Brachypelma nechce žrať

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
kubcolive
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17. Augusta 2017, 14:41
Brachypelma nechce žrať

Príspevok od užívateľa kubcolive » 17. Augusta 2017, 14:55

Prosím poraďte, môj vtáčkar nechce už takmer vôbec prijímať potravu. Mám ho 2 roky, zo začiatku som ho kŕmil pravidelne, potom som mu raz 2 mesiace nedal žrať lebo som nestíhal zájsť do agrochovu alebo som na to zabúdal, keď som mu konečne kúpil saranča tak ho v pohode zožral, aj na ďalší týždeň som mu dal ale na tretí ho už zožrať nechcel a ani na štvrtý, kým niečo zožral mu trvalo 2 mesiace a od vtedy to tak je stále, žere iba každé dva mesiace, vždy som mu kupoval sarančatá alebo cvrčky ale už je na cvrčky myslím dosť veľký. Pred týždňom sa zvliekol a dnes som mu bol kúpiť menšiu myš ale ani tú nezožral... Mám vtáčkara Brachypelma vagans 13. zvlek

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma nechce žrať

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 17. Augusta 2017, 17:45

nebudem sa rozculovat ze zakladas milion krat zduplikovanu zaciatocnicku temu
nebudem sa rozculovat ze za 2 roky chovu si sa o pavukoch nenaucil takmer nic
dam ti len jednu radu: citaj!!!! http://lasiodora.sk/index.php?clanok=vt ... zvliekanie
a zameraj sa hlavne na tuto pasaz:
...Ešte počas zvliekania dochádza k veľmi dôležitej časti, a to prepojeniu vonkajších zmyslových čidiel na novo vytvorené. Vtáčkar niekoľko hodín, rastie priamo počas zvleku, keď vyťahuje telo, len krátky čas. Vnútorný tlak a pumpovanie hemolymfy spôsobí napnutie novej pokožky a jej nasledovný rast. Celé stvrdnutie kutikuly pavúka u malých jedincov môže trvať niekoľko dní a u adultných okolo 2 týždňov. Pavúk v tomto období neprijíma potravu. Jeho chelicery nie sú dostatočne pevné, aby si trúfol na korisť. ...
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

peter7890
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19. Augusta 2017, 21:03
Bydlisko: Žilina
B. Smithi - problem s krmenim

Príspevok od užívateľa peter7890 » 19. Augusta 2017, 21:29

Zdravim vsetkych...mam problem s B. Smithi.. kupil som ju asi pred 3 mesiacmi, samica, v tele cca 2.5cm. Zvlek bohuzial neviem..po niekolkych pokusoch krmit ju roznymi velkostami hmyzu stale nechce zrat. Za 3 mesiace nezrala ani raz. Vodu vsak pije normalne. Teplotu ma 25 stupnou a vlhkost udrziavam medzi 60-75%. B. Smithi som uz predtym mal dlhe roky takze o "hladovke" pred zvlekom viem..ma na zadocku uz od zaciatku ako ju mam lysinku ale nezda sa mi ze by tmavla...skor tam ma len male cierne skvrnky...co moze sposobovat tuto jej "dietu"? Uz som bezradny...

peter7890
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19. Augusta 2017, 21:03
Bydlisko: Žilina
Re: B. Smithi - problem s krmenim

Príspevok od užívateľa peter7890 » 19. Augusta 2017, 21:39

Hop...ospravedlnujem sa, som tu novy a vsimol som si ze je tu viacero podobnych problemov a taktiez ludi ako ja ktori sa mali problem zorientovat a zakladali zbytocne novu temu...takze podla toho co som cital predpokladam ze nieje az taky neobvykly jav ze nezerie aj tak maly pavuk. Aj ked pri predchadzajucom sa mi to nikdy nestalo. :?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma nechce žrať

Príspevok od užívateľa Sceptic » 21. Augusta 2017, 09:14

peter7890: Ahoj, ak mozes hod sem jej fotografiu.

peter7890
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19. Augusta 2017, 21:03
Bydlisko: Žilina
Re: Brachypelma nechce žrať

Príspevok od užívateľa peter7890 » 21. Augusta 2017, 14:16

Dakujem...aktualne vyzera takto. Bude to uz takmer 3.5mesiaca co nezere...ale abdomen sa mi nezda byt nejaky maly..

peter7890
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19. Augusta 2017, 21:03
Bydlisko: Žilina
Re: Brachypelma nechce žrať

Príspevok od užívateľa peter7890 » 22. Augusta 2017, 06:28

peter7890 napísal:Dakujem...aktualne vyzera takto. Bude to uz takmer 3.5mesiaca co nezere...ale abdomen sa mi nezda byt nejaky maly..
Nechce mi tu vlozit fotku...zmensil som ju z 5mb na 190kb a aj tak bez uspechu :cry:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma nechce žrať

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Augusta 2017, 15:07

Ahoj posli ju prosim na admin.lasiodora@centrum.sk a ja ju sem nahram...

