Pliesen v terariu

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Michal911
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 21. Októbra 2015, 23:35
Pliesen v terariu

Príspevok od užívateľa Michal911 » 26. Novembra 2015, 14:16

Zdravim Vas . Prepačte že vas otravujem , ale nepoznam žiadneho odbornika ktory by mi mohol poradit. Doma mam 2 male pavuky druhu Psalmoneus irminia. Ako podklad som použil cca 7cm Terra Basis a potom som ešte dal na vrch cca 1 cm vrstvu Terra Bark. Problem je že medzi zmesou Terra Basis a Terra Bark sa vytvara stale plesen. Nie moc len sem tam daka mala pavučinka par mm , ale aj tak sa obavam aby sa to neroznieslo. Neviem či som spravil dobre ,že som dal na vrch ten podklad TeraBark. Ale tak mi to odporučili v predajni tak som dal na ich rady. Vetranie mam zabezpečene dobre mam dost velke terarium , čo sa tyka vlhkosti tak musim mat aspon 75% vlhkost v terariu aby pavuk prežil. Zmes terrabassis som pred vloženim do teraria navlhčil , aby nebol substrát suchy. Možno som ho mal aj prevarit či ? Viem že pavuky druhu P.irminia žiju prevažne na stromoch , ale ani raz som nevidel môjho pavuka aby zišiel dole na ten podklad. Možno tam mam dačo zle. Vopred vam dakujem

Michal911
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 21. Októbra 2015, 23:35
Re: Pliesen v terariu

Príspevok od užívateľa Michal911 » 27. Novembra 2015, 00:04

Oprava : Psalmopoeus irminia :D A nie to čo som napisal :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pliesen v terariu

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 29. Novembra 2015, 00:25

Nie je mozne, ze mas zbytocne vlhky substrat? Ono vlhkost vzduchu neznamena mat mokry substrat.
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pliesen v terariu

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 17. Decembra 2015, 19:41

osobne s tebou menovanym substratom nemam ziadne skusenosti ale nemoze byt ta tvoja plesen vyzrazana sol? vseobecne sa odporuca sterilizovat kazdy substrat.
tiez mozes nechat substrat v terarku uplne vyschnut a vlhkost udrziavat len rosenim na rastliny steny terarka pavucinu a pod.
ziaden pavuk a huzevnate psalmopoeusy toboz nepotrebuju konstantne 75% :wink: takze sa toho obcasneho presusenia neboj
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď