizom cez x krajin. niekto ma stastie a v mieste konania nejakej teraburzy priamo zije http://www.mcg.at/haustiermessegraz.at/2015/ (najdene cez google bez znalosti nemciny ci miestnych pomerov)

posielanie pavukov cez jesen (alebo obdobie kedy teploty neklesaju hlboko pod bod mrazu) je samozrejme tiez mozne. je na to technika ktora je financne narocnejsia (heatpack+styrobox) ale za peniaze a vlastne riziko aj dom v prahe :D (viac info v prislusnych temach)
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď