Problem s Grammostola rosea

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 11. Októbra 2007, 11:16

presne ako vravi sceptic..studuj a potom sa pytaj
a chcel som sa este opytat ze ci ten pavuk ktoreho mam na obrazku je G.rossea
kazdopadne je to cervena forma g.rosea (nie rossea) :wink:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 11. Októbra 2007, 12:02

miki1571 napísal:no je pravda ze som ju len teraz dostal ... mam ju len dva dni a zatial nebolo dna ked by som ju nechital mozno to je tym ze ju stale otravujem ... a chcel som sa este opytat ze ci ten pavuk ktoreho mam na obrazku je G.rossea
daj tu lepsiu fotku , ale pravdepodobne je to ono :)

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 11. Októbra 2007, 13:46

miki1571 napísal:ona bola hore na polystirene co mam ako kryt
Miki, neviem ako mas poriesene to terarko, ale myslim ze davat polystiren ako kryt nie je zrovna najlepsie riesenie...ked si ta tvoja rosea ocekuje terarko a ,,zisti" ze ten polystiren moze odtrhavat chelicerami, bude zle-nedobre :wink: ....podla moznosti ho vymen radsej za sklo... Inak dufam, ze si tu roseu nedal do akvaria a prikryl cele polystirenom :D :D :D

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 11. Októbra 2007, 16:33

Puks napísal:presne ako vravi sceptic..studuj a potom sa pytaj
a chcel som sa este opytat ze ci ten pavuk ktoreho mam na obrazku je G.rossea
kazdopadne je to cervena forma g.rosea (nie rossea) :wink:


skor by som povedal ze je to oranzova forma nie cervena
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 12. Októbra 2007, 07:38

okej dakujem uz studujem ... mozem este jednu otazku ? pocul som ze odchov mladat a a nasledne predanie ... nie je moc vyhodne, zevraj v dnesnej dobe to uz nikdo nechce kupovat ... je to pravda ?

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 12. Októbra 2007, 08:12

Miki, neviem ako mas poriesene to terarko, ale myslim ze davat polystiren ako kryt nie je zrovna najlepsie riesenie...ked si ta tvoja rosea ocekuje terarko a ,,zisti" ze ten polystiren moze odtrhavat chelicerami, bude zle-nedobre :wink: ....podla moznosti ho vymen radsej za sklo... Inak dufam, ze si tu roseu nedal do akvaria a prikryl cele polystirenom :D :D :D[/quote]



No dal som ju do akvaria a prikril polistirenom ale je v tom polistirene diera a v tej diere sietka ... takze vetranie ma zabezpecene a islo iba o to ? islo ? :D

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 12. Októbra 2007, 08:21

miki1571 napísal:Miki, neviem ako mas poriesene to terarko, ale myslim ze davat polystiren ako kryt nie je zrovna najlepsie riesenie...ked si ta tvoja rosea ocekuje terarko a ,,zisti" ze ten polystiren moze odtrhavat chelicerami, bude zle-nedobre :wink: ....podla moznosti ho vymen radsej za sklo... Inak dufam, ze si tu roseu nedal do akvaria a prikryl cele polystirenom :D :D :D


No dal som ju do akvaria a prikril polistirenom ale je v tom polistirene diera a v tej diere sietka ... takze vetranie ma zabezpecene a islo iba o to ? islo ? :D[/quote]

nie neslo iba o to , ale polystiren je zle riesenie ! Urcite to vyries inac , lebo jedneho krasneho rana sa pavuk prehryzie von :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 12. Októbra 2007, 15:29

ale jake riesenie este je ked nemam sklo a nemam nanho prachy ? :(

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 12. Októbra 2007, 15:53

miki1571 napísal:ale jake riesenie este je ked nemam sklo a nemam nanho prachy ? :(
tak ze ked ti ujde pavuk , budes potrebovat prachy na noveho ...
sklo ta vide lacnejsie ako novy pavuk ... odmeraj si vrch a daj si ho odrezat. 1/3 prelepis sietkou / plastova alebo kovova / a zalepis po obvode silikonom , sklo mozes dat na listy ktore vlepis po boku nadrze.

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 12. Októbra 2007, 21:29

miki1571 napísal:No dal som ju do akvaria a prikril polistirenom ale je v tom polistirene diera a v tej diere sietka ... takze vetranie ma zabezpecene a islo iba o to ? islo ? :D
Neslo iba o tom, bola to len taka vedlajsia otazocka:) Bratku, to sklo aj sietka ta vide do kopy max. 50Sk (ak to akvarko nema 50x100cm :wink: )...silikon snad doma najdes.... inak by som sa necudoval keby ta dierka ma 2x2cm, akvarko 200l a ta rosea je 2. zvl...ak je to maly pavuk staci Ti ho dat do plastovej krabicky...neviem ci si pisal v kolkom je zvleku... Inak len tak od veci, aka je vlastne ta rosea velka???

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 14. Októbra 2007, 14:13

no takze ma asi 8 alebo 9 zvlekov a je velka asi 4 cm v tele bez bruska a noh ... a uz som to nejako vyriesil dal som hore karton a v strede je otvor zo sietkou ... terarko je velke 23 a 48 cm ... a chcel som sa este opytat ze ci je dobre krmit gramostoly mysami ...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 14. Októbra 2007, 15:34

miki1571 napísal:no takze ma asi 8 alebo 9 zvlekov a je velka asi 4 cm v tele bez bruska a noh ... a uz som to nejako vyriesil dal som hore karton a v strede je otvor zo sietkou ... terarko je velke 23 a 48 cm ... a chcel som sa este opytat ze ci je dobre krmit gramostoly mysami ...
karton ??? , myslis si ze ti pavuk karton neprehryzie :?: :?: :!: :!:

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 14. Októbra 2007, 15:53

a prehrizie ? ale tak zatial to bude stacit kym nedam spravit sklo :)
dufam ze za jeden vecer sa neprehryzie :(

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 14. Októbra 2007, 18:48

miki1571 napísal:no takze ma asi 8 alebo 9 zvlekov a je velka asi 4 cm v tele bez bruska a noh ... a uz som to nejako vyriesil dal som hore karton a v strede je otvor zo sietkou ... terarko je velke 23 a 48 cm ... a chcel som sa este opytat ze ci je dobre krmit gramostoly mysami ...
Bez bruska 4 cm a 8-9 zv??? Neviem, tie pocty sa mi nezdaju...karton je tiez velmi nestastne riesenie...karton ti este skor prehryzie ako polystiren...ale ked je to len na jeden vecer, ostava Ti len dufat...to terarko (predpokladam ze si meral sirku a dlzku, nie vysku :wink: ) je tiez zbytocne velke ale budis...k mysiam, Ty tomu tvojmu radsej este ziadnu nedavaj, lebo by sa to mohlo skoncit mimoriadne nestastne...stacia holicata alebo cvrcky...

este k tomu terarku: radsej daj ten karton prec a na terarko poloz 2 dostatocne velke knihy (aby prekryvali cely povrch terarka a precnievali) a nechaj medzi nimi strbinu, nejakej rozumnej sirky aby Ti nezdrhol...myslim ze na jednu noc by to mohlo byt bezpecnejsie ako ten karton...alebo popripade zataz ten karton, ale zas tak aby Ti tie knihy na stranach vycnievali (nie ze sa ti to zdrbe do nutra na pavuka)...toto je riesenie len na jednu noc, v ziadnom pripade to takto nenechavaj dlhsie...

