Brachypelma smithi neprima potravu

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
wyllys
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 1. Apríla 2015, 09:19
Brachypelma smithi neprima potravu

Príspevok od užívateľa wyllys » 26. Novembra 2015, 17:10

Zdravym. Chcel by som poradit: vlastnim smithi cca od 6 zvleku, teraz ma pred 9. Uz asi mesiac mi nechce priimat potravu a neviem si to vysvetlit. pred zvlekmy mi nezravala tak zhruba 2 tyzdne a teraz absolutne nic aj ked ma cvrcka tesne u seba ani sa ho nesnazi odohnat. teplotu ma 25 stupnov vlhkost 65 - 70 %.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi neprima potravu

Príspevok od užívateľa Sceptic » 26. Novembra 2015, 19:43

Cim vacsi pavuk tym sa mu pred zvlekom predlzuje aj interval kedy nic nezerie. Ak ma dostatocne velky abdomen tak sa nemusis bat. Nadalej udrzuj podmienky a skus mu dat potravu napr: o 2 tyzdne. Zivu potravu vzdy rano vyber, kedze nevies ci sa nebude zvliekat. To, ze dokaze prijimat potravu neznamena, ze musi pravidlene zravat. Mensi pavuk v dobrej kondicii nemusi zrat aj 2 mesiace.

wyllys
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 1. Apríla 2015, 09:19
Re: Brachypelma smithi neprima potravu

Príspevok od užívateľa wyllys » 26. Novembra 2015, 21:42

Sceptic napísal:Cim vacsi pavuk tym sa mu pred zvlekom predlzuje aj interval kedy nic nezerie. Ak ma dostatocne velky abdomen tak sa nemusis bat. Nadalej udrzuj podmienky a skus mu dat potravu napr: o 2 tyzdne. Zivu potravu vzdy rano vyber, kedze nevies ci sa nebude zvliekat. To, ze dokaze prijimat potravu neznamena, ze musi pravidlene zravat. Mensi pavuk v dobrej kondicii nemusi zrat aj 2 mesiace.



dik za radu. abdomen ma pekny a stravu jej skusam hadzat kazdy tyzden , ale vzdy ju lovim iba ja :) . co sa tyka zvleku ako keby sa zastavila - zacal jej aj abdomen cernat ale nie az tak ako pred tym a ani lisinu na nom nema taku vykopanu.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi neprima potravu

Príspevok od užívateľa Sceptic » 27. Novembra 2015, 20:04

Ahoj to cernanie abdomenu je znak zvliekania. Hlavne ju nechaj na pokoji, ked bude hladna nazerie sa :).

wyllys
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 1. Apríla 2015, 09:19
Re: Brachypelma smithi neprima potravu

Príspevok od užívateľa wyllys » 28. Novembra 2015, 13:48

Sceptic napísal:Ahoj to cernanie abdomenu je znak zvliekania. Hlavne ju nechaj na pokoji, ked bude hladna nazerie sa :).
ale to ja viem . abdomen sa jej troska zafarbil do cierna ale potom ako keby to zafarbenie nepokracovalo.ci je to tym ze sa jej kvoli zmene pocasia az priliz nespomalil metabolizmus? mam doma ceratogyrusa sanderi a este brachypelmu auratum a tie zeru ako besne stale

wyllys
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 1. Apríla 2015, 09:19
Re: Brachypelma smithi neprima potravu

Príspevok od užívateľa wyllys » 8. Decembra 2015, 16:40

tak uz sa vsetko vyriesilo.je po zvleku prekrasna iba som sa strasne vylakal bo mi este nikdy takto dlho potravu neprijimala.

wyllys
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 1. Apríla 2015, 09:19
Re: Brachypelma smithi neprima potravu

Príspevok od užívateľa wyllys » 8. Decembra 2015, 17:56

no a zase mam sters paniku.vcera vecer sa zvliekla vsetko bolo ok. dosiel som z roboty furt vsetko ok. dal som si kavu a siel ju pozriet a lezi uplne cela na zemi nohy roztiahnute okolo seba,tak som jemne do nej stuchol ci uz nie je nahodou mrtva ale pohla sa.co to znamena? bojim sa ze umiera

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Brachypelma smithi neprima potravu

Príspevok od užívateľa Jacob » 9. Decembra 2015, 17:54

wyllys napísal:no a zase mam sters paniku.vcera vecer sa zvliekla vsetko bolo ok. dosiel som z roboty furt vsetko ok. dal som si kavu a siel ju pozriet a lezi uplne cela na zemi nohy roztiahnute okolo seba,tak som jemne do nej stuchol ci uz nie je nahodou mrtva ale pohla sa.co to znamena? bojim sa ze umiera

Pavuky to bezne robia po zvleku..natahuju si koncatiny ...radim ti poriadne nastudovat chov, inak si ju velmi neuzijes ak budes do nej stuchat hned po zvleku

wyllys
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 1. Apríla 2015, 09:19
Re: Brachypelma smithi neprima potravu

Príspevok od užívateľa wyllys » 15. Decembra 2015, 18:05

iba som do nej jemne stuchol a nebolo to hned po zvleku.doteraz po zvleku mi taketo pretahovanie nerobila a je pravda ze tento zvlek bol pre mna a urcite aj pre nu neuveritelny strasne moc narastla a taktiez sa mi nestalo, ako som vyssie uvadzal ze mi taku dlhu dobu nezrala. urcite uz do nej stuchat nebudem.a velka v daka vsetkym za rady.


Jacob napísal:
wyllys napísal:no a zase mam sters paniku.vcera vecer sa zvliekla vsetko bolo ok. dosiel som z roboty furt vsetko ok. dal som si kavu a siel ju pozriet a lezi uplne cela na zemi nohy roztiahnute okolo seba,tak som jemne do nej stuchol ci uz nie je nahodou mrtva ale pohla sa.co to znamena? bojim sa ze umiera

Pavuky to bezne robia po zvleku..natahuju si koncatiny ...radim ti poriadne nastudovat chov, inak si ju velmi neuzijes ak budes do nej stuchat hned po zvleku


Napísať odpoveď