Osvetlenie

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
Smithi1441
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19. Júna 2009, 15:43

Príspevok od užívateľa Smithi1441 » 25. Júna 2009, 13:10

...dakujem pekne... :D

Užívateľov profilový obrázok
Smithi1441
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19. Júna 2009, 15:43

Príspevok od užívateľa Smithi1441 » 25. Júna 2009, 14:58

toto bude trochu blba otazka ale ako pavuky vidia?dobre alebo zle?... ciernobielo alebo farebne ... ja len tak pre zaujimavost
Naposledy upravil/-a Smithi1441 v 25. Júna 2009, 15:01, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Smithi1441
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19. Júna 2009, 15:43

Príspevok od užívateľa Smithi1441 » 25. Júna 2009, 14:58

Smithi1441 napísal:este by som sa chcel spytat na to ohrievanie resp.osvetlenie ako mam vyhriervat malu salatovku alebo nadobku?...mam zatial len B.Smthi ale chcel by som aj ine druhy.Ake druhy su vhodne pre zaciatocnikov okrem celade Brachypelma,Gramostola?

Užívateľov profilový obrázok
Smithi1441
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19. Júna 2009, 15:43

Príspevok od užívateľa Smithi1441 » 25. Júna 2009, 15:03

som sa pomylil nechcel so citovat svoju odpoved

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Júna 2009, 15:16

vidia celkom zle ..., ak sa bavime o vtackaroch ...

Ale take skakavky :wink: to je masinka na ocka :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Smithi1441
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19. Júna 2009, 15:43

Príspevok od užívateľa Smithi1441 » 25. Júna 2009, 15:19

este by som sa chcel spytat na to ohrievanie resp.osvetlenie ako mam vyhriervat malu salatovku alebo nadobku?...mam zatial len B.Smthi ale chcel by som aj ine druhy.Ake druhy su vhodne pre zaciatocnikov okrem celade Brachypelma,Gramostola?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Júna 2009, 15:37

toto by chcelo rozkuskovat do viacerych tem , alebo mi napis SS, ale skor ako mi napises si este nieco pohladaj na fore.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Smithi1441
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19. Júna 2009, 15:43

Príspevok od užívateľa Smithi1441 » 25. Júna 2009, 19:52

dozvedel som sa akurat to ze skoro vsetci vyhrievaju ziarovkami,ale v jednej teme som cital tvoje odpovede a tam si pisal ze je to drahe kurenie

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 25. Júna 2009, 21:23

pozri ja terarka vyhrievam napriklad aj takto jedna ziarovka 25W na tri
Obrázok

(v tom pravom tera nieje chromatopelma ale albopilosa povodny majitel ma sexualne povinnosti)
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Smithi1441
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19. Júna 2009, 15:43

Príspevok od užívateľa Smithi1441 » 25. Júna 2009, 21:31

a ake su vhodene vtackare pre zaciatocnikov okre celade Gramostola a Brachypelma? 8)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 25. Júna 2009, 21:42

Podla toho ako odhadujes svoju zodpovednost kludne si zaobsaraj vtackara akeho chces. Toxik netoxik to je jedno. No odporucam ti kupit maleho 1-3 zv. a ako ti bude rast tak sa popri nom uc co si mozes a nemozes dovolit.

Nikdy sa nepovazuj za nejakeho borca ktory si mysli ze vie vsetko zarucujem ze to niesi. Nemachruj a maj pred nimi respekt nie vsak prehnany.

A ak sa budes drzat tich zasad nemal by byt problem.

ps: MOZETE SA DO MNA ZACAT NAVAZAT [/b]
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Smithi1441
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19. Júna 2009, 15:43

Príspevok od užívateľa Smithi1441 » 27. Septembra 2009, 19:57

minule som si kupil ziarovku.ale ma to jeden hacik,kupoval som si ju v elektre. zaujimave bolo ze mali iba 100w vyhrievacie ziarovky a predavac mi povedal ze pozna ludi ktory tymito ziarovkami vyhrievaju svojich pavukov,ale neni to trosku silna ziarovka?

