Problem s Grammostola rosea

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Spider
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 19. Decembra 2006, 15:40
Kontaktovať užívateľa:
Problem s Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa Spider » 19. Decembra 2006, 17:02

prosim mam problem mam G.roseu malu kupil som jej a male terarko co sa otvara hore a na pravej aj lavej strane hore su take vetracky mno a ked sa vysplha hore na stenu prichiti sa aj na tie vetracky ide dalej od steny a neviem zliest potom musi spadnut a bojim sa aby jej neprasklo brusko alebo aby si nieco nezlomila prosim vas mal uz niekto z vas takyto problem ?? prosim o radu !!!! :cry:

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 19. Decembra 2006, 18:12

z akej vysky v centimetroch to pada? edidnetne sa jej nieco v tom terarku nepaci.. nemas moc mokry substrat alebo malo vetrania alebo jej tak chyba ukryt?

Spider
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 19. Decembra 2006, 15:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Spider » 19. Decembra 2006, 18:22

no pada z vysky 10 cm a terarko vlhcim iba polovicu a je to moc male terarko na ukryt dal by som ale kokosova skrysa sa tam nemesti teratko je dlhe 15 cm siroke 10 a vysoke 10 takze tak ;)

tomass29
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 6. Novembra 2006, 16:53
Bydlisko: detva

Príspevok od užívateľa tomass29 » 19. Decembra 2006, 19:58

neboj sa 10 cm to neni nic

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 19. Decembra 2006, 20:47

možno kokosova škrupina aj mojej sa dlho nezadla / par krat do nej zakryzla/

Spider
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 19. Decembra 2006, 15:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Spider » 20. Decembra 2006, 15:32

prosim vas este jednu otazocku :idea: musi tam mat aj misku s vodou ??? ved som ju ani raz nevidel s nej pit ?? a este ze vyhrabala si do raseliny akoby taku dieru vacsiu a tam je a ked s tej diery odide maj ju zahrabat alebo necham akosi to ona urobila ? :?:

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Decembra 2006, 16:51

mysku s vodou jej tam nechaj , a aby mala vodu vzdy , a tu dieru nechaj tak, hlavne aby si jej neporusil prostredie take ako si ho ona spravyla ...... ona vie ako jej to vyhovuje a ked ti prehrabe cele terarko tak si s toho nic nerob ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 28. Mája 2007, 16:13

G. rosea je vyslovene kludný vtáckar, ktorý sa vzdy dá na útek pri ohrození, a len málokedy spraví obranný postoj alebo vykopáva chlpky.
Je to pavúk aktívny za noci, ako všetky pavúky, a pit urcite potrebuje raz som ju aj nacapal ako pije z misky. Nema rada morké prostredie, takze zalievanie je zbytocné, akurát, zvyknem rosit 1/4 terária a ked pavúk potrebuje premiestni sa na vlhké miesto. Kedze tento pavúk má pomalý metabolizmus, pomaly rastie a aj na zvliekanie sa pripravuje dost dlho... aj 5 mesiacov, vtedy uplne odmieta potravu, treba jej len vymienat vodu v miske, a hlavne ju nerusit, lebo rusením sa jej zvliekacia doba predlzuje !!!!!!!!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
scorpion
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 21. Januára 2007, 17:24
Bydlisko: Karviná ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa scorpion » 28. Mája 2007, 19:02

Razor napísal:G. rosea je vyslovene kludný vtáckar, ktorý sa vzdy dá na útek pri ohrození, a len málokedy spraví obranný postoj alebo vykopáva chlpky.
Je to pavúk aktívny za noci, ako všetky pavúky, a pit urcite potrebuje raz som ju aj nacapal ako pije z misky. Nema rada morké prostredie, takze zalievanie je zbytocné, akurát, zvyknem rosit 1/4 terária a ked pavúk potrebuje premiestni sa na vlhké miesto. Kedze tento pavúk má pomalý metabolizmus, pomaly rastie a aj na zvliekanie sa pripravuje dost dlho... aj 5 mesiacov, vtedy uplne odmieta potravu, treba jej len vymienat vodu v miske, a hlavne ju nerusit, lebo rusením sa jej zvliekacia doba predlzuje !!!!!!!!!
Tak moje grammostola rosea určitě není klidný sklípkan,stačí otevřít terárko a už je v obranném postoji,párkrát mi už vyjela i po pinzetě,když jsem vybírala zbytky. :D :D :D :D

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 28. Mája 2007, 19:19

moja vobec nevykopava, a je strasny kluďas keby ju nevyprovokujem, tak rok by nežrala
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 28. Mája 2007, 19:58

kazdy pavuk je iny, ale zeby rozsea utocila? to sa mi nezdá? Moj vykopáva len ak sa k nemu priblízim zozadu, ale len obcas cize skoro nikdy... Moja vobec nehryzie celkom velký kludas....aj by som povedal ze najvacsí kludas zo vsetkých pavukov co mam, este by som ju mohol prirovnat k smithimu, ale ten vykopava, no ale menej ako napr geniculata uz ako 2 zv. vykopava chlpky..
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 28. Mája 2007, 20:01

malo5 napísal:moja vobec nevykopava, a je strasny kluďas keby ju nevyprovokujem, tak rok by nežrala
ty toho pavuka provokujes? akoze nemal by sa, skus provokovat herculesa alebo crawshayia a to nehovorim o maculate, hned mas ich chelicery v rukach ! Podla mna pavuk si zoberie potravu aj bez provokacie, celkom dobrý lovec aj ked je to len rosea
Obrázok
Obrázok
Obrázok

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 29. Mája 2007, 07:12

brať pavúky a chváliť sa tým sa mi zdá úbohé /hlavne pri jedovatejších/ , skusal som holica a nic tak teraz aspon zophobasy necham ju nech ide do obanneho postoja a potom jej tam dam zophobasa , zakopane potemniky v tera nemusim, a ani pavuk pri zvliekaní
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 29. Mája 2007, 11:34

malo5 napísal:brať pavúky a chváliť sa tým sa mi zdá úbohé /hlavne pri jedovatejších/ , skusal som holica a nic tak teraz aspon zophobasy necham ju nech ide do obanneho postoja a potom jej tam dam zophobasa , zakopane potemniky v tera nemusim, a ani pavuk pri zvliekaní
nechápem ti ani slovo? brat pavuky sa mi zda ubohe to je co?
Obrázok
Obrázok
Obrázok

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 29. Mája 2007, 11:44

nie ale chvali t sa tym
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 30. Mája 2007, 16:06

Razor napísal:a hlavne ju nerusit, lebo rusením sa jej zvliekacia doba predlzuje !!!!!!!!!
Dalsia diskutabilna poznamka. To mas odkial, ze rusenim sa predlzuje doba zvliekania? Myslis, ze vo volnom biotope sa k nemu priroda sprava ako v bavlnke a chudacika ho necha na pokoji a v tichu aby sa nic nestalo. Pavuk s velkou pravdepodobnostou vyhladava miesta kde ma pokoj ale to neznamena, ze nie je pocelu dobu ruseny. Nijaky vyskum sa zatial nerobil. Od chovatelov, ktori chodia pravidelne na burzy predavat pavuky su informacie, ze sa im pavuky zviekali cestou na burzu alebo domov, pricom otrasy a rusenie ich pocas prevozov su naozaj velke.
Tvrdit, ze sa rusenim predlzuje zvliekacia doba pavukov stoji na velmi vratkych zakladoch.

mozem este uznat, ze ak budem pavuka rusit niekolko hodin pred zvlekom tak mu sposobeny stres moze sposobit nejake problemy, ale tento proces uz bude neodvratitelny a pavuk sa proste hodi na chrbat, zacne sa zvliekat postojacky alebo chcipne.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 30. Mája 2007, 16:17

Razor napísal:
malo5 napísal:brať pavúky a chváliť sa tým sa mi zdá úbohé /hlavne pri jedovatejších/
nechápem ti ani slovo? brat pavuky sa mi zda ubohe to je co?

veta, ktoru napisal malo5 sa da pochopit na prve precitanie a osobne sa s tym uplne stotoznujem. Tam nie je co nepochopit.
Naposledy upravil/-a Sceptic v 30. Mája 2007, 16:30, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 30. Mája 2007, 17:44

Sceptic napísal:
Razor napísal:
malo5 napísal:brať pavúky a chváliť sa tým sa mi zdá úbohé /hlavne pri jedovatejších/
nechápem ti ani slovo? brat pavuky sa mi zda ubohe to je co?

veta, ktoru napisal malo5 sa da pochopit na prve precitanie a osobne sa s tym uplne stotoznujem. Tam nie je co nepochopit.
a kto sa tu chváli? vsak on provokuje roseu !!! zasa ja som na vine co?!
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
M150
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 6. Apríla 2007, 10:51
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od užívateľa M150 » 11. Augusta 2007, 11:01

Zdravim
dnes, ked som menil vodu mojej G. Rosee tak si nieco kopala v terarku,
Ako som vyberal misku tak sa postavila do obranneho postoja a neskor mi vystartovalla po pinzete.
Cim to moze byt ze je zrazu tak agresivna, Mam ju 2 mesiace, kupil som uz dospelu. Cital som ze su agresivnejsie ked sa pripravuju na zvlek. Moze to byt tim?

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 11. Augusta 2007, 12:09

M150 napísal:Zdravim
dnes, ked som menil vodu mojej G. Rosee tak si nieco kopala v terarku,
Ako som vyberal misku tak sa postavila do obranneho postoja a neskor mi vystartovalla po pinzete.
Cim to moze byt ze je zrazu tak agresivna, Mam ju 2 mesiace, kupil som uz dospelu. Cital som ze su agresivnejsie ked sa pripravuju na zvlek. Moze to byt tim?
Kazdy pavuk ma v sebe zabudovane jednoduche pudy. Tak ani tvoj nebude vynimka ... Ja beriem Avicularie na ruku v pohodke ale sem tam ked idem na ne rychlo tak ako keby sa snazili po mne vystartovat... ale ja idem tak suverejne ze pocituju ze som tu panom situacie ja :) ... Poznam chovatelov ktory maju Gramostolu a videl som ake vedia byt utocne ... tak treba byt kazdopadne opatrny a stale v strehu ...

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 10. Októbra 2007, 19:39

cafte chcem sa vas opytat ze ked mam pavuka G.rosse teda aspon myslim ze to je on ... tak ze ako casto mu mam vymienat tu raselinu a ako casto to mam rosit ? dakujeeem :P

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 10. Októbra 2007, 19:44

miki1571 napísal:cafte chcem sa vas opytat ze ked mam pavuka G.rosse teda aspon myslim ze to je on ... tak ze ako casto mu mam vymienat tu raselinu a ako casto to mam rosit ? dakujeeem :P
z rosenim kludne opatrne ... Vlhkosť 60 – 75 percentná. Nemá rada prílišnú vlhkosť, najlepsie je rosit len 1/4 teraria a pavuk si najde to svoje miestecko. A co sa tyka menenia substratu tak to je dost individualne. Zalezi od znecistenia... aj od toho ako casto mu vyberas zvysky a necistoty ... mozes to zistit aj cuchom ci zrakom :), ked ju citit a mas pocit ze uz nie je ok tak kludne vymen...

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 11. Októbra 2007, 07:41

diki moc pixel ... :) mozem sa ta opytat este jednu vec ? ze dneska v noci som sa isiel na nu pozriet asi o 1 lebo robila velky hluk a proste ona bola hore na polystirene co mam ako kryt a ked prisla ku okraju tak spadla , nechcem aby si rozbyla brusko ... newies nahodou ci jej nieco nevadi ? v terariu alebo to je prirodzene ze si hlada cestu von ... dal som jej tam aj ukryt a cvrckov a mysku s vodou ... newiem co este treba

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 11. Októbra 2007, 07:59

miki1571 napísal:diki moc pixel ... :) mozem sa ta opytat este jednu vec ? ze dneska v noci som sa isiel na nu pozriet asi o 1 lebo robila velky hluk a proste ona bola hore na polystirene co mam ako kryt a ked prisla ku okraju tak spadla , nechcem aby si rozbyla brusko ... newies nahodou ci jej nieco nevadi ? v terariu alebo to je prirodzene ze si hlada cestu von ... dal som jej tam aj ukryt a cvrckov a mysku s vodou ... newiem co este treba
hm, tazko povedat kde moze byt problem a ci je to vobec problem :)
Kazdopadne mas terarium pre zemne druuhy ? Nemas ho moc vysoke ? Pokial nie tak sa nemusis nicoho obavat. Ostre kamene a podobne nedavaj do teraria , ked spadne aj na substrat a vyska nie je vysoka nemal by si ublizit. Mozno mu chyba pritmie alebo je na frekventovanom mieste a potrebuje viac pokoja.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 11. Októbra 2007, 09:27

miki1571 napísal:diki moc pixel ... :) mozem sa ta opytat este jednu vec ? ze dneska v noci som sa isiel na nu pozriet asi o 1 lebo robila velky hluk a proste ona bola hore na polystirene co mam ako kryt a ked prisla ku okraju tak spadla , nechcem aby si rozbyla brusko ...
Ukryt nemusis davat, ked sa bojis aby si neposkodila abdomen. Ukryt skus nejak zladit zo substratom. Dalsim rizikom je vysoke terarium, kde si moze padom tiez poskodit abdomen.
miki1571 napísal: dal som jej tam aj ukryt a cvrckov
Neviem naco si jej tam daval cvrcov co ak by sa pavuk chcel zviekat. Cvrckov nechavaj v terarku maximalne 1 den a potom ich vyber a skus predlozit potravu o par dni neskor. Grammostola rosea nepotrebuje vysoku vzdusnu vlhkost uplne postacuje do 60 percent. Precitaj si ostatne temy, ktore pojednavaju o tomto druhu a vizitku na stranke.

miki1571 napísal:newiem co este treba
Nahodou na tuto otazku viem presne odpoved. Prestudovat si poriadne stranku a toto forum lebo tvoje otazky su tu uz zdokumentovane niekolko x.


Napísať odpoveď