Stromove pavuky

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
24monkey
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 3. Novembra 2006, 13:59
Stromove pavuky

Príspevok od užívateľa 24monkey » 3. Novembra 2006, 14:59

Potreboval by som poradit chcem si kupit stromoveho pavuka lenze nemam snimy skusenosti chovam zatial len pozemne druhy uz asi 7rokov takze nieco o pavukoch viem len asi pre 2rokmi som si kupil avicularie metellicy ale obe mi skapali co ma dost odradilo chcel by som poradit nejaky odolnejsi druh a najlepsie americky pacia sa mi strasne poeciloterie len tam ma odradzuje agresivyta a toxicita lebo viem ze stromove pavuky vedia byt dost mrstne :)

Užívateľov profilový obrázok
asddsa
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 26. Februára 2006, 14:02
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asddsa » 4. Novembra 2006, 01:21

ja ti odporucam rod Psalmopoeus, konkr. napr. druhy irminia alebo cambridgei. nie su narocne a cena je prijatelna.
co sa tyka tej starostlivosti, tak nic vynimocne, jedine pri stromovych treba vo vacsine pripadov drzat trocha vacsiu vlhkost ako pri zemnych.
k tym aviculariam - viaceri chovatelia maju s aviculariami problemy, pretoze su narocnejsie na vzdusnu vlhkost a vetranie.
I pwn, therefore I am.

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 5. Novembra 2006, 15:37

mno ano ja mam P.cambridgei a je velmi fajn a rastie mi pekne rychlo a je relativne kludny..jedine na co si davaj pozor je rychlost..ja ho volam teleportacny pavuk :D

struter
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 2. Januára 2007, 18:43
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Príspevok od užívateľa struter » 21. Februára 2007, 14:40

tak ja chovam P.regalis a nie je veľmi agresívny,mal som ho už aj na ruke/nejaké 2 zvleky do adultu/.... 8) ale je treba povedať že je to mega rýchly druh-fakt "teleportačny pawuk" :D ale je to krásny pawuk,povedal by som že aj jeden z najkrajšich :P

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Februára 2007, 17:31

s cambridgeom suhlasim , ale aj aviculartie nie su zle , len casto odchadzaju a neboj sa to ze ti odisli obe nemusi znamenat ze si zly chovatel , lebo mne odisli 2 z 3och , vacsinou odchadzaju do 4zv. po tomto zvleku je takmer iste ze je to v poho .... uz mozes urobit chybu len ty ....

a dalej k tomu teleportovacemu pavukovi :) , no ono psalmopeusy a poecilotherie su rychle ale to si este nevidel v akcii t. gigas :) to je telepr. pav. sam o sebe ;)

Tibo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 20:03
Bydlisko: Detva

Príspevok od užívateľa Tibo » 5. Februára 2009, 20:12

Servuste. Chcem si zaobstarat A. versicolor tak sa chcem spitat ci je velmi rachla a tak ci nezvykne utekat s tera atd. ... diky moc

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Februára 2009, 20:24

Ak si este nechoval pavuky, alebo ak si nemal stromaka tak rychle su. V podstate je rychly ktorykolvek pavuk ked chce. Ja by som sa pri vybere pavuka rychlostou neriadil. Ale versina je v pohode vyber. Skus si vsak zaobstarat starsieho jedinca. Je to kludnejsi pavucik, a pokial sa bude mat dobre tak nevidim dovod aby z tera utekal, a ak nahodou hej tak sa vrati :wink: ( takto mi uz usla aj parahybana a chromatopelma a dalsie .... pobehali po izbe a same prisli s5 do tera)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Tibo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 20:03
Bydlisko: Detva

Príspevok od užívateľa Tibo » 5. Februára 2009, 20:27

nie nie ja uz mam parahybanu 9-10 zv. dvoch cromatusou a smithi vsetky 2-3 zv. a rozmyslal som este o tomto lebo je pekny a chcel by som stromaka najkeho.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Februára 2009, 20:30

Tak je fajn ze uz mas skusenosti. Nie je nic lahsie ako kuknut na neaky inzerat a objednat si. PS: daju sa chovat aj spolu :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Tibo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 20:03
Bydlisko: Detva

Príspevok od užívateľa Tibo » 5. Februára 2009, 20:32

no ved viem... musim sa este rozhodnut lebo som rozmyslal este aj nad G. grossou tak uvidim este :)

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 5. Februára 2009, 20:40

versiny potrebuju dobre vetranie .. a dost hynu ako som pocul ..

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Februára 2009, 20:46

Stromakov je velmi vela druhov, ale Avicularie vyhravaju .... su asi jedny z najfarebnejsich .... avsak aj z najcitlivejsich. Stotoznujem sa s tym co napisal smiquel v inom topicku , ide o socialne spravanie pavukov a ich spoluzitie v koloniach .... a avicularie k nim urcite patria.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Februára 2009, 20:51

Základ pri chove je dobré vetranie ako písal lipo a tiež nechať preschnúť substrát troška. Nech jej to tam nepláva ani nadmerné rosenie im neprospieva.