Užívateľov profilový obrázok
arda
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 22. Septembra 2008, 09:49
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa arda » 28. Septembra 2009, 13:54

Smithi1441 napísal:minule som si kupil ziarovku.ale ma to jeden hacik,kupoval som si ju v elektre. zaujimave bolo ze mali iba 100w vyhrievacie ziarovky a predavac mi povedal ze pozna ludi ktory tymito ziarovkami vyhrievaju svojich pavukov,ale neni to trosku silna ziarovka?
no podla toho ako to mas daleko od terarka..ak to chces mat polozene na na nom alebo nedaj boze tak ze to zasahuje aj do jeho vnutra tak je to velmi silna ziarovka ja som skusal 60W a skoro som si upiekol pavukaale ak to budes mat v dostatocnej vzdialenosti nemal by byt problem no podla mna je to zbytocne ja mojim pavukom ani nevyhrievam v byte mi teplota pod 20 stupnov neklesne ci zima ci leto ale to je kazdeho osobny nazor :wink:
Zatial :) ...Grammostola rosea, Poecilotheria regalis, Poecilotheria ornata, Poecilotheria striata, Poecilotheria subfusca, Nhandu chromatus, Heteroscodra maculata, Acanthoscurria geniculata, Stromatopelma calceatum, Cyriocosmus perezmilesi2x, Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus cambridgei, Pterinochilus murinus RCF ,,usambara", Ceratogyrus darlingi, Xenesthis immanis

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Septembra 2009, 16:18

100 je aj na krokodila vela ja man vsade 25 a pohoda ajked byvam v RD kde mi v zime v noci klesne teplota aj na 15 ked sa nekuri
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od užívateľa otikdb » 15. Januára 2010, 19:29

ahoj 21 stupnov nie je prave optimalny stav... mozes pouzit na vyhriatie nejaku slabsiu ziarovku. Ziarovku neodporucam vtedy ked si schopny udrzat teplotu 24 a viacej aj bez nej. Vecer je teplota do 20 stupnov v pohode takze sviet len cez den. Ziarovku neumiestnuj do teraria ale z vonku - lampa a podobne. Dalsie riesenie je topny kabel, dostanes ho na kazdej burze cca okolo 300 sk, nevyhoda je dost velky a hodi sa skor na sustavu terarii. Riesenie zo ziarovkou je podla mojho nazoru krajny pripad. Kup nejaku cervenu a budes moc pavuka pozorovat aj vecer bez rusenia. Casom vypozorujes ako dlho mas svietit aby si pavuka neuvaril a udrzal dobru teplotu. Urcite sa ti zvysi vlhkost tak pozor na zbytocne prevlhcovanie substratu.
cau, ja zase ked vyhrievam, tak vlhkost mi klesa. je to mozne, alebo mam zly vlhkomer? to by ma dost mrzelo bo stal 8 eur. ale podla oka je v terariu vlhkost v norme. dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 15. Januára 2010, 20:38

otikdb napísal:
ahoj 21 stupnov nie je prave optimalny stav... mozes pouzit na vyhriatie nejaku slabsiu ziarovku. Ziarovku neodporucam vtedy ked si schopny udrzat teplotu 24 a viacej aj bez nej. Vecer je teplota do 20 stupnov v pohode takze sviet len cez den. Ziarovku neumiestnuj do teraria ale z vonku - lampa a podobne. Dalsie riesenie je topny kabel, dostanes ho na kazdej burze cca okolo 300 sk, nevyhoda je dost velky a hodi sa skor na sustavu terarii. Riesenie zo ziarovkou je podla mojho nazoru krajny pripad. Kup nejaku cervenu a budes moc pavuka pozorovat aj vecer bez rusenia. Casom vypozorujes ako dlho mas svietit aby si pavuka neuvaril a udrzal dobru teplotu. Urcite sa ti zvysi vlhkost tak pozor na zbytocne prevlhcovanie substratu.
cau, ja zase ked vyhrievam, tak vlhkost mi klesa. je to mozne, alebo mam zly vlhkomer? to by ma dost mrzelo bo stal 8 eur. ale podla oka je v terariu vlhkost v norme. dakujem
tomu sa hovori FYZIKA pri vysej teplote dokaze vzduch absobovat viac vodnych par ktore samozrejme pri cirkulacii vzduchu medzi terarkom a priestorom idu mimo terarka

ako teplota klesa vzduch sa postupne nasyti a vzdusna vlhkost tak stupne na 100% ak teplota klesa dalej zacne sa vzdusna vlhkost zrazat a menit na kvapky(kondenzovat)

vlhkomer je dobry i ked za 8 euro je to luxus osobne by som si za to kupil dakeho prcka
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 17. Januára 2010, 23:13

Ja mam v izbe stabilnych 24.5 az 26 stupnou ked vyvetram izbu tak aj 22 ale mam izbu malu takze sa rychlo zohreje a v terariach mam okolo 26-28 stupnou ..... len vlhkostou si niesom isty ci je spravna ....

