Uhyn cvrčkov

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Michal911
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 21. Októbra 2015, 23:35
Uhyn cvrčkov

Príspevok od užívateľa Michal911 » 20. Novembra 2015, 22:19

Zdravim vas. V jednej nadobe mam male cvrčky velkostou okolo 5mm a v tej druhej dospele okolo 2cm. Cvrčky som si umiestnil do cca 10L plastovych nadob . Teplotu tam maju okolo 25°C , dal som im tam psie granule a aj ovsene vločky. Zabezpečil som im aj vetranie a nezabudol som ani na napajačku :) Pravidelne nadoby čistim a vymienam jedlo aj vodu. V poslednom čase mi začali hynut cvrčky. V tej nadobe kde mam tie male tak nezomrel ani jeden , ale v tej kde mam tie väčšie tak každe 2 dni najdem 1,2 mrtvolky. Neviem prečo .... Cital som na internete ,že to môže byt aj virus. Nič mi asi nezostava , len zničit tu jednu nadobu , kde mam tie infikovane cvrčky. Chcem sa spytat prenaša sa ten virus aj na ludi ? je nebezpečny ? A ked dam infikovaneho cvrčka pavukovi nemôže mu dako uškodit alebo sa to preniest ? dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uhyn cvrčkov

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 21. Novembra 2015, 06:35

ja by som skôr začal u toho, aké staré sú tie veľké cvrčky...vieš cvrčky majú aj nejakú životnosť..len pár týždňov v dospelosti
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Michal911
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 21. Októbra 2015, 23:35
Re: Uhyn cvrčkov

Príspevok od užívateľa Michal911 » 21. Novembra 2015, 13:02

Ahoj. Daktore cvrčky nemali ešte ani kridelka a aj tie mi uhynuli. Rano som objavil dalšie 2 mrtvolky. Rozhodol som sa že asi bude lepšie ked ten jeden box zrušim a všetko dezinfikujem. Neviem kde som spravil chybu všetko čo potrebovali som im zabezpečil. Možno som už kupil cvrčky ktore boli infikovane (morom) a preto to tak dopadlo. Po tejto skusenosti by som radšej začal chovat švaby. Su poctatne odolnejšie a lahšie sa chovaju. Mate dakto skusenosti s chovom švabov ? Už som si dačo prečital na hlavnej stranke , ale nikde som sa nedozvedel či aj švaby maju dake virusy ako cvrčky ?


Napísať odpoveď