Ja vlhčím pravidelne podla potreby, no ked som mimo domova, a prídem po týždni alebo dvoch, porosím ich troška viac a nie je žiaden problém. Vždy pred odchodom tiež porosím.

Počul som už rôzne, že pošli dospelé samice, prckovia popadali....

Hlavne to s tou starostlivosťou nepreháňať potom je väčšia pravdepodobnosť že pavúčik pošne.

Avicularie sa snažia robiť hniezda v čom najvyšších možných miestach, pokial pavúk nemá hniezdo bude ti z krabičky unikať jedna radosť. Pavúky však nehryzú....akurát väčšie kusy sa môžu bránit vystrekovaním výkalov (vlastná skúsenosť).

Rozmýšlal si nad G. grossou. Nerozmýšlaj a ber. Veľmi pekný veľký "lovec hadov". Má veľký apetít. Čo sa celkovo Grammostol týka môžem ich len odporúčať....S krmením nie su žiadne problémy azda malé rosey niekedy štrajkujú...

Veľa šťastia pri chove.....
Naposledy upravil/-a Razor v 5. Februára 2009, 20:53, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 5. Februára 2009, 20:51

rosea tiez neni spatna, ale rastu dost pomaly sem tam nejaka hladovka.Versiny naopak pekne rastu, a zeru v pohode.Versinu odorucam

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Februára 2009, 21:55

Take male standardy:

Stromaky zeru viac, rychlejsie rastu - maju zrychleny metabolizmus ( viac pohybu, vo vacsine vyssie teploty prostredia)

Zemne a norove druhy - Niekde uz bolo napisane ze to rozlisenie nie je presne, lebo vela zemnych v prirode zije v nore ( A. antillensis - ak sa nemylim je klasifikovany ako zemny druh, ale sam si hlby nory. ) Ich metabolizmus je pomalsi ako u stromakov, nevyvyjaju az tolko pohybu na lov koristi. Taktiez su mohutnejsie preto pomalsie rastu a dospievaju.

Tretia kategoria sa viaze skor na podmienky biotopu a klimy. Dobrym prikladom pomaly rastucich druhov je G. rosea. Ide o horsky druh vtackara. Priemerne teploty su nizssie, vlhkost vzduchu taktiez tazko prekroci 80%. Ich metabolizmus je pomalsi, prave pre "studensie" prostredie. Velmi podobne su na tom aj horske druhy z Peru.

Vyber pavuka sa po vacsine riadi vzladom, ale treba sa rozmysliet ake podmienky mu mozem vytvorit. Co od konk. druhu ocakavam. Dobrou pomockou su zakladne popisy chovu jednotlivych druhov. ALE treba si uvedomit ze kazdy pavucik ma svoje specifika, jedinecnosti. A prave tie nemusia byt vzdy spomenute vo vseobecnych clankoch o chove. Ja osobne si pomaham nastudovanim si lokality vyskytu. Teploty, vlhkost, striedanie rocnych obdobi. Samozrejme ze to nepatri uz pre zabehane druhy ako. parahybana, chromatus, albopilosum a pod.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
bariad
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 24. Októbra 2008, 17:51
Bydlisko: Ba

Príspevok od užívateľa bariad » 5. Februára 2009, 22:52

ohladne toho rosenia, lejete len tak vodu alebo rozprasovacom? :)
Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus reduncus, Psalmopoeus cambridgei, Grammostola rosea, Nhandu coloratovillosum, Holothele incei, Pandinus imperator

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Februára 2009, 23:46

Kazdy to robi inak, ja aj lejem , aj ostrekujem. Podla toho ci je napajacka, kvapky na stenach chovnej nadoby a pod. Treba si najst system.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

struter
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 2. Januára 2007, 18:43
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Príspevok od užívateľa struter » 6. Februára 2009, 04:54

inak ako mam doma irminiu a patri medzi moje oblubene,pretoze som pri nej konecne zistil ake to je ked sa ti pavucik konecne zvlieka podla predstav...v mojom pripade je P.irm. v piatom zvleku a zvlieka sa totalne pravidelne,az by som povedal,ze niekedy az prilis :D hehe...je sice rychlejsia,ale povedal by som ze neskodna...a ked si pomyslim na jej skakanie z ruky na ruku,tak by som jej dal aj nejaky titul,hehe :D

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 6. Februára 2009, 07:48

ak sa nevies rozhodnut medzi versicolorkou a roseovou tak ti skor odporucam tu roseu. Je podstatne menej narocna na chov ako versicolorka, podstatne dlhsie zije a na rozdiel od versiny, lahko zozenies aj dospele urcene samice. Ak ta to napriek tomu taha skor k stromovym druhom tak to skor odporucam nejakeho psalmopoeusa.........
facebook: Marek Terno
Obrázok


Napísať odpoveď