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 18. Januára 2010, 16:54

Sturmfuhrer napísal:Ja mam v izbe stabilnych 24.5 az 26 stupnou ked vyvetram izbu tak aj 22 ale mam izbu malu takze sa rychlo zohreje a v terariach mam okolo 26-28 stupnou ..... len vlhkostou si niesom isty ci je spravna ....
poradim ti:
ak sa ti v izbe dobre dycha je vlhkost vzduchu cca 50%
ak mas v terariu napajacku je v terariu vlhkost 60-70%
ak mas vlhky substrat je vlhkost 80%
ak rosis rozprasovacom je vtedy vlhkost 90%
ak sa ti rosia vnutorne steny teraria je vlhkost 100%

samozrejme vlhkost vzduchu zavisi hlavne od teploty, velkosti teraria cyrkulacie vzduchu... a tiez je v roznych castiach tera rozna ale hen to hore je taka pomocka na cca urcenie vlhkosti
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 18. Januára 2010, 20:46

Z0oMb3E napísal: poradim ti:
ak sa ti v izbe dobre dycha je vlhkost vzduchu cca 50%
ak mas v terariu napajacku je v terariu vlhkost 60-70%
ak mas vlhky substrat je vlhkost 80%
ak rosis rozprasovacom je vtedy vlhkost 90%
ak sa ti rosia vnutorne steny teraria je vlhkost 100%

samozrejme vlhkost vzduchu zavisi hlavne od teploty, velkosti teraria cyrkulacie vzduchu... a tiez je v roznych castiach tera rozna ale hen to hore je taka pomocka na cca urcenie vlhkosti
Takze v mojich terariach ej cca 75-85 % vlhkost .... a ako si myslel to stym rosenim skiel teraria ??myslel si to tak ze ked su stale vkuse zarosene ?? lebo mne s arosia ale len ked necham trosku vyvetrat izbu tak sa zarosia

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 18. Januára 2010, 20:58

ked mas napriklad mokry substrat,slabe vetranie a zapnes ohrievanie,vnutorne steny sa ti zarosia.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 18. Januára 2010, 22:16

oblHis napísal:ked mas napriklad mokry substrat,slabe vetranie a zapnes ohrievanie,vnutorne steny sa ti zarosia.
dajme tomu az na ten morky substrat ale viem ako to myslis
zober si ked rosis na skla moze byt vlhkost aj 80-90% a substrat suchy :idea:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 24. Januára 2010, 11:08

Z0oMb3E napísal:pozri ja terarka vyhrievam napriklad aj takto jedna ziarovka 25W na tri
Obrázok

(v tom pravom tera nieje chromatopelma ale albopilosa povodny majitel ma sexualne povinnosti)
Pocuj ty mas v tych terarkach lesknuce sa dreva a som sa chcel spytat ci su niecim natrete alebo mokre lebo men sa vzdy roby na dreve v terarku pliesen preto tam drevo nedavam mozno tak okre kokosu ale stym nemam problem .... nemas nejaku dobru radu ??

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 24. Januára 2010, 12:02

Sturmfuhrer napísal:
Z0oMb3E napísal:pozri ja terarka vyhrievam napriklad aj takto jedna ziarovka 25W na tri
Obrázok

(v tom pravom tera nieje chromatopelma ale albopilosa povodny majitel ma sexualne povinnosti)
Pocuj ty mas v tych terarkach lesknuce sa dreva a som sa chcel spytat ci su niecim natrete alebo mokre lebo men sa vzdy roby na dreve v terarku pliesen preto tam drevo nedavam mozno tak okre kokosu ale stym nemam problem .... nemas nejaku dobru radu ??
prd lesknoucí , ale narosené ;)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 24. Januára 2010, 12:19

tak vas rozsudim:
je to nalakovane vlavo lasiodora v strede geniculata cize s rosenim to neprehanam

a ak sa ti robi plesen mas zle vetranie neviem ako mas riesene tera ale skus nechat viac pootvorene dvierka pre lepsie prudenie vzduchu
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 11. Februára 2010, 18:00

ahojte chcel bi som sa spitat aky tip ziarovky bi som mal dat do terarka ani moc nie na vyhrievanie ale len tak abi kusok podvihla teplotu ale hlavne na pozorovanie


Napísať odpoveď