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 14. Októbra 2007, 18:48

miki1571 napísal:no takze ma asi 8 alebo 9 zvlekov a je velka asi 4 cm v tele bez bruska a noh ... a uz som to nejako vyriesil dal som hore karton a v strede je otvor zo sietkou ... terarko je velke 23 a 48 cm ... a chcel som sa este opytat ze ci je dobre krmit gramostoly mysami ...
Bez bruska 4 cm a 8-9 zv??? Neviem, tie pocty sa mi nezdaju...karton je tiez velmi nestastne riesenie...karton ti este skor prehryzie ako polystiren...ale ked je to len na jeden vecer, ostava Ti len dufat...to terarko (predpokladam ze si meral sirku a dlzku, nie vysku :wink: ) je tiez zbytocne velke ale budis...k mysiam, Ty tomu tvojmu radsej este ziadnu nedavaj, lebo by sa to mohlo skoncit mimoriadne nestastne...stacia holicata alebo cvrcky...

este k tomu terarku: radsej daj ten karton prec a na terarko poloz 2 dostatocne velke knihy (aby prekryvali cely povrch terarka a precnievali) a nechaj medzi nimi strbinu, nejakej rozumnej sirky aby Ti nezdrhol...myslim ze na jednu noc by to mohlo byt bezpecnejsie ako ten karton...alebo popripade zataz ten karton, ale zas tak aby Ti tie knihy na stranach vycnievali (nie ze sa ti to zdrbe do nutra na pavuka)...toto je riesenie len na jednu noc, v ziadnom pripade to takto nenechavaj dlhsie...

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 16. Októbra 2007, 07:23

mozno sa nastevete ale spravil som taku jednu haluz ... dal som na ten karton zo spodu foliu a prilepil ju tam z umelej hmoty ... aj to by mal prehryst ? ostala len odokryta cast sietky ...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Októbra 2007, 09:12

:shock: - to co si vymyslel ???
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 16. Októbra 2007, 10:12

miki, čo za voloviny furt vymýšľaš????? daj tam sklo alebo plexisklo a nedavaj tam take somariny!!!!!!!

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 16. Októbra 2007, 13:12

presne tak , sklo, plexi alebo kovovu sietovinu. a nic ine .... ziaden papier ani karton a podobne.

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 16. Októbra 2007, 15:18

ale ked teraz nemam love na sklo ! :(

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 16. Októbra 2007, 15:50

miki1571 napísal:ale ked teraz nemam love na sklo ! :(
To sklo Ta vide na max 30Sk!!! Tak si raz namiesto marlboriek kup cleae a ostane aj na sklo :D :D :D no uz Ti v takomto pripade poradit??? Alebo urobime zbierku s nazvom Mikiho sklo...ale nie, to Ti fakt nema kto pozicat alebo najlepsie vypitat od mamy, ked uvidi ze mas novy konicek, prispeje.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 16. Októbra 2007, 16:56

Lukas napísal:
miki1571 napísal:ale ked teraz nemam love na sklo ! :(
To sklo Ta vide na max 30Sk!!! Tak si raz namiesto marlboriek kup cleae a ostane aj na sklo :D :D :D no uz Ti v takomto pripade poradit??? Alebo urobime zbierku s nazvom Mikiho sklo...ale nie, to Ti fakt nema kto pozicat alebo najlepsie vypitat od mamy, ked uvidi ze mas novy konicek, prispeje.
heh, to si napisal dobre :D , pocuvaj ak povies mame ze ak ti nekupi sklo tak pavuk ujde a v agresii pokuse vsetko tak ti rozhodne kupi aj sklo aj zamok ako bonus :D ... skus to doma prehodnotit , urcite nieco vymyslite

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 16. Októbra 2007, 17:10

ale ako mam potom zabezpecit vetranie ? ked tam bude sklo ?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Októbra 2007, 22:30

kupis mensie a zvysok nalepis sietku .... zeleznu najlepie ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 17. Októbra 2007, 02:32

miki1571 napísal:ale ako mam potom zabezpecit vetranie ? ked tam bude sklo ?
Asi tak, sklo bude mensie dajme tomu do 4/5 (styri patiny) a tu sietku ,,prilepis" silikonom na na okraje teraria na tu zvysnu patinu...

tu mas obrazok...a vaz si tuto moju snahu lebo som tym zabil 10 minut co som mohol spat a zajtra taham v robote patnasku :D :D :D
Obrázok

for pixel: a Ty si sa cudoval tomu mojmu navodu na vymienanie substratu a pozri niekedy je to nutne takto napisat :D :D :D ...bru noc


Napísať odpoveď