peter7890
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19. Augusta 2017, 21:03
Bydlisko: Žilina
Re: Brachypelma nechce žrať

Príspevok od užívateľa peter7890 » 1. Januára 2018, 07:33

Zdravim, ozyvam sa znova pretoze moj problem stale pretrvava. Uz je to cca 8, mozno aj 10 mesiacov, co moja B. Smithi stale nezere, netmavne, nezvlieka sa...od kedy som ju kupil sa mi nedari dat jej zrat, a to aj napriek tomu ze to skusam pomerne casto. Inak je stale aktivna, pije vodu, pohybuje sa po terariu ( teraz uz mensej krabicke, koli tomu aby mala lepsi pristup k potrave). Pri manipulacii je celkom placha. Nenapada niekoho co moze byt pricinou? Ono, dieta je dobra vec ale v tomto pripade to trosku prehana...

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma nechce žrať

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 1. Januára 2018, 08:52

posli sem fotku a zhodnotime ako to s nou vyzera... http://img.lasiodora.sk/upload/
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

peter7890
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19. Augusta 2017, 21:03
Bydlisko: Žilina
Re: Brachypelma nechce žrať

Príspevok od užívateľa peter7890 » 2. Januára 2018, 10:24

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma nechce žrať

Príspevok od užívateľa Sceptic » 2. Januára 2018, 13:47

Ahoj hod sem este prosim foto celeho teraria.

peter7890
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19. Augusta 2017, 21:03
Bydlisko: Žilina
Re: Brachypelma nechce žrať

Príspevok od užívateľa peter7890 » 2. Januára 2018, 14:37

Obrázok

Ahoj...toto ma viacmenej docasne, je v nom cca 3 mesiace, predtym mala vacsie, ale prelozil som ju ak by bol problem s "dietou" v tom ze sa musi hladat potravu po celom okoli...nepomohlo :cry:

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma nechce žrať

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 2. Januára 2018, 15:26

no problem!!! abdomen ma plny... do zvleku sa ani netreba pokusat krmit ... co sice este nejaky tyzden potrva ale vykopana lysina uz nieje ruzova
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

peter7890
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19. Augusta 2017, 21:03
Bydlisko: Žilina
Re: Brachypelma nechce žrať

Príspevok od užívateľa peter7890 » 2. Januára 2018, 17:10

Dakujem za ukludnenie, celkom mi odlahlo :D ale aj tak...cim moze byt sposobene ze mu to trva tak dlho? Niektore smithiny v podobnom zvleku maju za 10 mesiacov uz za sebou uz dalsie 3 zvliekania a moja sa za ten cas ani len nenazrala...je mi jasne ze zvliekanie, resp. nezvliekanie je logicky asi nasledok toho ze nezere. Ale zas ked nezere ako je mozne ze sa mu abdomen ani len trosku nezmensil? Sledujem mu ho od zaciatku a dokonca sa mi zda ze ani nejako nezmenil farbu. Podmienky ma podla mna celkom dobre...teplotu, vlhkost, klud...zeby nejako geneticky spomaleny metabolizmus? Alebo iba vtackar - salamista? :D

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma nechce žrať

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 2. Januára 2018, 19:06

to nie je pravda! ... b.smithi (ako tvoja cca 6-7-8zv) tie zvleky mozu natiahnut i na 1x /rok a budu to predlzovat coraz viac a viac

ak sa pavuk poriadne nazerie, abdomen nema dovod zmensit sa...nestravene zvysky vyluci tesne po "pozuti" a spracovane ziviny ostavaju v abdomene ... plus u teba ma pristup i k vode takze pije osto sest (v tom je naprogramovana)...apropo svoje drobce tiez krmim 1x za zvlek

tak to tmavnutie (tvorba novej pokozky/obrannych chlpkov) je tak pozvolne ze zaciatocnik ktory naviac sleduje pavuka kazdy den ziadne zmeny nezaznamena.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

peter7890
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19. Augusta 2017, 21:03
Bydlisko: Žilina
Re: Brachypelma nechce žrať

Príspevok od užívateľa peter7890 » 2. Januára 2018, 19:47

Aha...Popravde, som naozaj zaciatocnik a tieto dedukcie som vyvodil len z predchadzajuceho chovu taktiez smithiny ktora rastla neporovnatelne rychlejsie v porovnani s tou co mam teraz. Tu asi teda plati ze kazdy jedinec je iny. Kazdopadne dakujem za radu a tiez za cele toto forum. Je fajn ze sa zaciatocnik moze obratit na skusenejsich s problemom a dockat sa ochotnej odpovede. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma nechce žrať

Príspevok od užívateľa Sceptic » 3. Januára 2018, 10:04

Inak to terarium je dobre este minimalne na 2 - 3 zvleky, urcite ju nedavaj do vacsieho. Lepsie udrzis vlhkost, teplotu a pavukovi sa dostane potrava priamo pod nos. Osobne by som jej o nieco viacej navlhcil tu cast, kde mas vodu.


Napísať odpoveď