Osvetlenie

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Júna 2010, 23:02

Z0oMb3E napísal:ok tak ma zmaz
Nejde o mazanie ...

nebudem do nekonecna mazat ...

len prosim vsetkych ...

troska slusnosti a tolerancie ...

su tu aj taky co nemaju este ani obciansky ...

Trpezlivost pani ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 2. Júna 2010, 05:57

patmos napísal:určite receptory má, o tom sa s tebou hádať nebudem. Pavúk je však tvor nepredvídateľný a tak ako sa ti môže stať že ti z terárka utečie a spácha samovražedný skok z 2 metrovej výšky, tak sa ti kľudne môže stať, že pri prechádzke sa kludne nalepí na horúcu žiarovku.
Nemýľ si intelienciu s inštinktom - to su 2 rozdielne veci. Rob ako chceš, maj tam aj 70W žiarovku ak chceš, ale nechoď ostatným zlým príkladom.
no taj ja nevem zatial sa mi tonestalo ....a preco bisom mal byt zlym prikladom ? on sapital ci ja no tak ?:Da myslim si ze to maju aj viacery tak ...a pocuj ti si myslis ze instinkt je prechadzanie ? potom aj mi mame instinkt ked sa ideme poprechadzat ...ako to berem ze pavuky tu inteligenciu nemaju bohviaku ale instinkt urcite neni to ze sa prechadza po terano nevem ja nesom nejaky skuseny chovatel ale ....A JA SA NEHADAM
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 2. Júna 2010, 07:40

hopko21587 napísal:
patmos napísal:určite receptory má, o tom sa s tebou hádať nebudem. Pavúk je však tvor nepredvídateľný a tak ako sa ti môže stať že ti z terárka utečie a spácha samovražedný skok z 2 metrovej výšky, tak sa ti kľudne môže stať, že pri prechádzke sa kludne nalepí na horúcu žiarovku.
Nemýľ si intelienciu s inštinktom - to su 2 rozdielne veci. Rob ako chceš, maj tam aj 70W žiarovku ak chceš, ale nechoď ostatným zlým príkladom.
no taj ja nevem zatial sa mi tonestalo ....a preco bisom mal byt zlym prikladom ? on sapital ci ja no tak ?:Da myslim si ze to maju aj viacery tak ...a pocuj ti si myslis ze instinkt je prechadzanie ? potom aj mi mame instinkt ked sa ideme poprechadzat ...ako to berem ze pavuky tu inteligenciu nemaju bohviaku ale instinkt urcite neni to ze sa prechadza po terano nevem ja nesom nejaky skuseny chovatel ale ....A JA SA NEHADAM
nehadam sa ani ja, len sa ti snažim vysvetliť, že si zamieňaš pojmy s dojmami. Inteligencia je schopnosť riešiť situácie a problémy za určitých okolností. Takáto rozumová zložka pavúkom chýba. To, že v prípade ohrozenia vykopnú chĺpky alebo sa postavia do obranného postoja nie je riešením situácie ale čiste inštinktom - spôsobom, ktorý majú kdesi v sebe zakódovaný. Preto pavuk určite nevie, že pozor - toto je horuca žiarovka a keď k nej prídem a dotknem sa jej, tak sa riadne opečiem - na také čosi je potrebný súbor viacerých logických rozumových operácií, ku ktorým, bohužiaľ, pavúk nikdy nedôjde. A práve kvôli tomu to viacerí skúsenejší chovatelia tak teda nemajú, aby neriskovali bezpečnosť svojho chovanca. Predstav si napríklad, že do terária hodís za účelom ohrevu žeravý uhlík - ohrev bude, ale čo ak k nemu pavúk dôjde? Na jeho "inteligenciu" by som sa nespoliehal.

Mišo - nevidím dôvod tvojej reakcie, ako ja, Marek tak aj Peťo (hoci zadrel) komunikujeme v rámci riadnej slušnosti a to, že sa snažím kolegovi vysvetliť prečo mám na vec taký názor a prečo on robí chybu je aj prejavom tolerancie.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Júna 2010, 08:41

patmos napísal:
Mišo - nevidím dôvod tvojej reakcie, ako ja, Marek tak aj Peťo (hoci zadrel) komunikujeme v rámci riadnej slušnosti a to, že sa snažím kolegovi vysvetliť prečo mám na vec taký názor a prečo on robí chybu je aj prejavom tolerancie.
Precitaj si tie vety este raz, a nie len v tomto topicu ale vsade inde.

Mam dost ustipacnych poznamok. Nebudeme to tu rozoberat.
S ludmi komunikujem aj pomocou SS. Takze upozornim kazdeho bez rozdielu.

PS: hopko21587 - poprosim ta, daj si pozor na pravopis ... neviem to precitat po tebe .... :cry:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 2. Júna 2010, 11:10

adi napísal:
patmos napísal:
Mišo - nevidím dôvod tvojej reakcie, ako ja, Marek tak aj Peťo (hoci zadrel) komunikujeme v rámci riadnej slušnosti a to, že sa snažím kolegovi vysvetliť prečo mám na vec taký názor a prečo on robí chybu je aj prejavom tolerancie.
Precitaj si tie vety este raz, a nie len v tomto topicu ale vsade inde.

Mam dost ustipacnych poznamok. Nebudeme to tu rozoberat.
S ludmi komunikujem aj pomocou SS. Takze upozornim kazdeho bez rozdielu.

PS: hopko21587 - poprosim ta, daj si pozor na pravopis ... neviem to precitat po tebe .... :cry:
adi prepac ospravedlnujem sa vsetkym ale mam odjakziva s tym problem a tuto temu uz radsej uzavrime jj?...ja som len odpovedal na otazku avyklula sa z toho mensia hadka uplne o niecom inom
trpezlivost je prvorada


Napísať odpoveď