potrebujem radu od skúsenejších

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
gymnophiona
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 7. Januára 2017, 20:09
potrebujem radu od skúsenejších

Príspevok od užívateľa gymnophiona » 7. Januára 2017, 22:09

Zdravím, chcem sa spýtať, zatiaľ som okrem križiakov a kútnikov choval len brachypelmy, chcem tip na niečo podobne nenáročné, pekne vyfarbené a že by som to občas aj videl - aby nebol celú dobu zalezený v zemi či kokóne, jedovatosť nevadí, nechystám sa ho olizovať ani brať zbytočne na ruky. Za rady vopred ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: potrebujem radu od skúsenejších

Príspevok od užívateľa Sceptic » 8. Januára 2017, 10:52

Ahoj kup si hocijaku Brachypelmu alebo Grammostolu. Staci, ked jej das primerane substratu a nebude sa ti zahrabavat.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: potrebujem radu od skúsenejších

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 16. Januára 2017, 19:10

pripadne nieco stromovite: psalmopoeus, tapinauchenius, avicularia...
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Mixo88
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30. Januára 2017, 22:02
Re: potrebujem radu od skúsenejších

Príspevok od užívateľa Mixo88 » 2. Februára 2017, 20:57

Čawte, potreboval by som niečo vysvetliť. Niečo som si tu na fóre naštudoval ale to čo mi je práve nejasné by som chcel vysvetliť od Vás skúsenejších. Niekde som čítal že pavúk do svojej obete vpustí jed a ten jej vnútornosti rozloží na tvz kasičku ktorú následne vysaje toto som si do dnešného dna myslel, ale dnes mi moja Smitka prvý krát žrala a nikde som večer Cvrčka nenašiel tak neviem či ho skonzumovala nejak celého alebo sa ten zmrd niekde zahrabal. Ale to asi neni možné kedže som videl ako ho chytila a asi hod. s nim bola na jednom mieste. Ako to teda je s tým žraním jedia pavúci celu potravu alebo s nej len vysavaju?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: potrebujem radu od skúsenejších

Príspevok od užívateľa Sceptic » 5. Februára 2017, 16:36

Ahoj, obcas sa stava, ze potravu zozeru bezo zvysku, inak zvycajne nechaju niekde v rohu taku malu gulicku odpadu. V substrate si ju mohol prehliadnut. Pavuk svoju korist "rozlepta" do hmoty a nechava len nestravene zvysky.

Mixo88
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30. Januára 2017, 22:02
Re: potrebujem radu od skúsenejších

Príspevok od užívateľa Mixo88 » 6. Februára 2017, 18:06

Ďakujem za radu. Ešte chcem s jednou vecou poradiť mal by som to síce dať asi do sekcie teraria, ale dúfam že to nebude vadiť. Potreboval by som trosku zvýšiť teplotu tak o 5°C lebo keď kukám na moju smithku tak sa mi vždy drzí v terariu na tej strane kde mam vedľa neho krabičku od satelitu ten magio box a ten produkuje teplo s boku a zo spodku a vždy pri ňom sa drzí keď som ten magio box hodil na tera tak sa automaticky premiestnil podeň cize s toho usudzujem že ma radšej teplejšie. Kedže to je aqua prerobené na tera cize na vrchu mam plexisklo s dierkami chcel by som nejak skúsiť zvýšiť teplotu, rozmýšľal som nad lampou ale zas mu tam veľa svetla nechce dávať skôr ak by existovala taká čo by hriala aj cez to plexisklo a nesvietila by nejak UV alebo niečo podobne existuje vôbec niečo také???...alebo da sa môj problém aj nejak ienak riesiť??? Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: potrebujem radu od skúsenejších

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Februára 2017, 19:55

Pozri napr: viewtopic.php?f=3&t=232&hilit=podlozka , viewtopic.php?p=47540#p47540 , viewtopic.php?f=3&t=534&hilit=podlozka .

Kolko stupnov mas v terariu? B. smithi staci izbova teplota. Inak vyhrievat mozes cez vyhrevne polozky, kamene a podobne. Lokalne vsak max do 26-27 stupnov inak by si ju uvaril, cast teraria by mala mat nizsiu teplotu.

Mixo88
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30. Januára 2017, 22:02
Re: potrebujem radu od skúsenejších

Príspevok od užívateľa Mixo88 » 7. Februára 2017, 20:30

mávam tam tak 20 - 23 stupňov. ale stále sa mi zdržuje po skle a pri tom magioboxe od ktorého ide teplo, preto mam pocit že by možno neuškodilo jej teplotu zdvihnúť. Kukal som tu podložku ale obávam sa že nebude stačiť keď mam vrstvu lignocelu asi tak cca 4-5cm vysokú.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: potrebujem radu od skúsenejších

Príspevok od užívateľa Sceptic » 7. Februára 2017, 21:15

Mno tam, kde umiestnis vyhrievaciu podlozku das lignocel napr len 1 cm vysoko :), vo zvysnej casti teraria ponechas 4 cm.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: potrebujem radu od skúsenejších

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Februára 2017, 20:29

podla mna je vyuzitie odpadneho tepla od toho magioboxu velmi dobry napad. staci ho len opriet o sklo ktore bude vyhrievat i vnutro terarka. ja som tak svojho casu vyuzival svoj stary crt monitor na filmovky :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Mixo88
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30. Januára 2017, 22:02
Re: potrebujem radu od skúsenejších

Príspevok od užívateľa Mixo88 » 30. Marca 2017, 22:13

Cawko opäť potrebujem radu...kedže nechcem zakladať novu tému tak to hodím sem dúfam že mi prepáčite :? Moja B. Smithi sa dnes úspešne zvliekla :wink: kedže som čítal viac článkov čo so zvlečkou a veľa krát sa názory líšili radšej sa opýtam tu... čo mam so zvlečkou robiť?...mam ju vytiahnuť hneď v ten deň ako sa zvliekla alebo ju tam nechať zo 2 dni...lebo som pozoroval že tesne po zvleku bola moja Smithi na zvlečke a ako by ju požierala. Neskôr sem hodím foto kedže sám nedokážem odhadnúť pohlavie.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: potrebujem radu od skúsenejších

Príspevok od užívateľa Sceptic » 31. Marca 2017, 10:18

Pavuk z tej zvlecky pravdepodobne vysaje zbytky exuvialnej tekutiny. Je vsak dobre ak ju vytiahnes hned, na starej zvlecky sa mozu nachadzat rozne parazity, ktorym takto obmedzis sirenie. Ta tekutina do par hodin aj tak vyschne a samotnu zvlecku nepoziera.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: potrebujem radu od skúsenejších

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Apríla 2017, 10:00

co so zvleckou? vytiahnut- nakvapkat saponatovu vodu na abdomen- opatrne roztiahnut- nechat preschnut- odfotit okolie epigastralnej ryhy (miesto medzi prvym parom plucnych vakov) - a poslat fotku na urcenie pohlavia :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď