maličké mušky

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
wexen
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20. Septembra 2016, 11:18
maličké mušky

Príspevok od užívateľa wexen » 20. Septembra 2016, 11:24

Dobrý deň,

pred pár týždňami som spozoroval v izbe kde mám pavúčiky väčšie množstvo maličkých múch, stále sa ich ale nedokážem zbaviť, najprv som myslel že mám v izbe niečo pokazené (jedlo, nápoj) kde by sa hrnuli no i napriek celému priestoru ktorí som vyprázdnil múch je stále viac. Pri pozorovaní terárií kde mám pavúčiky som si všimol že ich je hojne v každom jednom. Otázka teda znie, má význam vyprázdniť terária, vyčistiť, zmeniť zeminu a pod.? Respektíve iste to má význam ale na akú dlhu dobu? V minulosti som niečo také nikdy nemal, problémy s týmito otravnými muškami. Budem vďačný za každú radu ako sa ich raz a navždy zbaviť.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: maličké mušky

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 20. Septembra 2016, 19:49

su to najskor octomilky...tie kladu vajicka ako pises do hnijucich biologickych zvyskov ako su hnijuce listy, mach... ale i "zosrotovany" opavucinovany svab niekde v rohu. neviem co chovas za druhy ale nechaj na totalku preschnut cely substrat, neros, nevlhci a vodu daj pavukovi obcas v napajacke :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: maličké mušky

Príspevok od užívateľa Sceptic » 21. Septembra 2016, 19:28

Pripadne ak mozes hod foto teraria a substratu. Najrychlejsia cesta bude vymenit cely substrat za vyvarenu raselinu alebo lignocel, terarium poriadne vyumyvaj. Po kazdom krmeni dosledne cisti terarium nasledujuci den a snaz sa odstranovat zvysky potravy.


Napísať odpoveď