Vtáčkar po prevoze

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
blove
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22. Júna 2016, 23:48
Vtáčkar po prevoze

Príspevok od užívateľa blove » 22. Júna 2016, 23:57

Ahojte, mám prvého vtáčkara rodu nhandu už asi 6 dní doma. Prvý deň keď som ho dal do terária preliezol cez celé terárium a odvtedy je stále schovaný sa drevom, dal som mu už aj cvrčka do terária ale ani to ho nevylákalo odtiaľ. Vlhkosť udržujem na 80% a teplotu na izbovej. Je to normálne správanie? nechcem aby mi zomrel.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Vtáčkar po prevoze

Príspevok od užívateľa Sceptic » 23. Júna 2016, 17:26

Ahoj, jeho spravanie je v poriadku. Daj mu par tyzdnov pokoj, zniz o nieco malo vlhkost a nerus ho. Raz za tyzden mu skus dat primerane velkeho cvrcka a v pripade ak ho do rana nezozerie vyber ho. Vtackar nie je kontaktne zviera a takto skryto bude zit cely zivot.

blove
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22. Júna 2016, 23:48
Re: Vtáčkar po prevoze

Príspevok od užívateľa blove » 24. Júna 2016, 01:52

Ďakujem za odpoveď :-) a ta vlhkosť by teda ako približne mala byť? na internete som sa dočítal že by sa mala pohybovať okolo 80%

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Vtáčkar po prevoze

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 25. Júna 2016, 08:47

nhandu je na zaciatok fajn je jeden z tych rodov co vydrzi i zaciatocnicky jadrovy utok.
percenta vlhkosti neries (ani v prirode niesu furt konstantne)... nechaj presusit podklad a vlhci jeden kut a pavuk si vyberie.
to ze je pavuk zalezeny v najtmavsom mieste je tiez normalne...normalne bude aj to ak jedneho dna najdes totalne preorane terarko.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď